Kamaráti sa mu určite poďakovali.
Možno keby to mali vyšráfikované na žlto-čierno ako je to u nás povinnosťou pri zníženom prejazdnom profile, tak by mu bliklo, že sa tam asi nezmestí. Takto tam je nejaké prťavá tabuľka, ktorej hodnotu vidíš ak stojíš pod ňou.
17.09.2013 - 06:53:12
00
Pride Dezko do zelevocu a vravi: To velke zelene je co?
Predavacka: Melony!
Dezko: tak mi dajte 2 a nablokovat, kvoli loterii samostatne. A to oranzove?
Predavacka: To su pomarance.
Dezko: Tak mi dajte kilo ale nablokovat kazdy kus zvlast kvoli loterii! A to zlte?
Predavacka: To su citrony.
Dezko: Tak mi dajte zase kilo ale nablokovat kazdy kus zvlast kvoli loterii!
Dezko: A to cierne?
Predavacka: 1ebte na to - to je mak!!!
17.09.2013 - 08:24:34
02
POVINNÉ PRE TÝCH, ČO SA NARODILI PRED ROKOM 1980!!! :)

Tí, čo sa narodili pred rokom 1980 sú skutoční hrdinovia, akýsi hollywodski majstri prežitia. Ale skutočne ! Len sa zamysli nad tým, tí čo sa narodili pred rokom 1980, teda MY – je to hotový zázrak, že sme prežili. My sme ešte nemali detské sedačky v autách, fľaštičky na lieky a chemikálie sa dali ľahko otvoriť, neboli vybavené žiadnymi figliarskymi detskými zátkami, ani šuflíky a dvere nemali bezpečnostné zámky. A keď sme sa išli bicyklovať, nie že sme nemali prilby a chrániče, ale ani poriadny bicykel sme nemali. To nebola vôbec sranda. My sme ešte pili vodu z vodovodu a nemali sme ani predstavu o tom, čo znamená presne pojem minerálka. Nenudili sme sa, keď sme mali príležitosť, išli sme sa von hrať. Áno, von ! Celý deň sme boli vonku a naši rodičia len dúfali, že ešte žijeme a sme vcelku, veď ani klasický telefón nemal každý, nie to ešte mobil. Hlavne nie my, deti ! V lete sme behali vo vysokej tráve a v blízkom lese, predsa sme nemali vyrážky a alergické záchvaty. Nevedeli sme, čo je alergia na peľ a o ambrózii sme si mysleli, že je to nejaký zvláštny druh žihľavy. Keď sme spadli, poranili sme sa, zlomila sa nám niektorá končatina, alebo sme si len jednoducho rozbili hlavu, nikto nikoho kvôli tomu nezažaloval. Na vine sme boli proste my. Dokonca keď silnejší z nudy zmlátil menšieho a slabšieho, aj to bolo v poriadku. Toto takto fungovalo a naši rodičia sa nestarali do toho. Naše stravovacie návyky podľa dnešných poradcov na zdravú výživu obsahovali v jedlách viacnásobnú smrteľnú dávku škodlivín, ešte aj obézne americké dieťa, ktoré denne posiluje v Mc-Donaldse by padlo na zadok od úžasu, čo všetko sme my pojedli. Len si spomeňme na školskú jedáleň. A predsa sme tu. Kakao neobsahovalo vitamíny A, B, C, D a E, volalo sa proste Granko a nám to úplne stačilo ku šťastiu. Pili sme sirupy a malinovky, ktoré ani zo správ nepočuli o umelých sladidlách a konzervačných látkach, boli vyrobené z ozajstného cukru. Limonády sme si miešali sami a na neumytom ovocí sme si maškrtnícky pochutnávali priamo zo stromov. Mali sme kamarátov ! Takých, s ktorými sme sa stretli na ulici, na ihrisku a v klube pri pingpongovom stole. Keď neboli tam, jednoducho sme zapískali alebo sme zazvonili k nim a oni nás pustili dovnútra. Nemuseli sa pýtať rodičov a ani my sme sa nemuseli pýtať našich ! Nenosili nás rodičia všade autom ... A predsa sme tu. Na krku nám visel kľúč od domu, keď sme sa išli hrať, často sme bojovali s palicami, hrali sme sa na indiánov a schovávali sme sa na nebezpečných staveniskách, hádzali sme jeden druhého loptou, kameňmi...a predsa sme tu. Nevybili sme jeden druhému oči a ostatné rany sa aj tak zahojili. Futbal mohol hrať len ten, kto vedel hrať. Vtedy ešte platil nepísaný zákon, ktorý dnes už málokto pochopí : „Rob to, čomu rozumieš“. A tí, čo hre nerozumeli, mohli len smutne pozerať z diaľky a hľadať si iných spoluhráčov. Lásku sme sa neučili z brazílskych telenoviel, len sme ju jednoducho prežívali. Po prvom bozku sme šťastní a zaľúbení bežali po ulici tak, ako by sme už nikdy nechceli zastať. Keď sme dostali zaucho od učiteľa neprebodli sme ho hneď nožom, nedávali sme ho na súd a nesťažovali sme sa doma rodičom. Ba, naopak, radšej sme to ani neprezradili. Poznali sme zákony a keď sme ich porušili, rodičia sa nás nezastali. Pretože nás naučili tak žiť, aby sme vedeli čo znamená POVINNOSŤ, SVEDOMIE, ZODPOVEDNOSŤ a DOBRÝ POCIT. Poznali sme ozajstný zmysel týchto slov. Takí sme boli MY. Hrdinovia jednej pominutej doby, nad ktorou sa dnešná mládež len nechápavo usmieva.
17.09.2013 - 09:14:27
013
A preto, ten kto prezije tu dnesnu dobu uz nebude hrdina ale superman. Jedlo otravene, voda otravena, vzduch ani nehovorim. Vsade vymyvanie mozgu, pasova robota, stres, vojny. Ludia su uz taki vymyti a zdegenerovani, ze clovek sa pomaly za tmy boji ist sam neozbrojeny po ulici aby ho tam daky uboziak nazapichol koli par drobnym. Caka nas este vela zaujimaveho.
17.09.2013 - 09:28:06
02
astro celkom to sedi :) domov sa slo ,az ked sa zotmelo a rodicia kricali z okien ,alebo nas sli hladat
17.09.2013 - 09:33:47
02
Zaucho od učiteľa a doma ešte 2 že som neposluchal :rofl: :rofl:
17.09.2013 - 09:37:51
03
ved mozete nechat svoje deti spravat tak, ako ste sa spravali sami...
pre mna je to strasna predstava :D
17.09.2013 - 09:48:29
00
POVINNÉ PRE TÝCH, ČO SA NARODILI PRED ROKOM 1980!!! :)

