Zdravotná poisťovňa ti mala poslať Výkaz nedoplatku/Oznámenie o výsledku ročného zúčtovania za rok 1998. Na súde budú musieť vydokladovať kedy a na akú adresu to posielali. Bez toho nemôžu vymáhať pohľadávky. Nečakaj kým ti to súd poskytne k nahliadnutiu, môžeš o to požiadať kedykoľvek aj osobne. Zadarmo a na počkanie.
Je ešte jedna možnosť, ale tá by len potvrdila alebo vyvrátila skutočnoť o odvádzaní poistného zo strany tvojho bývalého zamestnávateľa. To by si musel požiadať o Doklad o výške príjmu a o preddavkoch na poistné za rok 1998.
Spolu s dôkazom o zaplatení a s argumentom o premlčacej dobe by si mal Royal Flush.
03.12.2013 - 11:47:49
00
Loser, uvedom si, že ak došlo až k exekúcii, ktorú musí najprv odobriť súd /ako som vyššie písal/ tak oprávnený všetko potrebné "vydokladoval"., Ja som si týmto prešiel na vlastnej koži, viem o čom píšem.
03.12.2013 - 12:07:57
00
No, "nedoplatok" ! vznikol na prelome rokov 98/99. Adresu som menil v máji 2007, do toho dňa ma nikto nekontaktoval, to viem na 100% inak by sa to riešilo už dávno.
Každopádne mám už na stole vzor námietky proti exekúcii ktorú najneskôr zajtra podam priamo na podateľni súdu ktorý o exekúcii rozhodol.
A od 66peter mám návrh námietky pre exekútora, rovnako podám zajtra ale poštou.
Do zajtra budem čakať na vyjadrenie ktoré má spraviť Dôvera voči SL.konsolidačnej či moje doklady sú relevantne a moju reklamáciu uznávajú. Tak aby som stihol termín troch dní.
03.12.2013 - 12:36:48
00
Veď o tom píšem. Po zistení nedoplatku sa nepristupuje hneď k exekúcii. Poisťovňa mala zaslať Výkaz nedoplatku/Oznámenie o výsledku ročného zúčtovania. Či problém je v nedoručení oznámenia zo strany poisťovne, doručenia na nesprávnu adresu, v neobdržaní úhrady od poistenca, alebo len zlého výpočtu poistných súm, sa dá ľahko zistiť.
Nemusí čakať, na súdne pojednávanie a predloženie dôkazov.
03.12.2013 - 12:47:13
00
Moja hypotéza je nasledovná:
Za celý február uhradil Tadeas 411 SKK, za 16-31 december 213 SKK. Tých 7EUR, čo si nárokuje teraz poisťovna sa zdá byť za obdobie 1-15 december 1998. To by bolo 210 + 213 = 423 SKK, čiže kompletný mesiac. Z toho vyplýva, že pravdepodobne jeho bývalý zamesnávateľ v januáry 1999 neodviedol zaňho poistné za 1-15 december 1998.
Poisťovňa následne poslala Výkaz nedoplatku/Oznámenie o výsledku ročného zúčtovania za rok 1998, ale sa to k Tadeasovi ani nedostalo a on na to ani nereagoval.
Kedže ani úhradu ani odpoveď nedostali, postúpili celú záležitosť exekútorovi.

Mýliť sa môžem, ale mne vychádza takáto hypotéza. Porúčam sa.
03.12.2013 - 13:35:48
00
tadeas, PORIADNE SI PREČÍTAJ POUČENIE: námietku máš podať u exekútora, nie na súd!!!!
03.12.2013 - 14:06:56
00
No, "nedoplatok" ! vznikol na prelome rokov 98/99. Adresu som menil v máji 2007, do toho dňa ma nikto nekontaktoval, to viem na 100% inak by sa to riešilo už dávno.
Každopádne mám už na stole vzor námietky proti exekúcii ktorú najneskôr zajtra podam priamo na podateľni súdu ktorý o exekúcii rozhodol.
A od 66peter mám návrh námietky pre exekútora, rovnako podám zajtra ale poštou.
Do zajtra budem čakať na vyjadrenie ktoré má spraviť Dôvera voči SL.konsolidačnej či moje doklady sú relevantne a moju reklamáciu uznávajú. Tak aby som stihol termín troch dní.

Tadeas, toto je urcite spravny postup, ale da sa na vec pozriet aj z druhej strany - ci Ti stoji vsetok ten strateny cas ktory tomu budes musiet venovat (urcite to budu hodiny) za tych 15 Eur a nasledny dobry pocit ze pravda po tazkom boji zvitazi... Stala sa mi podobna vec, a hoci ma to sralo, ze niekto dostane neopravnene moje peniaze, zvolil som po porade s pravnikom rychle a kratke riesenie a zaplatil poplatok exekutorovi a stravil cas vhodnejsie, napr. so svojou rodinou alebo na biku.

