jo. si "fotogeneticky" :) myslim ze som si dneska nalozil viac ako bolo pre mna zdrave. siahol som si az na dno, ale trat bola naozaj prekrasna. pacilo sa mi...
20.05.2007 - 21:45:49
00
Bolo velmy dobre az na to miest :cry:
20.05.2007 - 21:51:33
00
jj, velmi peky maraton len skoda toho defektu hned na zaciatku(ale ma to aj zaujimave stranky- predbehol som potom asi 70 pretekarov :D) , aj strava bola vynikajuca(len skoda tej organizacie).
20.05.2007 - 22:15:40
00
hm, toci sa mu hlava...(matt) viac na www.bikemagazin.sk v priebehu tyzdna...sledujte;)

Prílohy:

Komentár súboru: matt BW
IMGc_20070520_9201v800CBtag.jpg
IMGc_20070520_9201v800CBtag.jpg 331.94 KiB thumb_up0thumb_down

20.05.2007 - 22:31:11
00
tak na to mozes zobrat jed ze budem sledovat :) a hlavne verit ze sa tam objavi aj fotecka so startovym cislom 33 :?
20.05.2007 - 22:40:11
00
dijck: ejha peknu ze si mattovi spraveu. na fotecky sa tesime.
20.05.2007 - 22:53:58
00
Tak som to zase potototoksral ... zase som bol inde ... sak ja vlastne ani neviem kde ste boli. Nu jedno, ja som sa dostal nakoniec do povazskej Bystrice na Povazsky kellys maraton, dal som si dlhu ako ste ma ukecali, akurat vy ste boli asi inde ...

tak viem kde ste boli, Pravenec, a ja som bol presvedceny, ze nie tam idete ... sak to je fuk, zajazdil som si aj ja fajne, miesto 55km som dal 61.5, teda som troska pobludil, ale nevadiiii ... videl som na vlastne oci Maninsku tiesnavu, Sulovske skaly, kopec nadhernych zjazdov ... velmo pekna trat ...
21.05.2007 - 08:22:49
00
ahojte bikeri,
ja by som chcel napisat moj pohlad na zorganizovanie akcie v Pravenci. Ani neviem kde zacat. Hadam uz prihlasovanim.
Online prihlasovanie, aka parada, aj s potvrdenim platby. Len keby sa to niekomu chcelo odskrtavat, vsak? Takto moze clovek dva tyzdne trpnut, prisla im ta platba, neprisla ..? Ked uz nie priebezne, tak aspon ten den pred maratonom. (na mieste mali platbu zaevidovanu)
Prichod na miesto preteku, parada. Dve velke nafukovacie brany, stuzkami vytyceny dojazd do ciela, zabranami vytvoreny koridor, ako na velkych pretekoch - WOW.
Prezentacia - v pohode, tu sa vzdy najdu nejake zmatky, teda bez problemov, no, az na tie suveniri jedna pollitrova mineralka, snurka na kluce, dve tablety enervit GT a nejake letaky, nuz za tie peniaze by som cakal viac.
Start- uplne v pohode aspon co sa dlhej trate tyka, len tak na povzbudenie asi minutu pred startom sa ozyva: "inak vitaz vyhrava horsky bicykel" :) hmm, kto to asi tak bude?
Trat- pekna, zaujimava, clenita, aj ked neviem ako vyzeral prejazd pocetnejsej (kratka trat) skupiny niektorymi miestami, takisto aj pred cielom take male harakiri, ale dalo sa to zvladnut v pohode, az na tu neistotu. Je pravda, ze som nebludil, ale niekolko mozno aj viac ako kilometrovych usekov bez znacky ma dost znervoznovalo.
Taktiez na krizovatkach, mohla byt vzdy aspon jedna viditelna stuzka zavesena. Vlastne na trati som visiacu stuzku nevidel ani jednu, comu som akosi nepochopil, asi ju vsetku minuli v priestore ciela. Ale zato posrejovane cervenym, modrym, kriklavym a neviem este akym sprejom tam bolo cokolvek, stromy, zem, trava, kmene odrezanych stromov, kamene, neviem co na to zivotne prostredie, ale keby trosku sprchlo, moja neistota by bola este vacsia.
Co musim vyzdvihnut, tak su obcerstvovacky, dostatok vsetkeho aj v druhom kole. Taktiez prijemmny ludia, nielen na obcerstvovackach, ale aj na trati.
A som v cieli, pohoda, vyteseni, ze uz to mam za sebou o umiestnenie mi uz od polovice neslo, hlavne dojst...
