Rychlo jazdiaci cyklista, ktory ide pekne na kraji a nepredvadza nejake kaskaderske kusky pri predbiehani, ale naopak predbieha opatrne, t.j. radsej pribrzdi, ak ide niekto oproti a nepredbieha na tesno, menej ohrozuje ostatnych cyklistov, ako pomaly iduci cyklisti, ktori casto nejdu pekne na kraji a su schopni nevypocitatelne menit smer a rychlost. Cize ked vidim niekoho, kto ide rychlo na kraji a drzi smer, nepredpokladam, ze ma ohrozi na rozdiel od rekreacnych cyklistov, ktori idu pomaly stredom cesty a prilis nedrzia smer, ti su velmi nebezpecni, takych obchadzam co najdalej.
15.11.2013 - 11:02:33
00
Tak tu sú výsledky mojich terénnych šetrení https://drive.google.com/folderview?id=0B8ZKlfljStQhRzBuSGR5WHhjcHM&usp=docslist_api&usp=docslist_api&urp=https://docs.google.com/folderview?id%3D0B8ZKlfljStQ&pli=1#grid Šetrené mestá sú dole na obrázku.
Ak sa to niekomu bude chcieť pozerať a nájdete chyby, dajte mi prosím vedieť. Ak by mal niekto záujem o gpx tiež môžem poskytnúť, budúci rok by sme mali spraviť interaktívnu mapovú aplikáciu. Chystám sa z toho ešte robiť nejaké porovnania ale zatiaľ je niečo aspoň tu http://www.cyklodoprava.sk/cyklodoprava/cyklisticke-komunikacie/

Prílohy:

mestá.jpg
mestá.jpg 628.6 KiB thumb_up0thumb_down

19.11.2013 - 13:11:31
01
Máte nejakú otázku, pripomienku alebo hocičo na národného cyklokoordinátora? Chystáme s ním rozhovor, takže ak Vás zaujíma čosi z problematiky smelo sa opýtajte. Otázky prosím do PM :)
19.11.2013 - 18:44:31
00
podla bikemap to v okoli ba vyzera takto, to su zlucene trasy pokreslene ludmi. podla toho vidno kade sa asi najcastejsie chodi a kde by sa teda zislo aj daku cyklo poriesit ak tam nie je :)

Prílohy:

mapa.png
mapa.png 1.21 MiB thumb_up0thumb_down

20.11.2013 - 12:42:54
00
Z takejto mapky vidno len trasy, nie ich vyuzivanost alebo vhodnost pre pohyb cyklistov. Dali by sa podla toho vytipovat miesta pre realizaciu scitani, alebo rovno osadenie automatickych scitacov. Nejaka OOCR sa chysta v blizkej dobe osadzat scitac na moste Chucka Norrisa ale trebalo by ich viac aj v meste aby bolo vidno, ze v meste je vela cyklistov a su ochotni jazdit aj v zime. Ja som po porade na magistrate v BA navrhol osadenie scitaca na Prístavnej, Viedenskej pri Bikepointe, na hrádzi pri Slovnaftskej a za urcitych podmienok aj na Záporožskej.
V Žiline sme mali dva scitace jeden rozkopali v máji ale druhy pod zemou nastastie este funguje. V oktobri bol rok od instalacie a ukazal 7%-ny medzirocny narast intenzity cyklistov. Na obrazku su intenzity z Hlbokej ulice. Vidno z neho, ze je dost cyklistov, ktorym nevadi ani sneh (pokial je aspon trocha odhrnuty). V lete sa intenzity cyklistov na tejto ulici pohybuju okolo 800 cyklistov za den na Ul. Vysokoskolakov, kde je druhy scitac, cez 1000 c/d. Vzhladom na stav infrastruktury su to podla mna slusne cisla.

Prílohy:

intenzity zima 2013.png
intenzity zima 2013.png 52.23 KiB thumb_up0thumb_down

20.11.2013 - 14:13:23
00
Lto: ja neviem, ci myslis tie tvoje otazky vazne, ale takyto provokateri su v prirode najhorsi. Co si myslia, ze kazdy naokolo je blbec. Co tak sa skusit spravat slusne, ohladuplne a nie vsade naokolo provokovat?

