Ja zas jazdim denne 70km po ceste. To ako ked je kolona aut mam stat za nimi???
Druha vec: cyklista prechadzal cez cervenu a este cez elektrickovy pas... Ved sa presvedcil ci moze bezpecne prejst ci? A naco si na neho kricalJa idem ked mi nic nehrozi aj cez lilavu... Samozrejme ked idu chodci zstanem, neohrozujem nikoho ani sameho seba tym ze prejdem cez cervenu, zastavim podla potreby


NONSENS


Odpoved: Nie iste ze nie.
Stal som za autami na cervenej (8. pozicia) preto, lebo tam nebolo miesto dostat sa bezpecne dopredu pred nich (krajnica vymleta, auta nenechali priestor a naco pojdem pred nich, ked ma hned zase budu tesne obiehat ked padne zelena). A ano ani sa neobzrel ci nejde elektricka ani nic, proste si frcal...preskakal cez diery a vymole na krajnici...

Inak normlane ked som v pruhu na odbocenie (vlavo/vpravo), tak jasne, ze idem dopredu pred auta aby ma videli...na pomyselne "cyklo" miesto, ktore u ns nie je oznacene.

No vidis a ked si vodic automobolu, tak tiez sa presvedcis ci nejdu auta z vedlajsej a prefrcis na cervenu, pripadne este pustis chodcov? ved aj v tom pripade by si " nikoho ani sameho seba tym ze prejdem cez cervenu, zastavim podla potreby". V com je teda rozdiel?
18.04.2013 - 10:44:40
00
Otazkou je, na zaklade coho Ty dokazes posudit, ci ten cyklista mal alebo nemal prehlad o dopravnej situacii a o tom, ci mohol bezpecne prejst. Ty sa mozno obzeras 1 meter pred hranicou krizovatky, ale niekto iny sa obzrie uz 30 metrov pred krizovatkou lebo predvida dopredu a potom moze popri Tebe prefrcat bez teatralneho obzerania.
18.04.2013 - 11:47:53
00
Je uplne jedno, kedy sa zacnes obzerat. Cervena znamena stoj pre kazdeho vodica a aj pre vodica nemotorovoho vozidla. Chcime od vodicov respekt k nam, ked im ukazeme, ako mame semafor v riti.
18.04.2013 - 11:52:31
00

PS: Moja trasa do prace je z Mileticky na Zlate piesky a spat.


A ako si sa po tej trase včera dostal na hrádzu medzi 17-18 hodinou? :lol:
Myslím, že som ťa tam obiehal, lebo si mal ten dres čo na fotke v avatare.

Inak prehovoril si mi z duše na tému "cyklisti" a ich spôsob poňatia dopravných predpisov.
Z vodičov v meste sa občas nejaký stres dostaví aj mne, ale mám pocit, že ak opustím hranice BA na jej východnej, severnej a južnej strane, tak je to ešte horšie s tými okresnými truhlíkmi. Preto radšej opúšťam mesto na západe.

Koľkokrát sám ukážem chodcom aby prešli, alebo zastavím aby prešli a to ma obehnú ešte nejaký plecháči ignoranti. Minule to bolo akurát na Prievozskej pri McD a zastávke sadistických liniek. Vodič v ľavom pruhu spomaľoval ja som videl, že ide púšťať chodcov, tak som urobil to isté a zastavil a vedľa mňa z jednej strany to len tak-tak dobrzdil pako v plechovici a z pravej strany v BUS pruhu to len tak-tak dobrzdil sadistický vodič.
18.04.2013 - 12:04:35
00
A ako si sa po tej trase včera dostal na hrádzu medzi 17-18 hodinou? :lol:
Myslím, že som ťa tam obiehal, lebo si mal ten dres čo na fotke v avatare.

.


Ten prechod je tam velmi nebezpecny, chodim nim ako chodec a jazdievam ako vodic.

