BikeFest 2013

31. 5. - 2. 6. 2013
MTB maratón
Kálnica (Slovensko)

Výsledky
Na co toto bolo dobre.. Viac k tomu nemam co dodat. Jediny vysledok je par zraneni a kopec rozbiteho materialu. Organizator by mal ist pozriet ako vyzera upravena trat z bezpecnostneho hladiska. Osobne by som sa chcel podakovat za ponechany strom v hlbokej trave, kde som cca 10 az 20 cm zisiel z trailu aon ma zastavil. Bola to situacia kde by sa realne 2 ludia v zjazde predbiehali. Nestalo to ani za euro.

Také veci patria k horskej cyklistike, predsa len zásah do prírody by mal byť minimálny. No ak hovoríme o bezpečnosti tak ja mám skôr ťažké srdce na zdravoťákov na trati. Rany som trocha opláchol vodou na občerstvovačke no cestou som nevidel nikoho čo by mi aspoň poprelepoval jedine pri dojazde do cieľa som videl zdravoťákov.
03.06.2013 - 10:40:50
00
Trat bola v ramci moznosti a pocasia dobra, stupanie dalo zabrat kedze som minul prvu obcerstvovacku (stale neviem kde bola), zjazd v blate medzi stromami som si uzil dokonale (vratane padu). Co sa tyka zdravotakov... mam pocit ze siel posledny na tej 4kolke, mozno pripraveny keby niekto ostal na trati s vacsim zranenim. Na mensie odreniny mozno nieco na obcerstvovacke mohlo byt.
S tou ciganskou to organizatorom fakt nevyslo, lutujem tu slecnu pri grile. Sama pripravit zemlu, opiect maso a vydat. Na ten mini gril jej vosli 3 kusky masa a 200 ludi v rade. Osobne som cakal presne hodinu a hned za mnou dosli zemle.
Na takychto hromadnych akciach treba jedlo jednoducho rychlo vydavat. Navarit gulas, rychlo naberat a kazdy by bol spokojny. Este lepsie som to videl na inej akcii: 2 druhy rizota, zeleninove a s kuracim masom. Pre organizatora lacne, pre obsluhu jednoduche a rychle naberanie, pretekari nasyteni.
Ta slecna ma moj obdiv, ja by som tam stal presne 3 minuty a odisiel.
Ked uz chceli cigansku tak 5 takych Minigrilov, 4 slecny a pasovka... jedna reze zemlu, druha opeka, dalsia hadze vsetko dokopy.

Ale inak super, vdaka vsetkym za perfektne 3 dni v Kalnici.
03.06.2013 - 11:26:10
00
celkom pekne pocasie bolo. tento pretek som siel ako dokaz ze 6 mesiacov po operacii zlomeneho jablcka to zvladnem.
na rozdelovani kratka/dlha ma ten pan poslal na kratku takze po 3.5km tlacenia do kopca som sa vracal spat. pretek bol tazky najma psychicky kedze som skoro cely cas siel uplne posledny a uplne vzadu. nastastie som potom nejakych zavodnikov dobehol, akurat ze po endure som ostal v lese a pokracoval po enduro trati takze som ciel krasne obisiel. snad ma tam nehladaju/necakaju. blato bolo super, nastastie som siel v podstate sam, nemusel som na nikoho davat pozor ;)
pri konci som narazil na nejake dve zavodnicky, z toho jedna ani nemala ponatie ako sa jazdi v blate. ck sered. a ten jej spolujazdec ju cakal az za blatom ;)
u mna super
03.06.2013 - 11:29:14
00
[quote=""]
pri konci som narazil na nejake dve zavodnicky, z toho jedna ani nemala ponatie ako sa jazdi v blate. ck sered. a ten jej spolujazdec ju cakal az za blatom ;)


Vieš, preto som bola asi úplne na konci, keďže v blate sa naozaj bojím ísť, len sa čudujem, prečo taký dobrý jazdec bol úplne na chvoste/7km naviac z toho 3,5km z kopca, nie je nič strašné/. Tiež by ti nebolo dvakrát príjemné, keby ti niekto stále hovoril, pusti brzdy, daj sa za sedanu, skús si dať nižšie sedadlo a podobne, ver mi tie rady nepomáhajú :) . Takže ja keď vidím také bahno tak radšej idem pomaly, alebo peši, než dolámaná.

Inak maratón sa mi páčil, takže vďaka usporiadateľom.
03.06.2013 - 12:28:34
00
Vieš, preto som bola asi úplne na konci, keďže v blate sa naozaj bojím ísť, len sa čudujem, prečo taký dobrý jazdec bol úplne na chvoste/7km naviac z toho 3,5km z kopca, nie je nič strašné/. Tiež by ti nebolo dvakrát príjemné, keby ti niekto stále hovoril, pusti brzdy, daj sa za sedanu, skús si dať nižšie sedadlo a podobne, ver mi tie rady nepomáhajú :) . Takže ja keď vidím také bahno tak radšej idem pomaly, alebo peši, než dolámaná.

