a kedze im tam zacinaju montovat kamery, tak budu zastavovat odzadu asi coraz castejsie
17.10.2013 - 14:49:44
00
pekne tam nadavaju na ziletkarov v tej diskusii, precitajte si to. bol by som zvedavi ci ti zavodnici chodia aj sem.
napr:
A to nebudem komentovať svoj zážitok zo Svätého Jura, kde skočila na ceste červená a dve mamičky (kvákajúce) sa vybrali na zelenú cez prechod. pozrem do späťáku a tam asi peletón 30 cyklistov, zjavne neplánujúc zastaviť na červenú a rútiaci sa rovno na mamičky. S vodičom vedľa sme stiahli okienko a mávaním ruky sme naznačovali, nech spomalia. Peletón nás obehol so všetkých strán, arogantne a riskantne prešiel na červenú a zázrakom obišiel mamičky, ktoré ostali vystrašené stáť v strede cesty. Asi traja cyklisti považovali moje gesto za provokatívne, a rukou mne a vodičovi na vedľajšom aute zlomili zrkadlo.
17.10.2013 - 16:01:49
02
:D jasne... Utorkove preteky zmenili trasu?
17.10.2013 - 18:09:11
01
Asi traja cyklisti považovali moje gesto za provokatívne, a rukou mne a vodičovi na vedľajšom aute zlomili zrkadlo.
Predpokladám, že ťa tým aj vychovali... Odteraz už určite nebudeš ukazovať cyklistom provokatívne gestá.

Ale aj tak je to divné - traja cyklisti a len dve odrazené zrkadlá?
17.10.2013 - 20:13:43
02
Všetko to začína práve v autoškole...
Napísal si veľkú pravdu. Pred pár dňami som išiel kúsok za autoškoláckym autom, nedalo sa predbehnúť.Najprv odbočovalo doľava, potom menilo pruh zľava do prava a nakoniec odbočovalo do prava - zásadne bez bliknutia smerovkou. Čo z takého žiaka vyrastie? Najradšej by som toho inštruktora preplieskal... Avšak sedel som v aute, nie na bicykli.
17.10.2013 - 20:18:23
00
bože čítam tú diskusiu a toľko rôznych myšlienok na jednom mieste.. Jeden nadáva na cyklistov že zvonia keď jazdia po chodníku a čakajú že im uhne, iný nadáva že nezvonia a nevie o nich. Potom také drísty že nemajú čo robiť na ceste ale ani na chodníku atď. Čistý chaos, ani sa nečudujem že potom je toľko konfliktov. Napr. minule ma chodci ***** na cyklomoste (išli samozrejme v strede mostu) že prečo nezvoním :fubar:
17.10.2013 - 20:44:43
02
Už viem čo poradím tvojej drahej aby ti kúpila pod stromček :lol:
17.10.2013 - 20:48:47
00
ja zvonček mám ale načo to používať keď vidíš reakcie? jednému vadí zvonenie,druhému opačne. To ako keby som jazdil autom a trúbil po každom kto sa mi zjaví v ceste aby o mne vedel. Proste keď jazdím niekde kde nemám čo robiť dávam fest pozor.. Tak ako chodec, vodič, cyklista- správam sa rovnako ako sa na danom mieste patrí, ak idem po spoločnej ceste pre chodcov a cyklistov davam pozor ako chodec, aj ako cyklista, ak idem po cyklotrase ako chodec davam pozor na cyklistov, ak ako cyklista mám nárok aby mi ľudia nezavadzali. Ak som na ceste som vodič-cyklista. Správam sa ako vodič, samozrejme s dávkou opatrnosti predsalen nemám okolo seba žiadne plechy.
17.10.2013 - 20:55:17
00
palo - tie reakcie su normalka ja uz si ich uz ani nevsimam.
joko - skor mi prislo divne ze kde to tam bolo. ved tam je tak uzka cesta ze neviem ako je mozne, ze sa tam zmestili 2 auta plus medzery medzi nimi na tolko cyklistov. pokial si pamatam, tak tam je jeden semafor urceny len pre pesich, a tam by sa to fakt nemohlo zmestit. druhy semafor je tam na velkej krizovatke a potom zas nechapem ze ten peloton cez neho surovo presiel na cervenu. zrejme ti ziletkari ani nechceli zlamat tie zrkadla, len sa proste inak nezmestili :)


Naposledy upravil iron.hide dňa 17.10.2013 - 21:03:34, celkovo upravené 1 krát.

