Dnes na rokovaní vlády sa schválilo opatrenie:

Charakteristika opatrenia:
Opatrenie sleduje sprístupnenie chránených území na ťažba dreva. Sprístupnením týchto lesných pozemkov bude možné zabezpečiť ťažbu dreva v kalamitných územiach nad schválený objem plánu ťažby.
Ďalším opatrením v tejto oblasti je výroba drevnej štiepky - využitie tenkej drevnej hmoty vhodnej na energetické účely, z drevnej hmoty realizovaných výchovných zásahov v porastoch do 20 rokov.
Spôsob naplnenia: Vytvorenie 44 km lesných odvozných ciest s následnou ťažbou dreva. Realizáciou prečistiek na ploche 4 036 ha vznikne drevná hmota v objeme 17 900 m3 (hmota na výrobu lesnej štiepky) a následne lesná štiepka
15.05.2013 - 22:40:08
00
Po nedávnom prechode hrebeňa Nízkych Tatier som už stratil všetky ilúzie o Národných parkoch a ich bezzásahových zónach...
15.05.2013 - 23:08:32
00
Rubeme dalej a viac .. stale viac http://www.enviroportal.sk/clanok/mzp-sr-bez-povolenia-by-sa-malo-dat-v-buducnosti-vyrubat-viac-stromov
20.05.2013 - 19:57:13
00
su to dost zmetocne info:
"obvodom kmeňa do 80 centimetrov namiesto súčasných 40 cm" spravne ma byt asi priemer, inak su to len haluzky.
"Na vyrúbanie stromov alebo záhradách..." tak tomu nerozumiem
ked uz o niecom pisu na takomto portali, aspon by mali mat zakladny prehlad, ale to by som bol asi narocny.
20.05.2013 - 20:36:25
00
80cm priemer je uz pekny stromisko .. urcite obvod. Na vyrubanie stromu v zahrade potrebujes povolenie, ak nejde o ovocny strom. Doteraz to tak bolo .. aj ked to bol tvoj pozemok , tvoj strom, bez povolenia sa nesmie. Clanok je urcite v poriadku :)
20.05.2013 - 21:20:20
00
Počas tohtoročných výjazdov som si všimol že ťažba sa dostáva na nový level, a rúbe sa oveľa viac ako po minulé roky. Nemám nič proti ťažbe v rozumnej miere, ale toto už začína pripomínať stav kedy bolo Slovensko vazalským štátom nacistického Nemecka. Vtedy sa u nás tiež drancovali lesy.

Už chápem prečo nám bol pod hrozbou všemožných sankcií a medzinárodnej izolácie nanútený vstup do Eurotyurmy, aby sa odtiaľto to čo je dobré vyvážalo do zahraničia, a oni nám sem na oplátku dovážajú svoj odpad. Pamätám si ešte na to gigantické vymývanie mozgov koncom deväťdesiatych rokov, a ako sa vo večerných správach denno denne zjavoval akýsi zdegenerovaný eurokomisárik a dával rozumy čo máme ako robiť.

Len nechápem jednu vec: keď sme dali na rady západných poradcov, prečo je tu stále horšie a horšie? Žeby toto bolo ich cieľom? Úspech západu je založený na neokolonializácii a vykrádaní satelitov. To sa im podarilo na celej čiare. Preto sa u nás môžu diať napríklad aj také svinstvá ako stimuly pre takzvaných investorov, lebo Slovensko je vazalský štát vydaný na milosť a nemilosť západu.
29.05.2013 - 13:10:21
00
Neviem, či Biľak, alebo kto, ale niekto svojho času navrhoval, aby sme sa stali 16-ou republikou Sovietskeho zväzu. To by na nás tí západní hajzlíci nemali dosah.

Takto nejako si to myslel?

"Берёза считается одним из символов России."
29.05.2013 - 14:36:46
00
Tak som to nemyslel :)
29.05.2013 - 16:31:30
00
http://www.ekoforum.sk/peticia/lesny-zakon
29.05.2013 - 20:34:04
00
laco: :y:
len si zabudol, ze uz nie vsetci vedia citat v azbuke :D
29.05.2013 - 21:00:07
00
... ale vacsina pritomnych by mala vediet o google prekladaci ... :-)
30.05.2013 - 08:14:51
00
biela breza na HRAD

(ale na Kube)
30.05.2013 - 16:33:03
00
breza_biela: ano, presne tak to je. :y:
30.05.2013 - 18:57:23
00
Breza, neuraz sa, ale obcas pises hrozne debiliny. Za to v akom stave to tu je si moze z 90% Slovensko a jeho obcania sami. Skoro nik sa nestara o "vec verejnu" a kazdy ide po osobnom prospechu. To, jak to vypali pre ostatnim ma v lepsom pripade v riti. Problem je v tom, ze tito ludia su aj vo verejnej sprave a pod... Ako presne chcu vysvetlit to, ze statne podniky su v strate a potom co ich pod cenu predaju sukromnikom, tak zacnu vykazovat zisk? Ti co rubu, rubu tiez len s povolenim Slovenskych uradov, a povedal by som, ze Slovaci rubu ochotnejsie ako zahnranicni investori. To, kde to vyvazaju zavisi len od toho, kto im da lepsiu cenu. Medzicasom si zvolime uzasnu vecsinovu vladu, na ktoru kazdy nadava a ktoru vlastne ani nik nevolil. Ta zacne dosierat posledne veci co v tomto state ako tak funguju. Skolstvo a male a stredne podnikanie. Popritom si schvaluje pseudo totalitne zakony, ako povinnost sa hlasit, v pripade opustenia republiky na dlhsie ako 90 dni, alebo hrozba straty licencie zdravotnikom, ktori odmietnu nastupit do prace.

Takze pani... ja osobne to vidim tak, ze sme/ste si to dosrali sami.
30.05.2013 - 19:38:29
00
Nerozumies tomu Millfox. My Slovaci sme ti dobri a uzasni, len nas stale obmedzuju americki imperialisti, nemecki militaristi a naviac revansisti, europski byrokrati, madari, cesi, zidia, cigani a pristahovalci ... akonahle sa ich zbavime tak uz tu bude fajn.
30.05.2013 - 21:02:21
00
keyboard_arrow_up