najhorsie na tychto vystraznych zariadeniach je ze pri pouziti chodci vzdy odskakuju najnevhodnejsim sposobom a to pod koleso :-/
17.10.2013 - 22:09:04
00
Ahojte.
Pripájam k tejto téme postreh jedného vodiča. Všetky príspevky nájdete na
http://debata.pravda.sk/index.php/debata/296084-zrazku-s-autom-pri-topolnikoch-neprezili-dvaja-cyklisti/



Chudak chlap, doplati na to ako mnozstvo tych , co zrazia chodcov.....

Pretoze cyklozmrdi (a nech im je zem lahka) si myslia, ze nie je nad nich, nedodrzuju pravidla cestnej premavky, nosvetluju sa, jazdia ozrati, a podobne ako chodci na prechodoch hazarduju so svojim zivotom (aj chodci doslova SKÁČU!! na prechode pred autá!!!).

Lebo cyklozmrd moze jazdit po chodniku, po trave, na cervenu, pcha sa do krizovatiek po pravej strane aut, lebo on je pumpickar !!! Ved on je LEN!!! cyklista!

Ale ma rovnake povinnosti ako vodic kamionu... to si neuvedomuju...

Chudáci soferi v Ceskej republike,.... tam su cyklozmrdi este viac aktivovani a viac nedisciplinovaní....
18.10.2013 - 08:15:06
00
pcha sa do krizovatiek po pravej strane aut, lebo on je pumpickar !!! Ved on je LEN!!! cyklista!
Ale ma rovnake povinnosti ako vodic kamionu... to si neuvedomuju...

Smutné, niektorí polovodiči by mali absolvovať pravidelné preškolenia z PCP
18.10.2013 - 08:19:51
03
To ze je to vyhlaskou povolene je jedna vec. Akurat ze si niekto zamiena pravo s povinnostou a JA som biciglista, tak JA idem, aj ked je tam len 40cm medzera. A potom aspon mozem opluvat soferom okna, lebo ti zmrdi nepouzivaju spetaky a v kuse ma ohrozuju...
18.10.2013 - 08:31:28
00
pobedz mi kde je 40cm medzera ?? ked z pravej strany je obrubnik?? sak tam je miesta a miesta :)

problem je skor s vodicmi ktori stoja v kolone a ked ma zbadaju ako idem dopredu popri autach.....tak proste sa naschval vystrcia bud ku kraju..alebo ked idem stredom pomedzi auta tak sa vystrcia viac do stredu aby ma zblokovali... :fubar:
18.10.2013 - 08:43:00
00
niekedy to nemusi byt naschval,tiez si musim na to zatial davat pozor ,podvedome som sa v kolone zaradzoval trocha nakraj kvoli sanitke,nadrozmerny naklad atd.

vodicom ide na nervy aj to ze po predbehnuti cyklistom na krizovatke a pod. ho musia obiehat znova...

na biku obehnem opatrne sprava ked sa kolona nehybe ,ked sa pohne zostanem v pohybe za najblizsim autom a ked znova zastanu ak je priestor idem dalej...ked sa hybu casto a vzdialenost ku koncu kolony je mala drzim si len miesto v nej -az tolko casu neusetrim ako by som "riskoval"
18.10.2013 - 09:51:39
00
Problem je v tom zw oni nejdu popri kraji...oni idu klasicky a ked ma zbadaju len cumak pichnu sikmo ku kraju.... :( Ked by isli stale popri kraji ako vravis ty tak sa nestazujem... :)
18.10.2013 - 12:52:42
00
vodicom ide na nervy aj to ze po predbehnuti cyklistom na krizovatke a pod. ho musia obiehat znova...

Vodičom ide hlavne na nervy, že nestihnú prejsť križovatkou ani na druhú zelenú a nejaký "buzík" na bicykli si dovoľuje sa predrať popri nich na začiatok kolóny, tak prečo mu to neznepríjemniť napr. tým čo píše misopetrovic.

kvakob, keď sa prederieš k prvému autu pred križovatkou s tým, že celá kolóna stojí a nehýbe sa, tak tie autá ťa aj tak musia predbehnúť za križovatkou ak im to dopravná situácia vôbec umožňuje. Či ty vždy ostaneš stáť za 20tým autom s tým, že cez križovatku dokáže prejsť na jeden cyklus zelenej iba 15 áut. Výhodou bicykla v meste je aj to, že je pružnejší v takejto prepchatej premávke a stíhaš vždy prvú zelenú, lebo nestojíš niekde pri okraji, ale ideš dopredu ak to situácia a priestor umožňuje.
18.10.2013 - 14:09:08
03
Keby im vadilo, že musia za križovatkou cyklistu opäť predbiehať, tak by im nevadilo, keď motorkári robia to isté ako cyklisti. Ale to im mnohým vadí rovnako. Takže sa tiež prikláňam k JOLI-mu názoru.
18.10.2013 - 14:19:06
01
Ehm :-/
https://www.youtube.com/watch?v=H2UsaO9vEJs

PS: vsimnite si na konci, kolki pouzili cyklopruh...
18.10.2013 - 15:41:43
00
Boli to dve vozidlá. Autobus a to druhé bol myslím taxík. Nečudoval by som sa, ak by tam autobusy a taxíky mohli využívať aj cyklo pruhy. Vo svete je bežné že BUS pruhy môžu používať aj taxíky a cyklisti.
A ten kuriér bol jasný samovrah.
18.10.2013 - 15:51:41
00
kurier si myslel ze je jezis :D :D aha auto...no problem prejdem priamo cez neho :D
18.10.2013 - 16:03:10
01
no kukam ze zrazky aut s neosvetlenymi cyklistami, alebo chocami co nejdu v opacnom pruhu ste tu zakoncili tym ze na vine su cyklisti alebo chodci. v tom pripade si asi zalozim pre bohatych nemcov agenturu ktora im bude davat tipy na takychto chodcov a cyklistov aby ich sli beztrestne sepalit autiakom. sak na vine bude ten cyklista a chodec
18.10.2013 - 16:56:50
00
pisem vseobecne, kolona napr. na vstupe do ziliny-mesta ta byva dlhsia a co predbehnes,tak ked sa pohne, tak ta auta obiehaju znova takze posuvam sa ale ... , nie len krizovatka tam je len kratsi rad aut, takze podla situacie..., nezijeme vsetci vo "velkomeste"-nic v zlom,premavka je vsade trochu ina...

nevravim ze to neurobia aj naschval ,ale napriklad ked sa hybes autom ides k stredovej ciare a ked sa zase zastavuje, ides ku kraju ...netreba vsade hladat len naschvaly - ale neznamena ze nejestvuju ,o to mi islo...vzajomny respekt ...
18.10.2013 - 18:46:10
00
tomasmen- to bolo trosku krute nemyslis? nevrav mi ze sa kazdu sekundu pozeras pred seba pri jazde. ak hej tak si jeden z mala.


Keď idem v háku tak dôverujem tomu vpredu, ale na špici/keď idem sám sa nedívať pred seba sa ti nezdá samovražda? :lol:
18.10.2013 - 18:54:31
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up