Verejne ma obvinujes z toho, ze sa spravam neslusne a neohladuplne a provokujem ?
20.11.2013 - 14:31:14
00
akurat by som to neobmedzil len na sportove cestne bicykle, nad 25 vies ist v pohode aj na horskom

Toto je prave to, kam sa to vsetko ruti .. cyklista , ktory ide pomaly 8km/h, moze predsa ist po chodniku /Leda ak je tam plno ludi, tak to nema vyznam/ Bez toho aby niekoho ohrozoval na rozdiel napr. od na autobus sprintujuceho chlapa , co leti 20km/h. Ale korculiar uhanajuci 30km/h by na chodniku nemal byt vobec. Ale zakon toto nerozlisuje. Pricom rozdiely medzi kolobezkou, horskou kolobezkou, korculami, vozikom, stanglami, pruzinovymi topankami, lyzami a ja neviem co este vymyslia sa cim dalej tym viac stieraju.
20.11.2013 - 14:38:39
00
Z takejto mapky vidno len trasy, nie ich vyuzivanost alebo vhodnost pre pohyb cyklistov. Dali by sa podla toho vytipovat miesta pre realizaciu scitani, alebo rovno osadenie automatickych scitacov. Nejaka OOCR sa chysta v blizkej dobe osadzat scitac na moste Chucka Norrisa ale trebalo by ich viac aj v meste aby bolo vidno, ze v meste je vela cyklistov a su ochotni jazdit aj v zime. Ja som po porade na magistrate v BA navrhol osadenie scitaca na Prístavnej, Viedenskej pri Bikepointe, na hrádzi pri Slovnaftskej a za urcitych podmienok aj na Záporožskej.
V Žiline sme mali dva scitace jeden rozkopali v máji ale druhy pod zemou nastastie este funguje. V oktobri bol rok od instalacie a ukazal 7%-ny medzirocny narast intenzity cyklistov. Na obrazku su intenzity z Hlbokej ulice. Vidno z neho, ze je dost cyklistov, ktorym nevadi ani sneh (pokial je aspon trocha odhrnuty). V lete sa intenzity cyklistov na tejto ulici pohybuju okolo 800 cyklistov za den na Ul. Vysokoskolakov, kde je druhy scitac, cez 1000 c/d. Vzhladom na stav infrastruktury su to podla mna slusne cisla.


no jo vidno len trasy ale je tam vysoky predpoklad ze tie trasy si dakto nakresli lebo tade chce ist na bajku, pripadne ze to tam pozna a vie ze tade sa ide v pohode atd. je to lepsie ako nic ;), mozno ak by bolo nieco take z gps zaznamov napr z endomonda tak by to bolo este lepsie a vedel by si aj pocty :) ale nic take som zatial nevidel
20.11.2013 - 14:46:33
00
Verejne ma obvinujes z toho, ze sa spravam neslusne a neohladuplne a provokujem ?


Reagujem na tvoje prispevky.
20.11.2013 - 17:30:46
00
v BA na Májkovej novy cyklochodnik a prvy krat vidim ze sa zrusilo parkovisko na ukor cyklochodnika :o cyklokoridorkoridor tahajuci sa po radlinskej a zalaca na Blumentalsku okolo kostola vyustuje do tohoto sirokeho cyklochodnika a pokracuje cez Odborárske námestie na Sasinkovu. tam uz som nebol pozriet ako a v akej sirke to pokracuje. za bezpecny aj ked kratky cyklochodnik vdaka mna milo prekvapil :bow:

Prílohy:

IMG_4468.JPG
IMG_4468.JPG 190.52 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_4469.JPG
IMG_4469.JPG 243.87 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_4470.JPG
IMG_4470.JPG 193.53 KiB thumb_up0thumb_down

22.11.2013 - 22:35:07
00
na Majkovej vzdy stali auta a boxy boli volne iba cez vikend. ked prislo este postarske auto a zasobovanie do restiky, clovek musel kluckovat po chodniku. a k tomu hnusne zelezne zabradlie. teraz to vyzera super.
22.11.2013 - 23:19:05
00
Darmo sa cyklisti môžu snažiť, vybavovať, riešiť, keď nie sú zrazu peniaze:
http://www.cas.sk/clanok/271670/kotleba-chce-stopnut-vystavbu-cyklocesty.html
Sliač - Zvolen
30.01.2014 - 14:20:08
00
Tak pochybujem ze pre Kotlebu bude cyklo prioritou. Mna skor zaraza uroven tej diskusie pod tym clankom. Plno "odbornikov" sa vyjadruje k veciam, ktorym nerozumeju. Uz sa necudujem kde taky Kotleba bere volicov.
30.01.2014 - 16:01:02
00
ta cesticka je uplne v pohode, casto po nej jazdim. nevhodne akurat pre cestak (cestakom sa zas da inakadial)
ono to ma aj druhu stranu, chceli to budovat na pravej strane Hrona, kde sa musela vybudovat uplne na na celom useku ZV - Sliac + jeden most cez potok. na druhej strane by to bolo podstatne lacnejsie.... a samozrejme ziadne fondy, napriek tomu, ze sa pan europoslanec buchal do prs ako to on z fondami vie.
akurat je mi velmi luto ludi, co do toho investovali furu usilia
30.01.2014 - 18:12:22
00
http://www.bratislava.sk/vismo/dokumenty2.asp?id_org=700000&id=11040498&p1=11049950
05.02.2014 - 10:15:11
00
keyboard_arrow_up