Sobota 5:30 ráno a ja vyrážam s bikom pod prístavný most kde už čakal Feri s autom. Po chvíli prišiel aj Rasťo. Nakladáme biky bez rozoberania. 5:50 vyrážame do LM. Cesta ubehla v pohode stupne so vzdialovaním sa od BA klesali. To bolo dobre znamenie, že nebude tam také peklo ako v BA. Po príjazde do LM sme zaparkovali auto niekde na ulici pri bytovkách a pripravili biky na výlet. O 9:40 vyrážame smer Zuberec. Cesta ubiehala jedna radosť. Avšak ta radosť hneď pominula, keď sme začali stúpať prvým najväčším stúpaním celej tour. Prehadzujem prevody na 34x23 "začína sa pravé orechové" hovorí Rasťo. A zo srandy dodal 3,5 km. Vravím si, to nie je až také zlé. No po prejdení tých 3,5 km sa pýtam kedy bude koniec a vraví, že to strelil tak od brucha. Tachač ukázal priem. stúpanie 3% na celej trase. No fasa a ťaháme ďalej :sweat: . Po dosiahnutí najvyššieho bodu prichádza super zjazdík do doliny. Mal som trocha rešpekt pred rýchlosťou ktorá sa blížila k 75km/h. Ešte som takto rýchlo nešiel na cesťáku a k tomu nie veľmi kvalitný povrch ciest v niektorých úsekoch. Míňame Zuberec kde práve prichystávali občerstvovačku. Cestou stretávame cesťákov v opačnom smere, ale aj jedného debila čo nás obehol na červenej audine natesno s Partizánskou značkou, pričom cestu mal upne prázdnu :( . V Oraviciach si dávame pauzu 30min. Rasťo gulášík na posilnenie a my s Ferim kofolku. Do toho nám hrali poľské pesenky :-D . Míňame Vitanovú 60km a Blížime sa k SK - PL hraniciam. V Chocholowe odbáčame vpravo na Zakopané. TT išla v ľavo. V Zakopanom ľudí neúrekom. Hlava na hlave preto sme v zjazde museli byť v strehu. Začínajú sa ďalšie stúpania striedajúce sa s miernymi klesaniami do Lysej Polany. Pred hranicou sa čakáme a tu sa pristavil aj jeden Poliak na biku a hodili sme kus reči. Išiel do PP. Začíname opäť stúpať smerom do Ždiaru, kde nás chytila pekná prehánka 18°C. Míňame ďalšiu občerstvovačku a miernym klesaním sa blížime k obci. Tam som zistil, že brzdy nefungujú ako by mali. :?: . Odbáčame vľavo do dediny k penziónu Strachan 110 km. Majiteľ nám už otváral dvere aby sme prišli dnu. Celý premočený sa obávame či nás aj pustia, ale bolo to neuveriteľné ako nás privítali. Čašníčka nám priniesla uteráky na usušenie. Objednávame si vývar, výborné druhé jedlo (ja opečené kuracie prsia na brusnicovej omáčke s opek. zemiakmi a príloha) môžem odporučiť. Na záver zákusok v podobe makovej štrudle s višňami a jedného jegermaistra s Rasťom. Ten frťan bol kvôli chladu, ktorého sme sa tak troch obávali pri zjazde do Tatranskej kotliny. OMYL! Pri odchode teplomer ukazoval 23°C a čím viac sme klesali bolo teplejšie. V Tatranskej Kotline dobiehame skupinku Poliakov. V stúpaní na St. Smokovec ťaháme špicu. Išlo sa mi veľmi dobre. Jazdci v dohľade boli veľkou motivácia k ich dobehnutiu. Tak sme zopár pretekárov poobiehali. Zastavili sme sa aj v cieli TT, dobili energiu, a hej sa pokračovali smer Štrbské pleso. Míňame najvyšší bod dnešnej trasy 1246 m.n.m. a tešíme sa na zjazd. Ten bol neuveriteľne dlhý a rýchly. Za Podbánskym dobiehame jedného cesťáka ktorého sme stretli v Smokovci. Tak sa k nám pridal až do Vavrišova. Prechádzame popod D1 na Sv. Peter. Značka ukazuje 15 km do LM. Prefrčíme cez Liptovský Hrádok a po novučičkej asfaltke od časti Roveň až po Uhorskú Ves fičíme jedna radosť. Na záver sme si dopriali za dnešný výkon v centre mesta zmrzlinu. Čas 19:45 odchádzame smer BA. Pod Donovalami v Kolibe u Sv. Krištofa si dávame ešte večeru a spokojný s dnešným dňom ideme domov. Nabudúce asi pôjdeme oficiálne.
Trasa: LM, Zuberec, Oravice, Vitanová, Chocholow, Zakopané, Lysa Polana, Ždiar, Tatranská Kotlina, Tatr. Lomnica, Štrbské Pleso, Podbánske, Lipt. Hrádok a LM.