Pekné čítanie, no rok až tak nesedí, nakoľko som sa narodil neskôr a detstvo bolo ešte z veľkej časti presne také. Od istého veku kľúč od brány na krku a už nebolo potrebné vykrikovať pod oknami "mááámííí!" :-)
17.09.2013 - 10:01:29
03
astro svätá pravda.. dnešná mládež nikdy nepochopí aké to bolo. Blbosť bola, že zrušili aj Základnú vojenskú službu...
17.09.2013 - 10:34:02
00
Ze zrusili aj Základnú vojenskú službu je aj dobre aj zle. Ale kopu zasranov to potrebuje ako sol.
17.09.2013 - 10:36:45
06
... a povinné zemiakové brigády. A letné aktivity. Inak, podľa mňa, už starí Gréci hovorili, že kde to všetko speje. Že za ich čias ....

Ale spomenul som si na jednu takú "letnú aktivitu" z konca 70-ych rokov, keď sme mesiac "makali" v nejakej blbej konzervárni pri Uherskom Hradišti. V neďalekom Uherskom Brode bol koncert skupiny Katapult a ich spevák Olda Říha vtedy spieval niečo také:

Až se bude psát rok dva tisíce šest
Až se všichni přestěhujem do obrovských měst
Až dálnicí zeměkouli opředem
Až budem pyšní na všechno co dovedem
Pak bude možná pozdě na to chtít se prát
Co děti? Mají si kde hrát?

Až suroviny budem vozit z Měsíce
Až počasí bude řídit družice
Až budem létat na Venuši na výlet
Až za nás budou počítače přemýšlet
Pak bude možná pozdě na to chtít se ptát
Co děti? Mají si kde hrát?

Až budeme mít továrny i na stromy
Až umělá tráva bude před domy
Až zavládne v celém světě blahobyt
Až budem umět skoro všechno vyrobit
Pak bude možná pozdě na to chtít se ptát
Co děti? Mají si kde hrát?




Akoby niečo tušil. Dnes je to však celé smiešne.
17.09.2013 - 10:58:39
06
Ja spadám, do ktorej skupiny, keďže som sa narodil v tom 1980. Ešte ma započítavajú do hrdinov, alebo do "tí ostatní".
Ale celé je to trochu nafúknuté, hlavne okolo tej stravy. Dnes to čo človek je, je naozaj len náhrada toho čo by v skutočnosti mal ten produkt obsahovať. Vtedy naozaj nemusel riešiť spotrebiteľ či nie je v saláme konina, či kurence nie sú nadopované nejakým sajrajtom, či tá hovädzina nezošalela.
Stravovanie v školských/závodným jedálňach, alebo v ľudových reštikách na stojáka sa kvalitou nedá porovnávať s dnešnými fastfoodmi, alebo automatom na bagety. Aj ten párok v rohlíku (pre mladších hot-dog), pečená klobása, langoš, špekáčik mal v tej dobe lepšiu chuť.
Takže skôr otázka znie či tá generácia s pred roka 1980 prežije tu dnešnú dobu.
17.09.2013 - 11:24:10
00
Pretože vtedy boli pracovníci závodov (konzervárne, mäsiarne, pekárne, mliekarne...) odmeňovaný za kvalitu..dnes nie je posudzovaným kritériom kvalita, ale zisk z produktu.
17.09.2013 - 12:23:58
02
jo jo vsetko pre zisk, preco salama pred 20 rokmi vyzerala ako z mesa a dnes vyzera ako blede blato z bohvie coho?
17.09.2013 - 13:01:38
02
Pretože vtedy boli pracovníci závodov (konzervárne, mäsiarne, pekárne, mliekarne...) odmeňovaný za kvalitu..dnes nie je posudzovaným kritériom kvalita, ale zisk z produktu.


Prdlajs. Zažil som, videl som, jedol som.

Po takej brigáde v konzervárňach, si si dosť dlho žiadnu neotvoril. ... kým si nezabudol ako sa to tam vyrába. A podobne v mäsopriemysle, atď, atď.
17.09.2013 - 13:21:13
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up