Nooo zobral som priatelku na "vylet", ked bolo tak krasne pocasie... Dnes to pojdem znova, ale uz sam a s priemerkou o "cosi" vyssou...
18.04.2013 - 12:41:15
00
Inak neviem, prečo by ťa malo štvať, že niekto nemá v meste prilbu. Je to každého osobné rozhodnutie. Nič tým neporušuje ani ťa tým nijako neohrozuje.
18.04.2013 - 12:58:11
00
Inak neviem, prečo by ťa malo štvať, že niekto nemá v meste prilbu. Je to každého osobné rozhodnutie. Nič tým neporušuje ani ťa tým nijako neohrozuje.


O tom tu uz tusim bolo X diskusii. Mna osobne to hneva preto, lebo si ludia nevazia svoje zdravie, na cestach zbytocne umieraju ludia... Takze preto :-) Ale iste, je to kazdeho vec. Ja zase nerozumiem, preco si ti ludia nedokazu tu prilbu nasadit (ci mesto, ci mimo mesta, ci hradza) na hlavu, ked to mozu robit profici pri X hodinovych etapach/pretekoch, ale OK je to ich vec... Pre mna je to ako ked nastupim do auta a hned hladam bezpecnostny pas :-) A niekedy ja ked nastupim do trolejbusu tak po nom smatram...
18.04.2013 - 13:19:04
00
tak ja ked jazdim len po meste ze idem len pre nieco do predajne alebo tak tak si tiez prilbu nedavam :-) ale v lese a na ceste ju mam vzdy :-)
18.04.2013 - 13:55:53
00
vcera som tiez stretol jedneho na biku ktoreho nesralo ze kde je aka farba na semafore, ale to ani vacsinu chodcov neserie (niekedy ani mna kde vidim ze siroko daleko ziadne auto a cakam na semafore cez 1 pruh...), ale najlepsi su aj tak dochodcovia, ti maju uplne uprdele, proste vidi prechod a ide, ani doprava ani dolava nic, vpali tam ci uz napeso abo na bajku... teraz myslim take prechody bez semaforov
18.04.2013 - 14:40:20
00
Vcera vecer som videl jedneho v centre mesta, ktoremu skrizili cestu chodci na priechode. Pribrzdil, chodcov pustil, nijako ich neohrozil, pokracoval dalej. Kolki z nas by strikovali medzi nich?

Chodcov púšťam celkom bežne (aj zastavím). Samozrejme, podľa okolností. Keď za mnou nič nejde, nemá to zmysel. Akurát je potom zaujímavé, že väčšinou autá ignorujú moje konanie a prefrčia cez priechod.
18.04.2013 - 15:51:30
00
priznam/e sa: takisto ked je vzduch cisty+nikde ziadne auto, nestojim na cervenej


Naposledy upravil canopus dňa 19.04.2013 - 11:03:05, celkovo upravené 1 krát.

18.04.2013 - 17:52:08
00
nevyznamne cervene..tj. tie kde je semafor len preto aby sa vobec nejako tie auta z bocnej dostali na hlavnu uplne ignorujem na vetsich krizovatkach normalne stojim :-) nevravim ze je to najspravnejsie....ale ked su bocne vsetky bocne ulice prazdne a pri priechode tiez nikto nestoji tak proste idem :-)
18.04.2013 - 21:38:02
00
Ja ma taku neprijemnu skusenost s debilnym bastardom. Akoze obieha si felicku na tvrdom bavoraku a vobec ho nesere ze ma skoro presiel a ja so si o obrubnik dal napoly prilbu, rozbil nos, roz*ebal cele predne koleso. Tak a kde su pani policajti? Sedia na stanici a popijaju kaficko.:swear:
18.04.2013 - 21:51:31
00
A co cakas? Ze budu jazdit za tebou a sledovat ci ta nahodou niekto neobmedzi alebo neohrozi?
18.04.2013 - 21:57:10
00
Ze ty si policajt?:D Ja hovorim ale vseobecne ide 100 obehne auticka a este prida sak je*em na dopravne predpisy na prechody na ludi sak oni sa uhnu. A takychto vodicov je plno
18.04.2013 - 22:06:28
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up