Ono je to tesne pred priehradnym murom, a tam sa hladina nijako vyznamne nepohybuje. Pri tohoročných rekordných záplavách tam bola dokonca nižšie ako býva obyčajne. Ono to vyzerá tak, že lepšie chránené miesto pred veľkou vodou v okolí BA asi nexistuje. Paradoxne napriek tomu, že je to umiestnené pred hrádzou. :) Iba, že by im to tam vodohospodári chceli trochu poumývať. :)
25.09.2013 - 17:50:11
00
veď voda počas jarnej povodne bola až po hrádzu a toto je inudačné pásmo.Preto je hrušovská zdrž taká široká,aby sa tam voda čo najviac rozliala do lužných lesov a spomalila sa povodňová vlna.
25.09.2013 - 18:03:03
00
ako pise marvin. tohtorocne povodne tam bola vyska hladiny mensia ako je momentalne. zdovodnene to bolo moznostouposkodenia turbin v gabcikove. ta oblast je pred zaplavou dost chranena to si asi uvedomuje developer. vycsina vody sa pustala do stareho koryta dunaja na Bodiky kde ludia pindali ze ich zaplavili.
25.09.2013 - 18:07:41
00
Fakt je ale ten, že pár metrov pred priehradou to veľmi dobre regulujú. Schválne som sa tam bol počas tohoročných rekordných povodní pozrieť, aj kôli tomu, že viem o tomto projekte a chcel som vidieť ako to tam vyzerá počas vysokej vody. V Petržalke sa voda skoro prelievala cez hrádzu, Pri hausbótoch bola voda do polky hrádze. V čunove boli klapky na priehrade zdvihnuté meter nad vodnú hladinu a do starého koryta tieklo všetko čo gravitácia dovolila. Na divokej vode trčali z vody iba vrcholky zábradlia mostíkov, kotré sú normálne možno 5 - 7 metrov nad vodou. Ale na mieste kde má byť tento projekt bola voda asi 0,5 metra pod normálom. Takže ja by som sa na mieste investora záplav nebál.
25.09.2013 - 18:11:17
00
polož si otázku ako by takúto oblasť chránili v rajchu ak je to najväčšie zimovisko vodných vtákov.Toto je podobný nezmyselný projekt ako elektráren v pečni.betonári si dojdu zas na svoje.
25.09.2013 - 18:26:07
00
Ja ten projekt neobhajujem. Hovorím len, že investor sa záplav báť nemusí.
25.09.2013 - 18:28:58
00
Presne tak, záplavy tam nehrozia čoho dôkazom bolo aj excelovanie Dunaja tento rok. Páni, čo tam jazdíte po hrádzi skúste si aj všímať svoje okolie a správanie prírody a rieky pred tým ako tu budete vypisovať takéto bludy. Zdrž Huršov nie je klasická vodná nádrž na zachytávanie prívalovej vody. Je to regulačná zdrž pre prívodný kanál k stupňu Gabčíkovo, ktorý má svoje limity, ktoré nesmú byť prekročené. Všetka voda nad tieto limity proste prepúšťa táto zdrž do starého koryta a do Mošoňského kanála. Na takéto veci človek nemusí byť ani študovaný vodohospodár aby si to nevšimol.

Čoho sa skôr obávam je, aby pod tlakom developera nebola sprístupnená doprave spodná cesta, ktorá slúži teraz cyklistom, ktorý sa nemusia na korune hrádze tlačiť s korčuliarmi a psíčkarmi.
25.09.2013 - 20:33:59
00
spodná cesta je už medzinárodná cyklotrasa takže to si ani tak nemyslím.Na druhej strane my z toho pozitíva mať určite nebudeme.Porblém určite bude vjazd cez korunu hrádze do tej novej štvrte a hlavne nárast dopravy čo bude samozrejmosť.
25.09.2013 - 20:45:53
00
a mozno tam postavia prvu dedinku bez aut :), ked uz to ma byt sportovy areal tak naco auta ;)
25.09.2013 - 20:58:22
00
toto nie je tema vtipkar :lol:
25.09.2013 - 21:35:04
02
http://www.bratislavskenoviny.sk/najnovsie-spravy-z-bratislavy/zivotne-prostredie/vodohospodari-v-polovici-oktobra-vyypustia-dunaj.html?page_id=321401
trochu im vodohospodari zamiesaju karty :lol:
30.09.2013 - 12:33:07
00
fajnovo ;))) a potom by im mohli prezmenu zatopit prijazdovu cestu na pol roka :)
30.09.2013 - 13:12:20
00
Stačí raz mesačne, to ich prestane baviť stále upravovať si okolie nelegálne. Keď zatopiť, tak trvalo, nech si jazdia na hausbóty lodičkami. Veď dom na vode, kto to kedy videl jazdiť k nemu na aute. :lol:
30.09.2013 - 21:01:00
00
Dufam, ze Danubia park pri Cunove tak skoro nebude. V lepsom pripade vobec nikdy. Uz pred rokom kvoli tomu hrozilo, ze zburaju moj najoblubenejsi bufet na Obratke. Ak tam postavia miesto toho nejaky drahy bufet, na to nie som zvedavy. A ani by sa mi nepacilo sediet v bufete medzi barakmi.
01.10.2013 - 14:27:03
00
jj, tam budu potom hogo-fogo bary a restauracie, kde ta nepustia v cykloubore :)
skor to bude blbe pocas realizacie, lebo tam budu furt jazdit tatrovky a ohrozovat cyklistov a korculiarov, navyse budu vozit blato na asfaltku...
01.10.2013 - 14:32:46
00
keyboard_arrow_up