K procesu - kedze Ti prisiel ten list od exekutora, v nom je urcite napisane, ze uz medzitym prebehol sud na ziadost Sl. konsolidacnej, kde sudca (v Tvojej nepritomnosti, na zaklade podkladov ktore dostal s tym ze druha strana neodpoveda na vyzvy) rozhodol o opravnenosti pohladavky a tu nasledne dostal exekutor. Preto uz mas zrejme na svojich uctoch v banke blokaciu od exekutora (na pozadovanu sumu, napr. v Tatre je to vidiet aj cez ibanking), a je mozne ze oznamenie uz poslal aj zamestnavatelovi.

Samozrejme je to ciste zlodejstvo, specialne u firmy ako zdravotna poistovna, ktorej som neustale platil poistne, mala kontakt na zamestnavatela, a svoju pohladavku mohla bez problemov vykomunikovat kedze ma platiaceho poistenca... a taktiez je tragedia tohot statu ten fakt, ze moze zbehnut na sude proces proti konkretnej osobe a nikto ani nema potrebu zistit ci stat neeviduje tu osobu na inej adrese ... U mna sa tiez vec tykala Dovery, roku 98-99, kedy Dovera urobila chybu, ja som jej v 99 odpovedal doporucenym listom, kde som im poukazal na ich omyl a prilozil vsetky potrebne potvrdenia. Napriek tomu v ich bordeli sa vsetko stratilo a nasledne sprocesovali postupenie pohladavok a exekuciu. A ajhla, exekutor (na roziel od prislusnych statnych/sukromnych institucii ) nema problem zistit spravnu adresu a poslat oznamenie bezproblemov na aktualnu adresu...
03.12.2013 - 17:42:59
00
r0sty, keby to bolo 15 EUR tak sa na to vyseriem... Lenže sú tam už exekúčne trovy vo výške 75 EUR a to máš hneď 90 EUR. Ja tomuto ***** systému nedám zadarmo nič, ani cent. Keby som nemal doklad tak sklopím uši a v ten deň exekúciu uhradím...
03.12.2013 - 18:51:59
01
napíš sem prosím potom ako to dopadlo.
03.12.2013 - 20:52:36
00
budem informovať...
03.12.2013 - 21:18:57
00
Poslal som námietku voči exekúcii, listom s doručenkou pani exekútorke. teraz mi už len ostáva čakať. Dôvera sa zatia nevyjadrila, veď načo....
04.12.2013 - 09:41:23
00
kopiu pošli na kontrolne oddelenie Dôvery a na genarálneho riaditeľa
04.12.2013 - 09:49:43
00
pokračujeme.... Dnes opäť telefonát do SL.konsolidačnej či sa Dôvera vyjadrila. Nie, pan na druhej strane sľúbil ďaľšie urgovanie.

Tak som teraz opäť volal do Dôvery s predpokladom že ma pani vytrúbi ako doposiaľ kedže s tým nič nemajú. A zostal som celkom prekvapeny, pani po mojom naliehaní predsa len spravila niečo navyše, zistila mi že žiadna komunikácia medzi SL.konsolidačná a ZP neprebieha a podľa nej by to mala mať zaevidované. Takže zajtra klušem do ZP a a ako písal LL a poradila pani na telefone podám žiadosť o prešetrenie v mojej veci.
04.12.2013 - 16:15:24
00
V Dôvere som poriešil žiadosť o prešetrenie, bolo zistené že skutočne jedna platba na 411 Sk nie je zaevidovaná, dostal som potvrdenie o prevzatí kópii a podaní prešetrenia.
teraz musím čakať na prešetrenie, dohľadanie platby, zatia všetko bez ofic. stanoviska.
Kópiu o začatí a prevzatí môjho podnetu som preposlal obratom exekutorskému úradu a SL. Konsolidačnej.
Tak aspoň niečo, krok v pred....
05.12.2013 - 09:27:50
00
tak hej, ale stale je to take ze oni si nieco zmyslia a poslu to exekutorovi ani sa ta nepytaju, ked nevyjde tak nevyjde, a ty musis behat jak one aby si stihol do par dni vsetko mozne povybavovat. pokial nebudu za takyto neopravneny bordel patricne potrestani dakou pokutou alebo odskondym pre teba tak to budu robit a skusat stale
05.12.2013 - 09:40:09
01
keyboard_arrow_up