Osobne si myslim že ludia sa na to pozerajú zo zlého pohladu..zvolavať peticie aby sa znižil trest tomto prípade nepomôže,lebo systém je nastavený zle. Problé je v trestom zákonniku a korupcii pri INÝCH pripadoch,kde vrah alebo celebrita/papalaš dostane enej rokov...,práve v tomto prípade je trest zvolený v súlade so zákonom. Preto treba meniť zákon a riešiť to na širšej škále ako len plakať a riešiť peticie na zniženie trestu...

K tomuto prípadu-chlapec určite má byť potrestaný. Človek ktorý vie aku ma pred sebou kariéru má byť zodpovedný a nie robiť podobné scény. Hej každý povie že "ved čo sa kto kolkokrát už ožral a spravil kde čo " ale alkohol v žiadnom prípade neospravedlnuje ani nie je polahčujuca okolnosť-chlapec je už zodpovedný a musí znašať nasledny svojich činov...Je však pravda že trest by možno al byť nižší-ako som povedal tu je problem v systéme,nie v rozhodnuti sudcov prave pri tomto incidente

A ako povedal CraObs,možno si aj konečne nejaké decká uvedomia čo sa môže stať a akú majú zodpovednosť. Kde by sme boli keby bol ospravedlnený prípad napadnutia verejného činitela,to už by si mohol naozaj robiť každý čo chce
15.11.2013 - 11:02:53
01
Koleno zlomil koleno...
15.11.2013 - 11:09:29
00
Plamenná diskusia sa k článku rozvila. Čo si myslíte vy?


1. Bol to útok na verejného činiteľa
2. Kopnúť ženu???
3. Profesionálny športovec.

Myslím si nasledovné: Neplnoletým sa počíta polovička trestu ekvivalentu dospelým. U profesionálnych športovcov v prípade útoku by mal byť trest dvojnásobok ekvivalentu trestu normálu.
Na Slovensku ajtak platí dvojaký meter a nepoznám celbritu, ktorá by prijala dohodu o vine a treste. Vždy je tendencia vyhnúť sa trestu ajkeď ide len o nehodu, nieto už fyzické napadnutie. Martikán nešiel sedieť, lebo mu Rudý Rudy udelil milosť.
Ďalej ma zarazil nasledujúci prípad:
"Hasiča Daniela dobil takmer na smrť opilec ovládajúci bojové umenie kung-fu. Prišiel za ním v bare na terase a bezdôvodne ho napadol. Daniel upadol do kómy. Z tej sa síce prebral, ale stále je odkázaný na pomoc iných. Ochrnul na ľavú stranu tela, jesť môže len cez sondu, nehovorí, iba leží. Potrebuje nákladné liečenie v hyperbarickej komore. Zotavovať sa však bude celý život. A útočník chodí po slobode."
článok (www.cas.sk/clanok/265026/najkrajsi-slovenski-hasici-a-hasicky-zhodia-uniformy-co-ich-k-tomu-vedie.html)
Jasné, že zaujala blondína, možno ju Fire pozná, ale stojí to na zamyslenie sa.

Sú zákony na Slovensku naozaj vynútiteľné štátnou mocou, alebo máme anarchiu kontrolovanú štátnou mocou?
15.11.2013 - 11:26:01
00
malo by to byt poucenim pre nasu spolocnost. chlapec dostal kolko si zasluzil a mala by sa zmenit sadzba aj za unik DPH aspon na minimalnu hranicu 20r. vcetne zamestnancov danovych uradov ktory spolupracuju na tychto zlocinich. po par odsudenia by sa zacala aj kasa plnit.
15.11.2013 - 11:56:28
00
Jasné, že zaujala blondína, možno ju Fire pozná, ale stojí to na zamyslenie sa.

Myslim, ze nepozna. Ta blondina je taka hasicka, ako ja dobrovolny jadrovy fyzik a astronaut dokopy.
15.11.2013 - 11:59:56
00
tak kludne niekde v administratíve alebo operátorka.. z domu alebo auta vás vysekávať asi nebude..
15.11.2013 - 12:13:27
00
vzhľadom k iným trestom, je trest trest pre toho chlapca neprimerane vysoký a pochybujem o jeho výchovnom účinku...
15.11.2013 - 12:32:20
01
mas pocit ze by si to chalan po 8r zopakoval.? ja nie...
ale pri porovnani s inymi mas pravdu.
15.11.2013 - 12:35:28
00
Myslíš, že nie? Za tých 8 rokov v base sa tam nič poriadne nenaučí a môže sa vrátiť ako zatrpknutý, zlomený človek schopný čohokoľvek. Keby dostal pol roka až rok, tak by to bolo výchovné. Takto je to podľa mňa kontraproduktívne...

Z okolia priamo aj nepriamo poznám pár ľudí, čo sa do basy dostali za hlúposť (bitka, menšia krádež a pod.) a tí ľudia sa vrátili horší a už sa nikdy do normálneho života nezaradili. Česť výnimkám.
15.11.2013 - 12:45:41
01
vzhľadom k iným trestom, je trest trest pre toho chlapca neprimerane vysoký a pochybujem o jeho výchovnom účinku...


a aky by si chcel trest dat ty? aby mu to stalo za to? trest ma byt taky ze si napr zlodej nepovie ze: no sak nevadi ak ma chytia si posedim rok, to sa mi oplati risknut... musi sa proste bat to spravit
a + este utok na verejneho cinitela, policajt ma byt autorita, podla mna je to ok. hral sa na frajera tak nech frajeruje teraz v base
15.11.2013 - 12:51:09
03
Do basy (v Dubnici) som chodieval v minulych mesiacoch casto a pred tym BB. Nasa firma ma v priestoroch malu prevadzku. Prichadzal som do kontaktu priamo s vaznami a nikdy som nenarazil na zlomeneho, zatrpknuteho cloveka. Mozno niektori bachari :-). Vacsina z nich si je vedoma svojej chyby a robia vsetko preto, aby sa bez problemov dostali k predcasnemu prepusteniu.
15.11.2013 - 12:53:49
00
dal by som mu dva roky a vysokú finančnú pokutu, to si tiež zapamätá, ale bude mať väčšiu šancu na uvedomenie sa
15.11.2013 - 12:59:58
01
Poniektorym je v base fajn:

youtube.com/watch?v=5L9cXh8k-Dw&t=0

15.11.2013 - 14:02:48
00
MInule bol pripad, ze daky 18 rocny chalan zabil spoluziacku a dostal 3 roky. Teraz chalan kopol policajtku do kolena a dostal 8 rokov... Podla mna to je neprimerane vysoky trest...
15.11.2013 - 14:22:07
00
Nie je neprimerane vysoký, ten prvý je neprimerane nízky, mal dostať 25 rokov
15.11.2013 - 14:59:46
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up