Inak maratón sa mi páčil, takže vďaka usporiadateľom.


dobry som bol ked mi netrcali droty z kolena ;) a dosti sa tiez sa bojim ze na to koleno znova spadnem. ja som sa Ti len snazil povedat to co som sa rok ucil. hlavne ze zapnute spd a pomala jazda v blate byva bolava kombinacia ;)az ked som zistil ze ten plast ma fakt z blata vytiahne skor ked idem rychlejsia ako pomaly zacal som si vychutnavat tu jazdu aj v blate ;) ale slapalo sa mi s Tebou dobre :D hned to bolo prijemnejsie
a z tych 3.5 km som tlacil do kopca asi 20 minut
03.06.2013 - 12:52:19
00
jjsan to čo chceš tím povedať????
,,z toho jedna ani nemala poňatie ako sa jazdi v blate. ck sered,,


u teba super?? keď si zablúdil kde sa ani zablúdiť nedalo...??


ženy ktoré to zvládli : KLOBÚK DOLU PRED NIMI!!!!!!!!!!!!!!!!!! :*
03.06.2013 - 12:56:58
00
jjsan to čo chceš tím povedať????
,,z toho jedna ani nemala poňatie ako sa jazdi v blate. ck sered,,


u teba super?? keď si zablúdil kde sa ani zablúdiť nedalo...??


ženy ktoré to zvládli : KLOBÚK DOLU PRED NIMI!!!!!!!!!!!!!!!!!! :*


1) ze keby nebolo blato tak by som ju nedobehol
2) u mna dobre. koleno mam cele, prezil som, pocasie bolo super, nalada super akcia super. co ma ma co trapit zle odbocenie alebo minutie ciela. robim to zo zabavy pre zabavu ;)
03.06.2013 - 13:25:08
00
O vysledkoch sa tu niekde nechyruje?
03.06.2013 - 15:16:58
00
http://www.sportsofttiming.sk/sk/zavod/overview/1036
03.06.2013 - 15:20:17
00
http://www.sportsofttiming.sk/sk/zavod/overview/1036

Dik za info, bol to moj najtazsi maraton tohto roku, uz sa tezim na druhy. Osobne ma potesilo, ze som neskoncil posledny. Takze motivacia ako mensi slon \o/ Lenze po 4 hodinach flakania sa v blate este jedna hodina cakania na predposledny cigansky hamburger... Tych,co ho po rovnakom cakani nestihli a museli odist zo (v)zruseneho radu je mi luto. To je zas motivacia pre organizatorov do dalsieho rocnika... ale to tu uz nadhodene bolo.
A este jeden zaujimavy poznatok. Po zhliadnuti viacerych fotiek trate pred pretekmi okrem peknych vyhladov dominovali zabery tvrdych strkovo pieskovych dialnic(ktore voda az tak neovplyvni), tak som do polnoci riesil plaste a nakoniec nahodil "galusky" a rano zhanal miesto, kde si dokupim dialnicnu znamku.... No omyl bol neskor jasny, fotograf sa pre blato bud nedostal na druhu polovicu trate, alebo mu dosiel kinofilm a ci objektiv mal zahadzany tak od blata, ze narocnejsie miesta sa do galerie nedostali. :lol: A ani tu laň(jelenicu) z jedneho zaberu na trase , som nevidel a kvoli nej som isiel opatrne. Ze som sa nedostal na bednu(od piva) ma teda konkretneho vinnika :envy:
03.06.2013 - 16:26:43
00
Jogcar dalo sa cakat ze to nebude dokonale, predsa len nie je to akcia ako klasicky maraton s milionrocnou tradiciou a skusenostami, je to podujatie kde je maraton len cast z toho vsetkeho, navyse teraz prvy raz sa jednalo o takto velky okruh, teda urcite bude co zlepsovat.
03.06.2013 - 17:35:48
00
O vysledkoch sa tu niekde nechyruje?

Marian gratulujem, oprel si sa o bedňu :) ( a tú jelenicu by si uvidel,keby si bol viac pridal a ukázal všetkým chrbát. cha cha...)
03.06.2013 - 18:09:37
00
Marian gratulujem, oprel si sa o bedňu :) ( a tú jelenicu by si uvidel,keby si bol viac pridal a ukázal všetkým chrbát. cha cha...)

Prave toho som sa bal, ze ak pridam a nahodou ju zrazim a nablizku bude jej parohaty kamarat, tak ukazem chrbat celemu Povaziu a este by som Ta dobehol aj na sobotnajsom Fatrane :hai:
03.06.2013 - 18:54:38
00
Turbi to prevysenie ani mne dako nesedelo :D merac nemam ale dako viac som to citil ako 1300. Lahsie je slapat z ocakavanim zmeny z 1900 na 1300 ako takmer naopak. Maraton ako taky hodnotim kladne. Znacenie super, obcerstvovacky tiez, ucast na (41km)tak akurat a narocnost trate na maraton uplne idealna :) Na jedlo som mal stastie kamos co siel 20ku bol v poradi druhy v rade ked som presiel cielom tak som mu nenapadne postrcil cislo :D prepaaaacte!
03.06.2013 - 19:39:42
00
prevýšenie z môjho garminu 1309m. Inak maratón celkom v pohodičke,značenie bez problému,blato dáke bolo ale dalo sa oproti sobotnému fatranu, umyl som sa v potoku, radu na jedlo som prežil - pre mňa celkom prijemne strávená nedeľa a všetkým môžem účasť len odporučiť.
03.06.2013 - 20:01:31
00
keyboard_arrow_up