Sprcha - ziadna. Neviem, ci to potrebuje nejaky komentar, boli tam tenisove kurty, posilovna (v priestore prezentacie) a este neviem ake sportoviska, fakt tam nikde neboli sprchy? Bolo aspon umyvanie bicyklov, co zaroven sluzilo aj na umyvanie ludi, ok, ved bolo teplo :)
Jedlo, kapitola sama o sebe. Beriem to ako chybu "subdodavky" za co organizator prevdepodobne nemohol, ale dotvara to moj obraz o akcii (asi hodina cakania a asi detska porcia).
Zvlastne ozivenie programu - hod budzoganom. Vcelku zabavne a prijemne spestrenie programu, aj ked...
Padlo ale par kvapiek, tak to urychlime.
Vyhodnotenie - katastrofa.
Urcite vsetci podali na trati svoj maximalny vykon, preto si zasluzia byt odmeneni. Nemozu byt samozrejme odmeneni vsetci, tak aspon ti najlepsi. Je ale skutocne odmenou medaila a pohar bez popisu za co, kedy a kde ? a este k tomu igelitka v hodnote asi sto korun (penazenka-klucenka, pero, zapalovac!, siltovka, uteraky)
No a kto podal najvaci vykon, ten dostal aj patricnu odmenu. Najvacsi pohar isiel do ruk najlepsieho vrhaca budzoganom (druhe a tretie miesto vyhodnotene nebolo, aj ked bolo priradene).
Druhy najvacsi pohar isiel celkovemu vitazovi na dlehj trati, na moje ziadne prekvapenie sa nim stal Milan Barenyi - uspesny slovensky reprezentant, domaci pretekar a ak sa nemylim, tak brat organizatora. No a kedze bol celkovym vitazom, tak ho treba odmenit, ved mal tazku konkurenciu, tak dostal bicykel (pokial ma oci neklamali, co som aj chvilu neveril vlastnym ociam, bol to SCOTT SCALE 30 v hodnote 85000,-SK) Ktovie ci by sa v Pravenci neukazali aj nejaky cesky, polsky, rakusky reprezentati, keby v propoziciach bolo uvedene o aky bicykel sa sutazi, hmmm.
Tiez nepochopitelne sa mi zda odmenenie z mojho pohladu druhej najtazsej kategorie a to seniorov na dlhej trati - najmensi pohar zo vsetkych (polovicny ako seniori na kratkej trati) a igelitka s uz vyssie popisanym obsahom.
Novinkou bola 3 minutova penalizacia v pripade skratenia trate. Inde to riesia diskvalifikaciou a vratenim startovneho (nova dubnica).
Tombola - super, vela cien, uslo sa vela ludom, kto nebol pritomny, mal smolu, iba ak by bol domaci..
Tak tolko z mojho pohladu ako pretekara, ale aj ako organizatora maratonu (svatojurskeho), snazil som sa byt strucny, dalo by sa zopar veci rozpisat.
Nechcem nikomu ukrivdit, je to len moj pohlad na tuto akciu.
Kazdy robi nieco, pre nejaky ucel, pre dobry pocit, pre radost, pre ostatnych, pre peniaze, pre seba, ...
dury
21.05.2007 - 11:44:21
00
tak podla mna pretek celkom v pohode, az tu osu co ma dala dole na zaciatku druheho kola ( asi vedela ze na take hluposti mam alergiu )...dlho som potom hladal ten spravny rytmus :) ale aspon do ciela som prisiel
dijckovi uz teraz dakujem za super foto a tesim sa na dalsie a aj to video zo Slanskych :)
dodatocne pozdravujem vsetkych ktorych som postretaval a nemal cas s nimi prehodit viac viet :(
no a teraz k hodnoteniu maratonu...budem trosku oponovat durymu...
myslim ze parkovanie, prezentacia a ine hluposti v pohode...to ze sa niekto citi neisty ked nie je odsrtnuty ako "zaplateny" trochu nechapem...ok, jasne ze by bolo lepsie keby si je kazdy na beton isty, ale predsa kazdy kto zaplati musi mat o platbe nejaky doklad...
k "suvenirom v igelitke"...osobne nepotrebujem ani neziadam nic...ja si platim startovne na maraton a nie nejake hluposti co mi napchaju organizatori do tasky...mnohokrat som dostal tak "paradne a vyuzitelne" veci ako ponozky a flasu a podobne a nikdy som to nevyuzil pretoze sa mi bud dana vec nepacila alebo sa vobec farebne nehodila alebo mi nic nehovorila znacka daneho vyrobku :lol:
trat z mojho pohladu velmi rychla vedena hlavne po sotolinovych cestach...celkovo v pohode aj ked by mohla byt viac clenita a technicka...ale o tom to je ze kazdy maraton ma tu "svoju trat"
obcerstvovacky...v pohode
znacenie trate...veru veru...na tomto treba este trochu popracovat...mnohokrat som si nebol vobec isty a to som tam bol uz treti rok...
