Pozrieme. mondzo pozries na to prosim? Edit: mne to funguje, prave mi napisalo ze su nove prispevky.

bedo no ake su tam dramaticke rozdiely? Menu sa nezmesti, ostatne je viacmenej len uzsie.

sk_wizard este nikde, doriesime.
05.08.2013 - 18:01:55
00
Ešte by to mohlo byť spôsobené tým, že keď som dal svoj príspevok "ukázať" tak sa nové príspevky načítali dole do toho zoznamu na citácie a označili sa ako prečítané. Potom po odoslaní ich nebralo ako nové. Môže to byť tým?
05.08.2013 - 18:07:10
00
cervo: tak nic, nebudem teda forum citat (na iPade)
05.08.2013 - 18:07:57
00
bedo naozaj nechapem co ziadas. Je to takmer identicke, jedine je to uzsie. Chces to odzoomovane? Aby bol font mensi?

milos21 mozne, dokonca pravdepodobne.
05.08.2013 - 20:19:28
00
cervo: jo, mensie pismo a logo z listy von, lebo teraz vyzera mimoriadne zle a nemozem sa na to pozerat :) Problem je v tom, ze na desktope si kludne urobim vlastne CSS, ak ma nieco irituje, ale na iPade to zial tak jednoducho nejde. Preco vlastne nie je mozne pustit na iPad normalnu verziu? Problem odlisit Safari na iPade od Safari na iPhone?
06.08.2013 - 06:12:07
00
Kolko krat este potrebujes napisat, ze ziadna normalna a nenormalna verzia neexistuje a je len jedna verzia?
06.08.2013 - 07:01:05
00
root: vcera som tu dal dva obrazky, tak si ich laskavo pozri. Mne sa lepsie pise "dve verzie", lebo je to kratsie, ako "jedna verzia, ktora sa prisposobuje", kapisto? V principe je to to iste, rozdiel je len v terminologii.

Alebo este inak - uplne by stacilo, keby bol iPad zaradeny medzi desktopy pri detekcii browsera, ktora potom zabezpecuje to "prisposobovanie". Prave pozeram, ze Safari ma v "user-agent" spomenute aj "iPad", takze by to hadam nemal byt problem.

cervo: cierne logo na ciernom podklade nie je nikdy dobry napad, co keby sa skusila inverzna verzia (ciernu nahradit bielou a samozrejme zrusit tu svatoziaru ci co to je), ak teda trvas na tom, ze musi byt strcene do tej listy? Pre niekoho je to mozno blbost, ale mne to kole oci (roky som robil s dizajnom a typografiou)
06.08.2013 - 08:44:19
00
Vcera som uz siel spat a nechcel som dalej odpisovat na sukromnu spravu, tak aby som na to rano nezabudol, oznacil som ju ako neprecitanu. Teraz sa uz tej svietacej polozky na hlavnej stranke nemozem zbavit. Aj som vymazal cele vlakno tych sprav a stale mi svieti, ze mam prijatu spravu. Co s tym?
06.08.2013 - 08:54:06
00
Desktopova verzia uz neexistuje, existuje len jedna verzia, ktora je responzivna. Natlacit 1024 pixelov na obrazovku s 320 pixelmi je blbost a stranky sa postupne menia, aby sa prisposobili sirke obrazovky. Styl "priblizim, precitam, oddialim, posuniem" by mal rychlo vyhynut na mobile.
06.08.2013 - 09:06:59
00
Iste, my sa ale bavime o iPade (pripadne inych tabletoch). Cize problem vidim v tom, ze iPad bol zaradeny medzi mobily, co je podla mna zle.

Inak ci to nazvem "jedna responzivna verzia", alebo "x verzii optimalizovanych pre rozne zariadenia" je uplne jedno, proste forum je databaza, ktorej obsah sa zobrazuje pomocou nejakych stylov a tych bude zrejme viac (co je v mojom ponimani viac verzii). Alebo sa mylim?
06.08.2013 - 09:45:31
00
Pre nazornu ukazku, co znamena responzivny design si zmensite okno na prehliadaci a vyskusajte rozne sirky okna. Ak chce niekto viac detailov, odporucam clanok na SM: http://coding.smashingmagazine.com/2011/01/12/guidelines-for-responsive-web-design/

bedo ziadnu detekciu zariadenia nerobime, CSSko ma media queries, ktore prisposobuju styly podla sirky obrazovky. Preto je jedno ci si to pozeram na tablete s 768px sirkou, alebo na mobile s 768px sirkou, alebo na laptope s 768px oknom, bude to vyzerat rovnako. Mensie pismo na tablete / mobile nie je dobry napad, odporuca sa drzat pismo rovnake, pripadne este zvacsit. Co sa tyka loga, to budeme prerabat, tak este vydrz.

Marinada pozrieme sa na to (/cc mondzo).
06.08.2013 - 11:14:09
01
cervo: keďže furt spomínaš 768px, skúsil som otočiť iPad na výšku a naozaj, na výšku to vyzerá dobre (keď si odmyslím to logo). Problém je teda asi v tom, že pri otočení naležato sa miesto lepšieho využitia šírky akurát všetko proporcionálne zväčší, teda na 1024px šírky sa natiahne rovnaký obsah ako na 768px.

Hmm, asi používam iPad nesprávne (95% času ho mám naležato), čo už. :)
06.08.2013 - 11:37:57
00
Ano, to je problem s iOS - berie sirku obrazovky v rezime na vysku vzdy. Pozriem sa na to.
06.08.2013 - 13:48:46
00
Cervo dalo by sa do mobilnej verzie v rezime na vysku pridat rychle tlacidlo "home" na navrat na hl.stranu? Ide o to ze niekedy sa mi neotvara lista navigacie a pomoze iba vratenie sa na hlavnu stranku. Stacilo by nalavo hore pridat ikonku domceka. Dík.
06.08.2013 - 17:43:07
00
Este jeden detailik som si vsimol a neviem ci to tak ma byt:
To palcekovanie je ok ale nemali by sa zobrazit aj mena komu sa to paci? Teda aspon na vlastnych prispevkoch. Dik.
06.08.2013 - 17:50:01
00
keyboard_arrow_up