Blizia sa Vianoce? Uz zase?
24.10.2013 - 14:34:42
00
Čo tam po Vianociach, ale všade sa zase bude váľať tá biela sračka.
24.10.2013 - 14:44:24
02
Bezkyyy, snehuliaaak! :-P
24.10.2013 - 15:14:06
00
Lopata, soľ. :doh:
24.10.2013 - 17:07:06
03
Vianoce sa blizili uz pred dvomi tyzdnami - v kauflande som videl
24.10.2013 - 18:05:10
01
http://cilichili.cz/blog/23-vet-ktere-byste-nemeli-rikat-policajtum/
:D
25.10.2013 - 18:49:39
02
http://ostrava.idnes.cz/na-opavsku-zahynul-po-srazce-s-autem-cyklista-pomoc-byla-marna-pb6-/ostrava-zpravy.aspx?c=A131028_090900_ostrava-zpravy_jog
28.10.2013 - 11:22:31
00
ice29 a čo skúsenosti s vodičmi vo Švajci. Veď požaluj niečo na nich.
28.10.2013 - 16:57:05
00
Nie je moc co zalovat, 99% ludi ta mimo mesta neobehne pokial to naozaj nie je bezpecne (a teda naozaj nic nejde a neprekrocia plnu ciaru - na to si davaju dost brutalne pozor, az ma to niekedy stve - oproti prazdna cesta a za zadkom mi vrni motor a vodic caka kym bude prerusovana hehe). Obcas sa najdu tupci (minule sme sli v mensom pelotoniku v zjazde cez dedinu a nejaky dedko si krasne vycuval do cesty, nastastie sme sa vyhli..), ale napr aby ma niekto vytrubil, alebo nebodaj ostriekal stieracmi to neexistuje.
Chodim teraz na bicykli aj po meste (do prace, na nakup, na pivo :) ) a to je uplna parada, skoro na kazdej krizovatke cyklosemafor, zmysluplne cyklotrasy ktore naozaj vedu odniekial niekam (prakticky sa da dostat z kazdej stvrte Bernu na hlavnu stanicu v strede mesta, co je pre MHD a cyklistov hlavna krizovatka), vacsinou sa snazili viest cyklotrasy po uplne prazdnych ulickach, oddelenych cyklochodnikoch alebo ked sa neda tak je krasne oddelena zltou ciarou cyklocesta na kraji normalnej cesty pre auta (takto je to oddelene vo velkom aj mimo miest, na takych viac vytazenych tahoch). Na vacsine krizovatiek je vpredu pred prechodom pre chodcov vyznacena aj sekcia kam sa maju postavit cyklisti a je uplne normalne ze to vsetci vyuzivaju (a teda ked je kolona aut tak sa pchaju dopredu - vodici sa este zacnu uhybat aby cyklista mohol prejst a nemusel trcat v zapche :) ) - potom maju cyklisti na cyklosemafore skor zelenu ako auta a teda mozu vystartovat prvi. Inak cyklisti chodia v pohodicke na cervenu (ak je to ok a nic nejde v tom smere), po prechode pre chodcov, po chodnikoch (tu su chodniky vseobecne velmi dobre riesene, pretoze obrubniky su velmi nizke a tak sa da v pohode prejst chodnik-cesta - auta na obrubnikoch parkovat nesmu) a nikoho to extra netankuje, ani policajtov :) snazia sa tu dost ludi presvedcit aby jazdili bikami, takze im zbytocne nezneprijemnuju zivot
Podla statistik je Bern najhorsie mesto co sa tyka kradezi bicyklov vo Swiss, co som cital a bavil sa s ludmi tak najcastejsie ak niekto vidi nezamknuty bike (bezne v meste za bieleho dna) tak si ho niekedy zoberie aby sa mohol odviezt niekam a tam ho necha :D (taki rozni lavicovi asociali, ktorych tu je zial dost) Na drahsie biky sa zameriavaju nejaki organizovani zlodeji, ti kradnu samozrejme hlavne v noci a casto vyuzivaju taku fintu, ze na normalne zamknuty bike daju dalsi (riadne velky) zamok. Ty prides k bicyklu a casto nevies co mas robit kedze je tam este jeden zamok a nehnes s nim, tak ides domov ze si na druhy den prides pon aj s pilkou, ale oni pridu v noci, zamky odcvaknu a nalozia do auta hh. Ale mne sa to nastastie este nestalo (plus v poisteni domacnosti mam aj poistenie bicyklov proti kradezi hocikde vonku, ja som si dal do vysky 2000 frankov ale na vyber bolo aj 4000). Mam tu uzatvorenu (snad za 25fr na rok, uz neviem) aj poistku proti poskodeniu biku pri pade (aj mojim zavinenim), tiez do vysky 2000fr :) Tu su blazni do toho poistovania... Pred par rokmi tu bola este (pre kazdy bicykel) povinna cyklonalepka na kazdy rok (nieco ako dialnicna nalepka pre bicykel), v cene hadam 10-20fr na rok, ktora sluzila ako PZP pri autach, teda poistka pokryvajuca skody ktore cyklista sposobi inym (chodec, pes, auto).. to zrusili, ale kazdy tu aj tak ma uzatvorenu osobnu spoluzodpovednost za skody (povinne ak clovek byva v podnajme) a ta pokryva tiez skody sposobene na bicykli, takze ta nalepka bola asi nepotrebna hh.
29.10.2013 - 08:47:24
08
mne sa velmi pacia tamojsi vodici aut. Akonahle sa clovek priblizi ku prechodu pre chodcov, tak spomalia, zastavia a nechaju ta prejst. Da sa povedat ze sa ani nemusis pozriet ci nejake auto ide :-)
29.10.2013 - 08:53:53
01
to ano, ja som si tiez zvykol ze idem cez prechod takmer bez pozerania, zial ked potom pridem pozriet rodicov na SK tak uz sa mi parkrat stalo ze auto muselo dost prudko brzdit :)
29.10.2013 - 10:06:25
00
ja sa snazim doma praktizovat to zastavenie na prechode. Teda v pozicii vodica. Zo zaciatku ludia na mna cumeli jak na martana :-)
29.10.2013 - 10:12:12
00
Ja som siel po Karlovke v pravom pruhu - za mnou auto lavy pruh volny a auto ma predbehlo v tom istom pruhu kde som bol ja (cisty keket)
Kolko razy ma auto predbehne a odboci doprava tak ze brzdim az sa dviha zadne.
Alebo ma inteligent predbehne pred krizovatkou a zabrzdi na cervenej.
O predbiehani v kruhovom objazde ani nehovorim,
29.10.2013 - 11:52:31
00
kruháče treba ísť stredom .. pričom zaradíš sa k stredu už pred kruháčom .. proste nedať im šancu utlačiť ťa
29.10.2013 - 12:29:39
02
najradsej mam vodicov co na kruhaci hodia smerovku dolava :-)
29.10.2013 - 12:32:38
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up