Tiež to typujem na nepremiešaný obsah pred nadávkovaním.
19.06.2013 - 12:38:49
00
Bavíme sa presne o tom, pokiaľ viem tak Notubes iný tmel ani nerobí. A pevné čiastočky tam boli, čosi ostalo aj v odmerke a vyzeralo to na pohľad ako srvátka (prvý pojem čo ma napadol). V plášťoch by som chybu nehľadal, vydržalo mi to dokonca jedny preteky, ale keď som umyl bike po nich v jarku, kde som mal kolesá dosť dlho ponorené vyše ráfov tak zadné išlo po chvíli na nulu - akoby tá voda rozpustila niektoré utesnenia tmelom. Po dofúknutí pred jazdou a po nej ale tlak držal - potom sa v tom vyznaj.
19.06.2013 - 13:09:38
00
kolesá dosť dlho ponorené vyše ráfov tak zadné išlo po chvíli na nulu

Ten tmel je vodou rieditelny resp. umyvatelny, takze asi tu bude problem. Podla mna, vela vody na dlhy cas mu moc neprospieva. Mal som podobne problemy po polhodinovej jazde v dost hustej prietrzi, ale to bol aj tym, ze v pneu bolo po 2 mesiacoch uz pomerne malo tmelu. Prejazd potoka to zvlada bez problemov ale dlho stat vo vode vyse rafov by som to urcite nenechaval.

A pevné čiastočky tam boli, čosi ostalo aj v odmerke a vyzeralo to na pohľad ako srvátka

Inak co najviac tych pevnych casti sa snaz dostat do pneu - preto poriadne pretrepat dole hrdlom chvilu pockat a naliat, odmerku este "preplachni" v tom co je v pneu. Ale to je tusim popisane aj v navode...
19.06.2013 - 13:54:10
00
Mozno skontroluj plast ci v nom nie je nejaka vacsia diera alebo dokonca mensi rez. POtom mozno za sucha to ako tak ten tmel utesni, ale ked plast pracuje alebo je pod vodou utesnenie povoli.
19.06.2013 - 14:32:25
00
Plášť som dával fungláč a vcelku dobre držal aj na sucho bez tmelu a mydlovej vody.
Vymením tmel a premiešavaciu a dole hlavou odstávajúcu procedúru s fľašou poriadne predĺžim. Ak nepomôže, tak len nový tmel ale zase Notubes - nikde som sa nedočítal že existuje kvalitatívne zrovnateľná alternatíva. Teda, ak neberiem do úvahy môj prípad.
19.06.2013 - 15:32:55
00
Tmel zober pokojne aj iný, ja teraz mám http://www.soof.sk/soofshop/eshop/0/3/5/678-Bezdusovy-tmel-JOE-s-Elite-Racers-sealant-500ml a drží to v pohode cez 800km (aj keď nejaký deravý plášť som nemal). Na bike-forum.cz je dosť skúseností aj s inými možnosťami.

Mal som a mam Stans NoTubes na vselicom od Schwalbe: RaRa, RoRo, DirtyDan, IceSpiker Pro ani jedno z toho nie je Snake Skin a problemy som nikdy nemal. Takze tam by som chybu nehladal.

S funkčným tmelom by sa tie plášte dali samozrejme "normálne" používať, ale stále platí čo som napísal - ak na použitie bez duše, tak rozhodne radšej SS (to platí aj pri použití s dušou, aj keď niektoré výhody sa neprejavia :) ).
19.06.2013 - 15:41:02
00
Ja pouzivam Caffelatex uz treti rok a ziadne problem, vzdy spolahlivo zatmeli... nikdy som nemal "jezkov" v plasti. Plast je obycajne vnutri potiahnuty iba vrstvou latexu, ktoru tam bud necham, alebo ciastocne olupem. Ma niekto negativne skusenosti s tymto tmelom?
19.06.2013 - 16:03:38
00
Caffelatex spokojne používam tretím rokom. Cením si hlavne jeho výdrž. 1 rok!
19.06.2013 - 16:13:54
00
Najvacsim paradoxom CaffeLatex je, ze jediny latex v nom je ten v nazve :D Funguje na trochu inom principe ako klasicke latexove sealnty (silno peni). Podla reviews je s tesnenim dier na tom slabsie ako napriklad stan's ale inak je vraj v pohode. Vlastne skusenosti s nim nemam.

Je (alebo aspon bol) to jediny sealant, ktory odporuca shimano na pouzitie s ich tubeless kolesami.
19.06.2013 - 16:22:32
00
Najlepší tmel je podľa mňa od Rubeny. Má jedinú nevýhodu - veľkosť balenia...
19.06.2013 - 16:23:44
00
Co to znamena? je male? Lebo ja kupujem Caffeletex iba v litrovom baleni z Kupkola.
19.06.2013 - 16:28:12
00
O inom ako 100 ml neviem.
19.06.2013 - 16:33:17
00
To je potom male a aj drahe ;) Ale ked tmeli a ty si spokojny...
19.06.2013 - 16:37:15
00
Ja tento rok pouzivam k svojej spokojnosti JOE´s No Flat Eco sealant v obidvoch paroch kolies ;-)
Minuly rok som pouzival JOE´s No Flat Elite Racers, na ktory dal odkaz PatrikL a tiez bez problemov.
Pred tym NoTubes jezkovatel aj u mna :-(
19.06.2013 - 16:37:45
00
Z mojich skúseností je NoTubes asi najlepší tmel. Treba ho pred aplikáciou len poriadne pretriasť. Ježkov robí hlavne v nových plášťoch, alebo ak je vo vnútri nejaká nečistota. Inak funguje perfektne.
Skúšal som samozrejme aj vyššie spomenutý Joe's No Flats ale bolo to sklamanie, pri nízkom tlaku nezacelil ani najmenšie dierky, dokonca ani keď bolo miesto ponechané dlhú dobu pod hladinou tmelu.
19.06.2013 - 16:58:25
00
keyboard_arrow_up