tak mu do kabíny nastriekam slzák.

Vieš, že mi to napadlo? Veď ho nosím so sebou. ;)
10.05.2013 - 15:31:18
00
Máš pevné nervy, obdivujem ťa. Ja také niečo nemôžem mať už z princípu u seba, dlho by mi nevydržal :D
10.05.2013 - 15:34:48
00
Kedysi som sa snazil zaradit na krizovatke vpredu (pokial to dopravna situacia a ine vplyvy dovolovali) a rozbiehat sa z prveho miesta. Ale posledne cca 2 roky dozadu to uz nerobim a radim sa tak, ako som prisiel. Pripadny konflikt s "vodicom" mi iba pokazi naladu z vyjazdu v pripade kolizie a nechce sa mi riskovat dalsie zranenie.
10.05.2013 - 20:05:00
00
Kto poznáte cestu z HC smerom na Koplotovce, viete, že je relatívne úzka. Ja som išiel smerom od HC v tempe asi 50km/h a oproti smerom na HC išli dve autá. To prvé zrejme išlo pomaly,tak si šofér za ním idúceho auta zmyslel že ho predbehne. Lenže pravdaže ignoroval cyklistu v protismere a obtrel ma veľmi tesne, nestihol som mu ani ukázať môj názor, keďže som mal čo robiť s vyhýbaním(takmer až do trávy a na cesťáku :( ) a brzdením. Šofér predchádzaného auta vytrieštal oči ako marťan, že to čo sa deje. Škoda len, že toto nie je prvý raz čo sa mi to stalo. Kedy konečne začnú registrovať aj nás? :devil:
Zato sa nájdu aj slušní, ktorí sa poslušne ťahajú za mnou tesne pod vrcholom kopca a nevytrubujú a nevytláčajú ma z cesty. Aspoňže sú aj takí :y:
10.05.2013 - 20:17:42
00
no mna si vcera jeden vsimol dost dobre. slapal som si to po Liskovskej ceste (Zvolen) a z jedneho arealu vychazdal na fordiku nejaku tvrdas, v oboch smeroch isli auta - daval prednost. ked som mu krizoval vyjazd zareval "pridaj ko**t", nevahal som zabrzdil a s velkym krikom som sa pohol smerok k nemu. ani som nestihol bike hodit do travy, nie to mu skocit po krku cez okienko a zdrhol v protismere a takmer sposobil nehodu! hrdina jeden, cislo som si poznacil, areal firmy navstivim v pracovnej dobe a kludne si to s nim este vydiskutujem.
10.05.2013 - 20:30:43
00
andrej25 potom napis ako to dopadlo :)
10.05.2013 - 20:38:36
00
andrej25: samozrejme by som navstivil aj jeho nadriadeneho,ci dodrzuje bezpecnost a slusnost aj v praci,ked takto suterenne nazyva okoloiducich a sprava sa ako hulvat: na takychto je jeden bic,podanie neviem ci na matrike alebo na policii staznost za vulgarnost dtto priestupok, najdi si jedneho svedka a chlapec/muz sa ma poprdeli,tusim tam je aj nejaky sadzobnik pokut za nadavky
10.05.2013 - 20:42:11
00
este nie je iste, ze je to pracovnik tej firmy, auto bolo "civilne". ale bolo akurat 15:35, tak je sanca, ze akurat mu tam padla.... ked aj nie, tak aspon nabuduce uz bude kludnejsi. chvilu som aj uvazoval, ze sa pustim za nim, v meste by mi asi neusiel, ale bolo mi v tedy z neho tak trochu do smiechu :D
edit: viete ake tazke je zapamatat si spz :)
10.05.2013 - 20:48:51
00
Evidenčné číslo nieje ťažké zapamätať si. Pre mňa je ťažké pozrieť sa mimo polovodiča na ev. číslo, aby som si ho vôbec prečítal a mal si čo zapamätať. Vždy ma to napadne neskoro. :$
10.05.2013 - 21:11:52
00
A ked si uz pamatate SPZ, tak sa hned dozviete, aj co to bolo za auto.. dokonca aj ci ma pretocene kilometre ;) http://www.seka.sk/overenie-vozidla
10.05.2013 - 21:17:11
00
táto sezóna bude ešte dosť zaujímavá :)
10.05.2013 - 21:18:39
00
Daj pokoj. Min. rok mi stačil uffff.
10.05.2013 - 21:21:31
00
Evidenčné číslo nieje ťažké zapamätať si.

bezne to nie je problem, ale ak mam za sebou akurat 7min nad AnP..... :lol:
10.05.2013 - 21:24:57
00
Ale zas neprovokovať a nenatlačiť sa pred prvého.
V Bratislave sa vôbec nemusíš tlačiť... 80% vodičov zastaví na svetlách 2-3 metre pred čiarou, miesta je dosť, žiadne tlačenie nehrozí. Vždy pozriem dozadu, kto sedí za volantom, či to nie je nejaká blonďavá sliepočka. A ten krátky očný kontakt úplne stačí, aby sa správal normálne a rešpektoval ma. Na sliepky to však neplatí, taká si pomyslí - "čo si to ten starý trtko dovoľuje, čo ma chce zbalíť"?

Aj keď idem autom a vychádzam z vedľajšej na hlavnú, tak sa zahľadím na druhého - tretieho vodiča v poradí. Ak sa nám pohľady stretnú, tak mám skoro istotu, že ma pustí.
10.05.2013 - 22:11:26
00
no ono cez križovatku neni problém prejsť na bajku prvý takže kludne na začiatok radu.. (teda ak to neni velká križovatka 4 prúdovky ako napr patrónka, tam ťa autá dobehnú už uprostred)
Jazdievam cez Patrónku, z Mlynskej doliny odbočujem na Lamač. Ráno, do roboty, pred ôsmou, keď posledný v rade áut idúcich na Kramáre stojí za odbočkou k Habánskemu mlynu, či až pri OMV pumpe. Platí presne to, čo som písal o príspevok vyššie - očný kontakt a ukážem vodičovi, že pôjdem do ľava. Keďže tam chodím často, tak viem, ako idú svetlá - chodcom zasvieti červená, napočítam do 6 a idem - za sekundu-dve naskakuje na mojom smere oranžová. Akurát si musím dávať pozor na expertov jazdiacich od Lamača na červenú.
10.05.2013 - 22:20:20
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up