cez týždeň je tam kľud.


Tak, tak hrádza cez víkend je na nervy.
A keďže zima nám nadsluhovala, tak badám, že je na hrádzi aj v týždni dosť cyklistov oproti iným rokom v tomto období. To slnko a teplo už chýbalo všetkým a hlavne ten pohyb na vzduchu po práci čo i len na 1-2 hodiny.
18.04.2013 - 16:45:29
00
neviem ci zrovna pohyb :), teda ci cesta do bufetu na pivo sa da tak honosne nazvat :D
18.04.2013 - 22:57:22
00
Nj, uz sa vyrojili geroyski hulibrci na korculach. S pipinkou sa pocas tej krasojazdy rozpravaju cez celu sirku chodnika, a ked ich upozornis ze sa jezdi vpravo, tak este maju pindy. Proste k***t v zivote, k***t na korculach.
19.04.2013 - 08:08:28
00
Nj, včara sme tiež skoro zramovali jednu korčuliarku. Sluchatka v ušiach k nám chrbtom, neobzrie sa a šup ho krížom cez hrádzu. Ltt že sme nenabúrali. Oci treba mat poriadne na stopkách. A poniektorí korculujú ako keby mali olovené gule. Nohy rozčapujú ako štetky.
19.04.2013 - 09:16:36
00
Asi tak...vcera medzi 5. az pol 7. Od Pristavneho mosta po bufet pri Dolznozemskej to bolo strasne, potom nastastie na bike-spojovackach pohoda a od cistiky uz uplna pohoda. Spat to bolo horsie, uz od bufetu pri cisticke az po Pristavny most proste kopec ludi a najma tam pri Dolnozemskej. Jedna "nemila" udalost. Idem si normlane cca 30km/h dobieham skupinku, kde vpredu je korculiarka a za nou cyklista na MTB. Oproti sa blizi dalsi korculiar tak, ze torska pridam a obehnem ich. V tom naraz sa vystrci ten cyklista a on ide obiehat tu korculiarku . No slava, flekoval som co to islo, pockal kym predju ti korculiari oproti a predbehol cyklistu s korculiarkou s velkym a hlasnym "aaach". Chlapik sa este na mna osocil a zakrical:" Toto nie je pretekarska draha", isli rychostou cca 17km/h. Tak, do kelu, ja si len hobbicky pedalujem 30-tkou a ze pretekarska draha :-) Jednoducho sa chlapk ani len nepozrel dozadu, ci ho niekto predbieha...
19.04.2013 - 09:19:36
00
jasna jeho chyba, ale ist 30 na preplnenej hradzi kde s tym ty ludia naozaj nepocitaju tiez nie je ktovieco
19.04.2013 - 09:35:56
00
a ist 43 po preplnenej hradzi? :)
19.04.2013 - 09:47:01
00
jasna jeho chyba, ale ist 30 na preplnenej hradzi kde s tym ty ludia naozaj nepocitaju tiez nie je ktovieco


A aka je potom podla teba "dobra" rychlost (25, 26, 27, 28.325km/h)? Co znamena preplnena (kedy je uz preplnena a kedy este nie)? A preco s tym nepocitaju? Ja tiez musim pocitat a nastastie som s tym aspon troska pocital...vzdy musim, analyzujem kazdu situaciu, co ak...a tomu prisposobujem rychlost. Ak by to takto robil kazdy, tak by k takymto "nestastiam" nedochadzalo. Snazim sa byt ohladuplny, chodim po vyznacenych cyklo-pruhoch, dokonca vzdy davam znamenie ked predbieham ludi na hradzi do proti-pruhu.

Ved aj ti korculiari niekedy zavadzaju sami sebe (som aj korculiar)...preto si myslim, ze nejaka "bezpecna" rychlost neexistuje, proste treba len predvidat co sa moze stat a byt voci ostatnym ohladuplny (tak ako vsade v zivote) :-)
19.04.2013 - 10:12:00
00
tak tak,
len oni s tou rychlostou vazne nepocitaju... myslia si, ze oni su proste ty najrychlejsi a nikto ich predbiehat nebude. Preto ked predbiehaju inych ani sa neobzru.
Z toho co si pisal som to asi zle pochopil, myslel som, ze sa to stalo v tom poslednom useku medzi bufetom a mostom.
19.04.2013 - 10:20:24
00
tak tak,
len oni s tou rychlostou vazne nepocitaju... myslia si, ze oni su proste ty najrychlejsi a nikto ich predbiehat nebude. Preto ked predbiehaju inych ani sa neobzru.
Z toho co si pisal som to asi zle pochopil, myslel som, ze sa to stalo v tom poslednom useku medzi bufetom a mostom.


Hej hej stalo sa to v tej mix-zone par 100m pred Agip pumpu. Ale myslim si, ze to nie je podstatne. Podstatne je to co pises, ze ludia celkovo, nie len na hradzi, ale aj na chodnikoch aj na cestach-v aute, su voci ostatnym ludom neohladuplni a myslia si, ze len ja sam som na ceste a nikto iny neexistuje. A vtip je v tom, ze som mal problem s cyklistom (ktory sa predtym vozil XXXm za koruliarom) a nie korculiarom :-)
19.04.2013 - 10:27:50
00
Páni je to vaša chyba, že sa neobzrú za seba, keď idú predbiehať. ;)
Stačí mať slušne hlučný orech na voľnobehu a všetci, ktorý idú pred vami sú odrazu ostražitejší. Mne sa tieto vaše prípady nestávajú aj vďaka tomu rapkáču čo mám a to nemusím používať a ani nemám zvonček. Stačí ešte zvýšiť rapkanie točením kľúk dozadu.
Hneď otáčajú hlavy, čo hlučné sa to na nich valí, najviac sa zabávam, keď sa k ním približujem v zjazdovej rampe - slimáku z Apolla, ten stres z toho zvuku ako sa k ním približujem je zábavný.
19.04.2013 - 12:44:17
00
ano hlavne sa otacaju vsetci ti, co maju v usiach sluchatka...
A kazdu chvilu prastavas slapat, ked minas ludi? Lebo to potom toho vela nenabicyklujes.
Mne sa osvedcilo piskanie.
19.04.2013 - 12:53:32
00
Tak ani rapkáč nie je všemocný voči slúchadlám.
Skôr ten voľnobeh používam, keď dobehnem nejakého cyklistu, ktorý dobehne ešte pomalšieho a vtedy zvoľním, lebo treba predvídať, všakže. No a dotyčný počuje za sebou rapot, tak svoj úmysel predbiehať prehodnotí a pustí ma, respektíve si to rozmyslí a počká, keď zbadá toho bušiča čo sa na neho lepí. :lol:

Proste treba predvídať nie len na ceste, ale aj na tej našej hrádzi. A tí čo radí dupú do pedálov vysoké rýchlosti, môžu na dolnej ceste, po čističku sa treba zahrievať a na ceste späť vytáčať laktát, žiadne naháňanie sa medzi ignorantmi a hluchými.
19.04.2013 - 13:00:42
00
to nepozeranie je uplne bezne, mne sa to pravidelne stava ked dobehnem dakoho na cestaku a zakvacim sa zanho, ide si tak 30 ale ani bohovi sa ani raz nepozre za seba ked dakoho obieha..., ide stylom ze kto by ma obiehal, vsetci ostatni su pomalsi...

a uplne najvtipnejsi su ti co si na riaditkach nesu prilbu :D, to uz fakt nepochopim
19.04.2013 - 16:19:17
00
a mne sa odvedčilo...choď do ***** s tým psom. :punch:
19.04.2013 - 18:14:44
00
keyboard_arrow_up