"palo1707" a "Ludo" ...ja som to používal ....ako mazadlo je to dobre bol som spokojný aj keď velmi dobre to chytá prach ale zas nebolo to až tak hrozne..... a čo sa týka toho upchávania tak aj ja som na začiatku používal drôtik na prečistenie ale po 5 sekundach sa to zase zadrbalo(človek potom trochu chytá pri tom nervy) tak som potom jednoducho odrezal z vrchu tej trubičky asi len 2-3 mm (alebo zarezat tak ako u ihly tak do šikma)a potom to už išlo skvele len si treba dat porzo aby silnejším stiskom všetko nevytieklo ... :)
13.10.2013 - 12:14:07
00
chlapi ujo je v TVRDEJ POHODIČKE :) :) len by som mu podotkol keby mi tak povedal že koľko už je na svete že na tej ukrajine čo ma netreba fakt nič mazať :) že je to ako so starými škodovkami tam stačili 3 pracovno-servisné nástroje ,, kladivo, kombinačky a šroubovák :) :) :) :)
13.10.2013 - 14:26:13
00
poriadne vycistit retaz, najlepsie ked je tam rychlospojka, da sa lahko dole a vydrhnut, ked nie tak pracka, po utreti a oschnuti poriadne namazat, tocit pri tom klukami, momentalne pouzivam finish line alebo daky wet lube, nechat nech zatecie kam ma a potom povytierat ...
16.10.2013 - 16:15:40
00
Tak už mám ten holmenkol aj pojazdený, moje prvé skúsenosti:

+Super tichý chod reťaze +Dlhá výdrž
+Vyššia hustota maziva

-Zložitá a zdĺhavá aplikácia
-Lepí naozaj všetko, najmä v prachu a piesku pohon nepríjemne praskal a škrípal

Ale aj napriek tomu lepeniu nečistôt to nevidím až tak tragicky, nakoľko vytvorená čierna hmota na kladkách,reťazi,kazete atď nemá konzistenciu lepkavej vazelíny, je to skôr suché a dá sa to celkom jednoducho vyčistiť.
Avšak za tú cenu sa viac oplatí shimano PTFE olej, je to +/- to isté, ale v tej cene je ho viac a stokrát jednoduchšie sa aplikuje :)
16.10.2013 - 20:49:44
00
ono niekedy staci pretrepat ,vsakano ,aby sa premiesalo usadene "mlieko" s olejom..a hned to ide lepsie a ak ma tato "olejnicka" "zlozitu" aplikaciu ...tak uz potom neviem... ;) urcite lepsie ako sprej a ano shimana je viac, ale ci aj tolko vydrzi na retazi...
17.10.2013 - 12:28:42
00
Ja som sa po rokoch ustálil na tomto:
Reťaz čistím bez demontáže v práčke reťaze, do ktorej lejem bezoplachovú ARVU K, ktorá sa mi najviac osvedčila. Za 20 € sú 4 litre, to mám do smrti. Po umytí v práčke reťaz poriadne vyutieram a nechám nejakú hodinku presušiť, aby sa ARVA K odparila čo najviac aj zvnútra.


Mam Arvu ale oplachovu... mozem to tam dat ? Potom to ale musim vymyt este prackou len s vodou?
...alebo radsej tym vobec ne?...dik
23.10.2013 - 13:49:36
00
Oplachovú by som nepoužíval, vzniká z nej taký biely sajrajt. Kedysi dávno som to skúšal. Niežeby to nevyčistilo, ale nie je to také pohodlné. Však vyskúšaj, najprv dáš tú bezoplachovú Arvu a potom aspoň dvakrát vodu, utrieš a uvidíš.

Pri bezoplachovej tam dáš len Arvu, pokrútiš a utrieš.
23.10.2013 - 14:02:00
00
vyzera to byt ok aj s oplachovou... 3x som to vymyl vodou cez pracku, utrel, nechal zaschnut, namazal, nechal zaschnut, utrel
(len robota navyse)
...som aj zabudol, ze mam striebornu retaz :D
28.10.2013 - 10:10:02
00
Máte skúsenosť-
http://www.cykloobchod.sk/product_info.php?cPath=109_110&products_id=2398
doteraz som mazal silikonom ale to strašne lepilo špinu...
03.11.2013 - 22:01:20
00
Má také vlastnosti ako sa píše na hore udanej ww stránke.
Krátko vydrží. ( 60-100 km) Troška vody a je preč. Vhodný je vyložene len do suchého prostredia. Prach nelepí.
04.11.2013 - 10:34:29
00
Aha a čo je také všestranné aj sucha aj mokro plus nelepí to svinstvo?
04.11.2013 - 12:53:47
00
Celkom dobry je cerveny finish line teflon. A tiez shimano ptfe lube. Ten teflon je suchy, nelepi spinu ale ani dlho nevydrzi. Shimano zase vyplavuje viac bordelu ktory vznika trenim z clankov retaze. Robi to sice aj teflon, no lepsie sa cisti ten shimano lebo ta hmota je riedka a lahko sa da poutierat.
04.11.2013 - 12:59:59
00
mal som kryon, vydrzal mi cca 50km. teraz pouzivam toto: http://www.suncycle.sk/sk/produkt/olej-finish-line-ceramic-wax-120ml/1783 vydrzi nejaku vodu a prejdes s nim o nieco viac ako s kryonom. ale vyslovene do mokra to nie je.
04.11.2013 - 14:36:19
00
to shimano ptfe lube môže byť fajn,vyskúšam a uvidím
04.11.2013 - 15:05:41
00
doteraz najlepsia vec na mazanie, ktoru som mal je INTERFLON FIN LUBE TF. sice je to priemyselne mazadlo, ale velmi dobre. po aplikacii retaz ide skoro nehlucne, vydrzi dlho aj v mokrom prostredi a hlavne ti to pri prvej aplikacii vycisti aj vnutro retaze. po prvom naneseni na retaz sa par krat pretoci klukami, a necha posobit. po case z retaze zacne kvapkat cierny sajrajt. potom uz len cistit handrou , pripadne este raz aplikovat. po kazdej dalsej aplikacii je ciernej spiny o 90 percent menej oproti prvej.
06.02.2014 - 13:54:10
00
keyboard_arrow_up