Prílohy:

Komentár súboru: Stále hore a hore :)
výšlap na Huty.JPG
výšlap na Huty.JPG 366.26 KiB thumb_up0thumb_down

zjazd do LP.JPG
zjazd do LP.JPG 376.15 KiB thumb_up0thumb_down

TT zjazd.JPG
TT zjazd.JPG 329.49 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Na obede v Ždiary
Rasťo a garmin.jpg
Rasťo a garmin.jpg 257.51 KiB thumb_up0thumb_down

Feri a vývar .jpg
Feri a vývar .jpg 228.82 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Cieľ TT ale nie naš
Ciel TT.jpg
Ciel TT.jpg 340.55 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Ešte nas čaká 56 km
R a F v cieli TT.jpg
R a F v cieli TT.jpg 421.24 KiB thumb_up0thumb_down

R a ja v cieli TT.jpg
R a ja v cieli TT.jpg 404.08 KiB thumb_up0thumb_down

Rasťo a zmrzlina.jpg
Rasťo a zmrzlina.jpg 280.7 KiB thumb_up0thumb_down

Feri a zjedena zmrzlina.jpg
Feri a zjedena zmrzlina.jpg 267.17 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil nalini dňa 29.07.2013 - 08:03:59, celkovo upravené 3 krát.

28.07.2013 - 13:47:38
00
uz som sa zlakol ze ste Rasta ukecali na pretekanie :D
28.07.2013 - 20:13:18
00
nalini, nakalibruj alebo hod o zem tachometer :) To stupanie na Huty ma tak maximalne 10%, o 30% moze len snivat :lol:
28.07.2013 - 20:30:50
00
pocuj ja som pri toceni nepozeral ake je konkretne stupanie len som opisal udaj z tachaca. ale ak to vadi tak to upravim
28.07.2013 - 20:40:52
00
Prepac, je jedno o ake stupanie na trase Tatry Tour by islo, ja ti len pisem ze 30% je totalny nezmysel. Take stupanie nie je ani na Zoncolan a to je totalna strecha oproti tym nasim stupaniam. Mne Garmin na TT ukazal maximalne 11%, znamym rozne tachometre v podstate rovnaky udaj.
28.07.2013 - 22:06:27
00
Nalini, ty si ale dal slohovú prácu na tému čo sme robili v sobotu. :lol: :y:
No, to čo si napísal vcelku sedí, až na to, že sme sa nakladali pod diaľnicou v Prievoze.
Inak ten zjazd z Hút nebol až taký strašný povrch oproti povrchu na Oravice, alebo zo Ždiaru alebo Š. Plesa.
Ešte pridám za nás všetkých troch zúčastnených údaj, že sme celkovo prešli 197 km, pri priemerke 29,8 km s výškovými cca 2700 m.

