Ja to viem. Kameňák som spomenul len "pro forma", tiež ho poznám tak, ako ty...
15.10.2013 - 18:29:10
00
mne je jedno koho to je vina, ja tomu celému chcem predísť a spraviť maximum z mojej strany.. a jedným z doležitých vecí ako ho nezraziť a vidieť ho sú svetlá a pozornosť za volantom.. to či on má blikačku je v jeho kompetencií a to ja už neovplyvním..
je to presne ako prednosť v križovatkách na bicykli, mne je jedno že mám prednosť, koli tomu že on mi ju nedá ja nebudem ležať v nemocnici a teda sa snažím premýšlať aj za druhú stranu!
15.10.2013 - 18:31:35
02
CraObs: vsetko je raz prvykrat :)
15.10.2013 - 18:33:16
00
a ani jedného chodca som ešte nedal..

Šťastný to človek...
15.10.2013 - 20:49:58
00
Jazdievas casto v noci? Mam svetla nastavene celkom urcite dobre. Pravidelne servisne prehliadky...
Raz som neosvetleneho chodca v tmavom obleceni zbadal doslova na poslednu chvilu. Trafil som ho pravym spatakom. Nastastie to skoncilo dobre. Vystupil som, typek trosku otraseny, ja tiez, napravil som spatak do povodnej polohy a poriadne chodcovi vynadal kolko sa do neho zmestilo.
Ani netusim, ci je to napisane v nejakych smerniciach alebo co, ze chodci ktori chodia medzi dedinami v tme, musia mat zasadne tmave oblecenie a ist v smere jazdy. Hardcore jazdit v noci po takychto cestach. :-(


no ale to je skor tvoja vina ze si ho nabral, sice by mal byt osvetleny, ale ty mas jazdit podla podmienok, a nie predpokladat ze na ceste nic nie je, poznas ju naspamat tak ides 90 a potom ked sa tam odrazu daco objavi tak to zrazis lebo si s tym nepocital
16.10.2013 - 08:35:50
00
a ani jedného chodca som ešte nedal..

A vieš prečo?, lebo najazdíš na aute so zameriavačom na prednej kapote.
16.10.2013 - 09:44:13
00
no ale to je skor tvoja vina ze si ho nabral, sice by mal byt osvetleny, ale ty mas jazdit podla podmienok, a nie predpokladat ze na ceste nic nie je, poznas ju naspamat tak ides 90 a potom ked sa tam odrazu daco objavi tak to zrazis lebo si s tym nepocital

Capulo, dufam, ze nepatris k ludom, ktori budu za kazdu cenu obhajovat neobhajitelne. Lebo podla tejto logiky moze ist cyklista potom aj na dialnicu a za nehodu bude vinnik vzdy motorista, lebo neprisposobil svoju jazdu svetelnym a poveternostnym podmienkam. Cyklista ci chodec si moze robit na ceste co len chce. Moze lezat, chodit v ciernom mundure v hlbokej noci, vinnik bude vzdy len motorista. Mozno niekedy aj bude ale mrtvemu to uz nepomoze.
Дебил на дороге - alebo ako vidno chodca na neosvetlenej ceste. Pritom auto neslo extremne rychlo.
http://www.youtube.com/watch?v=YJhg4SMOc9o
Ak viem, ze po dialnici jazdia auta, predsa sa tam nebudem potulovat pesi alebo na bicykli. A uz vobec nie v noci. Rovnako je to aj na cestach medzi dedinami. Je to cesta, po ktorej jazdia auta. Ja ako triezvo uvazujuci clovek toto vezmem do uvahy a podla toho sa zariadim. Ked uz neexistuje ina moznost dostat sa z bodu A do bodu B dopravnym prostriedkom, tak spravim vsetko pre to, aby ma na takejto ceste auto nezrazilo len pre taku blbost, ze som nebol osvetleny. Uplne staci, ze kopec vodicov jazdi ozratych.
16.10.2013 - 10:13:12
02
ne, ja len pisem ze ak do niecoho co je na ceste (uplne jedno co) naburas bo nestihnes zareagovat ked to zbadas na poslednu chvilu tak si na vine ty. samozrejme mimo pripadov ze ti to vybehne z boku pod kolesa atd, ale nehybny predmet alebo predmet iduci tvojim smerom nemozes nabrat ak jazdis normalne
16.10.2013 - 10:24:32
01
A vieš prečo?, lebo najazdíš na aute so zameriavačom na prednej kapote.
Nuž ale tí škuľavejší môžu v prípade potreby ešte otvoriť aj dvere...
16.10.2013 - 23:08:01
00
Keď sa dá nabrať rampa na prázdnej asfaltovej hrádzi, ktorá ti zaručene nevbehla pod kolesá, dokonca ani nešla oproti tebe, tak sa dá nabrať asi naozaj všetko...
16.10.2013 - 23:12:53
02
tomasmen- to bolo trosku krute nemyslis? nevrav mi ze sa kazdu sekundu pozeras pred seba pri jazde. ak hej tak si jeden z mala.
16.10.2013 - 23:36:07
00
:rofl: teraz sa dobre bavim :rofl:
16.10.2013 - 23:39:32
00
A ktoze zase trafil rampu? To ma celkom zaujima, nejak som tuto story nezachytil. :)

P.S. Chodec nema co robit na pravej strane vozovky. Ma ist po lavej strane po krajnici ak tam krajnica je, aby videl prichadzajuce vozidlo a mohol nan reagovat. Na pravej strane vozovky sa smie pohybovat len cyklista alebo organizovany tvar chodcov, pricom tito musia byt za znizenej viditelnosti osvetleni. Pokial porusi chodec/cyklista tieto pravidla a sunda ho v noci auto, tak logicky ma byt za vinnika nehody povazovany ten, co porusil predpisy a nie ten, co siel podla nich.
17.10.2013 - 10:22:36
02
Nezabudaj na jedno, si na Slovensku a tu nic neplati, ako ma.
17.10.2013 - 10:41:43
00
P.S. Chodec nema co robit na pravej strane vozovky. Ma ist po lavej strane po krajnici ak tam krajnica je, aby videl prichadzajuce vozidlo a mohol nan reagovat.

a keď pojde teda chodec správne t.j. v protismere, zasa máš prekážku/objekt na krajnici.. a pokial neskočí sám do priekopy zas ho tam drbneš minimálne späťákom :tmi: takže pomohlo ti to čo? |(
a čo z toho že ťa vidí? rútiš sa 90tkou jemu svetlami do xichtu takže odhadovať ako tesne ideš pri krajnici a reagovať je trochu horšie..
mať slušné svetlá na aute je základ, potom stačí predvídať a naučiť sa šoférovať :lol:
17.10.2013 - 10:55:41
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up