17.10.2013 - 21:01:17
00
Na chodcov, ktori pozaduju zvoncek mam riesenie = vlakovu sirenu .. niekde by sa mala dat kupit (niekto sikovny snad da link).
Inak ja stale tvrdim, ze bicykel _NEMA_ byt klasifikovany ako vozidlo /da sa snad vozidlo dat na pleco a ist peso??/. To je potom alfa a omega vsetkych problemov. Kedysi to bolo jednoduche, preto to bolo tak klasifikovane, ale dnes je doba uplne inde. CO ma robit cyklista, ak ide 50km/h po cyklochodniku, kde sa premavaju korculiari ? A vedla je cesta pre auta, s max. povolenou rychlostou 40km/h ? A co ak ide korculiar 40km/h po peknej asfaltke, kde je max. rychlost pre auta 30km/h ? A co lyziar na bezkach ? A preco kolobezka nie je vozidlo, aj ked dokaze ist casto rychlejsie ako bicykel pricom je to uplne to iste , len to nema brzdy, ze ano.
Inak je dobre si uvedomit, ze ak jedna strana (stat) zacne brutalne buzerovat, na druhej strane mozem zacat ja explicitne vyzadovat pojmy zo zakona. To znamena, ze sa viem legalne a cisto dostat s bicyklom do aj do rezervacie tak, ze nikto z ochranarov nemoze ani pipnut. Ale .. otazka je .. NACO? To uz fakt nikto nema v sebe ani kusok sudnosti ?
17.10.2013 - 21:02:08
00
tak nemalo by to byt klasifikovane vyslovene ako vozidlo, to vazi totiz casto ovela viac ako tonu, a urcite pri kolizii neuhne cyklistovi. Bicykel je podľa mňa športová pomôcka, tak ako korčule,bežky,kolobežka, alebo športová obuv. Okrem bežiek azda so všetkým menovaným sa dá ísť legálne po ceste, len treba vždy dodržať ustanovenia a zákony.
17.10.2013 - 21:11:42
01
ja som musel namontoval na cestak maly zvoncek, uz sa to nedalo vydrzat. velmi pomohlo. teraz mam vo vyhlade este krajsi a zvucnejsi :)
http://www.kickstarter.com/projects/139160027/a-better-bicycle-bell-made-in-the-usa
17.10.2013 - 21:33:20
00
ale bike nemoze byt klasifikovany ako len sportova pomocka, lebo to nie je len sportova pomocka. je to plnohodnotny dopravny prostriedok.
keby to predsalen poslanci klasifikovali ako sportovu pomocku, tak to by bol pruser jak hovado, nemohli by sme vobec jazdit po cestach
17.10.2013 - 21:36:43
00
prečo? veď aj so športovou pomôckou môžeš jazdiť po ceste, napr motorová kolobežka aj korčule často vidím jazdiť po ceste. Lenže tieto veci majú svoju právnu úpravu, čo môžeš a čo nie. Presne tak by to malo byť aj s bajkom, stanoviť čo na ceste máš robiť a čo nie. Ako vodič môžem povedať že ani niektorí cyklisti nevedia ako sa majú správať. Často sa totiz stava ze v jednosmerke sa cyklista vyruti v strede alebo ide po lavej strane, pár krát sa mi stalo že vôbec neuhol, vynucoval si prejazd, musel som uhnúť ja, hoci som nemal v ceste žiadnu prekážku narozdiel od neho. Jednoducho treba brať ohľad na druhých či už sedíš v aute, na bicykli, alebo ideš peši. Všade sa nájdu takí čo majú u prdele a ignorujú všetkých na okolo, priam niekedy mám pocit že robia napriek.
17.10.2013 - 21:52:30
01
Ja skôr uvažujem namiesto zvončeka nosiť v jednom košíku ten sprej s trúbkou, čo si nosia fanúšikovia na štadióny. To má tiež taký pekný vláčikový zvuk. :lol:
17.10.2013 - 22:05:53
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up