A šupni sem a nejaké foto.
29.07.2013 - 07:00:32
00
Rasťo ved ja viem len som si nevedel spomenut ako sa to tam volá tak som to zjadnodušil :). Nemusiš všetko vyzradiť. ;) Čakal som aj na fotky od Feriho
29.07.2013 - 07:47:04
00
Nalini tak o rok ked to pojdete oficialne si ale musite pribalit nejaku polievku+dva chody ktore ste absolvovali na tom sobotnom vylete:)Pretek je to ale ine kafe ako turistika.....ale samozrejme ze treba svoje hranice posuvat dalej.....skor by som ti odporucil ist kratku 73km trat a dat si pekny srot od startu do ciela....tam sa da aj zavodit:))
29.07.2013 - 11:04:04
00
Asi tak ako pise cyklomania. Ono ale aj ako trip je to fajn zaslapanie si. Ja som si to dal teraz ako moj 2 pretek na ceste (prvy bol Seredmaraton '13) a docela som si grgol. Jednak, ze som viacmenej cely tyzden chodil po Rohacoch a Vysokych Tatrach s nejakou crevnou pataliou a celkovo bol neodpocinuty a utahany z tych problemov ale na prekvapenie az po Huty sa islo velmi vlazne az pomaly by som povedal. Co sa vsak neda povedat o plynulosti jazdy ked ti co sli vlavo vzdy pri aute v protismere skocili na brzdy a uz znel karbon-rafik orchester. Slo sa mi fajn docela a darilo sa bez problemu drzat slusnej skupinky kde som sa citil tak akurat vykonnostne. Ale na 2 bufete som sa postavil na blbeho fleka (neskuseny..) a stratil par sekund na skupinku. Tak som mozno 5 km dobiehal a v dedinke uz na polskej strane kde bola ostra dolava na takej mini krizovatke som uz uz siel dobehnut grupu ked mi cestu zahatali auta. Tak som to vzal takym ako keby pave chodnickom po pravej strane a uz ked som bol vedla prveho auta kolony tak ten hodil blinker doprava a ustlal som si s nim na parkovisku pred domcom.. Oplaseny som sa akosi v tranze pozliepal a sadol na bajk ale predny rafik krivy ako prasa a ohnute riadenie na pravej strane a decent diera do praveho lakta z vnutornej strany ruky z ktorej akosi tieklo. Skusil som povolit prednu brzdu nech sa kolo moze tocit a ze tych necelych 80 km nejak dokrutim aspon v limite nech sa uplne nehanbim. Ale to sa ukazalo, ze predny raf si to odniesol aj s galuskou :[ Tak som na seba nasrany stal krajom cesty a potesilo ma asi behom 5-10 minut servis auto, panko mi pozical nahradne predne kolo a skusal som sa aspon niekoho chytit. Kedze prefrcalo x ludi darilo sa mi v tych polskych brdkoch a stupaniach docela v poho obiehat roztrusenych zavodnikov ale posledne 2 stupania pred Lysou Polanou uz zacala boliet ruka, aj rameno s kolenom ako som sa vyvalal cez to auto a aj energie mi uz moc nezostalo. Na SK strane som uz mlel ozaj z paty a dojst na posledny bufet - no trnul mi jazyk, lica a citil som sa dost mimo a motalo ma po ceste az som chytil plasak ci to nie je otras mozgu. V bufete som dal 5 minut voraz, nazral sa ako prasa pre isototu a motkal sa do ciela ale este som vyfasoval 2 docela slusne krizy a nakoniec dokapal do ciela s Petom Pala. Suma sumarum, rafik na 3 miestach dovi dopo, lava ruka od lakta spuchnuta na 1 a 1/2 nasobok povodneho objemu a klasicka cestna lisaj na kolene, zapasti a narazene rameno. No pretek fajny, nabuduce si musim odlozit viacej many na polske brdy a srat na obiehanie zapchy po chodniku zprava.
Uz sa tesim ako si budem davat dolu tu gazu co mi prirastla do otvorenej rany v lakti :D
srotovisku zdar
29.07.2013 - 11:25:11
01
uej, tak ma vyzerat spravny slovensky cyklopretek :D
29.07.2013 - 12:44:16
00
ja som si cez vikend tiez dal trasu Tatry Tour v ramci treningu, dokonca sam :) ...nakoniec priemer 31,7kmh, ale zaciatok pod Huty som trosku prehnal ( priemer takmer 37kmh ) tak na kopceku Zab som si to docela pretrpel bez vody a za Bukovinou Tatranskou ma vyplo uplne :D ...ale clovek by nikdy neveril ze pol litra cistej vody este dokaze ako tak nastartovat organimus a dovoli mu opat pracovat :)
30.07.2013 - 01:09:30
00
80% tela tvori voda. ak chyba, svalove vlakna sa stiahnu a nie je ju odkial doplnit, ako je to v pripade energie napr. z premeny tukov. bez jedla vydrzi clovek 3 dni, bez vody par hodin. pri zvysenom energetickom vydaji sa ten cas rapidne skracuje. pokial idem sam, cez leto beriem uz radsej 2x0,75l bidony, pollitrove ostavaju doma.
nalini pekny vylet aj fotky :)
orvaq :bow: :muscle: :y:
30.07.2013 - 01:22:11
00
nejake skusenosti z tej oblasti B.Tatranska apod. kde sa pojde etapa TdPologne,kde odstavit auto a vidiet aspon nieco z etapy
30.07.2013 - 01:27:58
00
bez jedla vydrzi clovek 3 dni, bez vody par hodin

ja, ze bez jedla vydrzi 40 dni a bez vody 3 dni :D
btw chlap, co sa stratil v amazonke dehydrovany chodil asi tyzden
30.07.2013 - 11:41:37
00
Hi there,

don't you know if somewhere are some fotos from saturday's TT, long distance?
Thanks a lot, and congratulation for everybody who finished this hard but beautiful race :)
31.07.2013 - 07:20:48
00
keyboard_arrow_up