jedlo...neviem, nemal som chut na take nieco...najradsej by som si dal taky dobry gulasik
:oops:
ceny...vzdy ma potesilo ked som dostal za dobry vykon nejaky pekny pohar...opat nic viac necakam...asi som trochu viac skromny :) bicykel pre vitaza...ak ste si vsimli tak ten bicykel potom od stupna zobrali manici od Scottu, takze urcite si ho nezobral Milan domov...ten urcite dostal nieco v cene max 15tis
co sa tyka penalizacie 3minuty...tak to bolo na smiech...toho skratenia trate sa "zucastnili" viaceri a odniesol si to jeden...sice myslim ze to bolo nechtiac, pretoze aj ja som mal co robit aby som spravne trafil...kedze na inkriminovanom mieste nebolo ani cloviecika...ale proste vsetci mali mat DSQ a potom si to vybavovat s organizatorom...tie 3min boli na smiech...
no a Dury k tvojej poslednej vete : " Kazdy robi nieco, pre nejaky ucel, pre dobry pocit, pre radost, pre ostatnych, pre peniaze, pre seba, ... " ...trochu som z toho vycitil ze organizator vycitas ze na tom zarobili? ak ano, no a? ano, na jednej strane to robia pre bikerov, ale na druhej strane by bol kazdy hlupak kto by na tom nechcel zarobit...sam vies kolko taka akcia zhltne casu a usilia a robit to zadarmo? ja by som to teda urcite nerobil! ale ak je niekto iny, tak : komu cest, tomu cest
21.05.2007 - 13:44:51
00
jasne, ze nikto nic nerobi uplne zadarmo, to organizatorom v ziadnom pripade nevycitam. dufam ze mas pravdu s tym bicyklom, lebo to bolo asi to, co ma nahnevalo najvac. inak v propoziciach je uvedene
"ceny: víťazi + „x“ ďalších v jednotlivých kategóriách poháre,bicykel,vecné ceny a finančné prémie od sponzorov" -> na to som apeloval, co sa tych cien tyka a financne premie ani nespominam. aj mna by potesil pekny pohar, na ktory ked sa pozriem o 10 rokov uvidim za co som ho ziskal, no taky pohar to musi mat na sebe napisane... a neviem ci by sa ti pacilo, keby si dostal polovicny pohar ako niekto (aj rovnaka vekova kategoria) kto presiel polocnu trat ako ty.
suveniry v igelitke, mas pravdu, je mi jasne ze startovne nieje len za to co je v igelitke, ale tiez jedlo, obcerstvenie, znacenie, zdravotna starostlivost, prenajom arealu, aparatury, ceny (pohare), ludska praca... z mojich prispevkov vyplyva, kde sa da este popracovat..
aj tak verim ze o rok sa stretneme na startovnej ciare v Pravenci :)
21.05.2007 - 14:22:16
00
tak este aj ja nieco postnem k tej organizacii: prezentacia - prisiel som tam este v sobotu okolo piatej(medzi prvymi 3.) a dali mi tiez tu tasku, len horsie bolo to, ze mi dali aj zlte startovne cislo, o com som sa dozvedel pol hodku pred pretekom, ze si musim ist vymenit (hlavne ze mi to povedal nejaky stary dedko a este pred tym, ked som sa pytal tych "dolezitych na starte, ze kde zozeniem tie cierne pasky na uchytenie toho ZLTEHO cisla, tak iba nech idem na prezentaciu a o bielom cisle ani reci :x )
obcerstvovanie: skor si myslim, ze ten prvy obcerstvovak mohli dat o par km dalej, lebo som ho viac menej iba presiel s teglikom a nic ine a potom by som dal za pohar vody... :(
umyvanie bikov/ bikerov: to ma zrovna netrapilo, pretoze domov som to mal 1 km po ceste, odisiel som z tade hned po dojazde do ciela(pravdaze potom som este prisiel o hodku, predsa len som si musel tiez odtrpiet hodku na jedlo a este niekto si musel zobrat tie nepotrebne veci - male ponozky a flasku) bike este nevidel ani kvapku vody, skor by som tam uvital nejake lekarske zabezpecenie vzhladom na moj nestastny pad (sposobeny unavou - spominane obcerstvenie, zly a maksi plast a z casti aj z mojej lenivosti slabymi brzdami: skoda ze si to odnesol aj moj mobil, teda rozbity displej, ale prilby mi luto neni :twisted: )
a zaverecne slovo - celkovy dojem: pre mna moc rychle a za tie peniaze som cakal trocha viac (hlavne co sa tyka toho statia v rade na ryzu, kt. museli asi rucne lupat :roll:
:idea: druhy raz sa teda pridem iba tak pozriet, nesutazne pravdaze a az by som mal niekde este ist sutazit, tak iba casovka na 4 chotare
toť vše
21.05.2007 - 16:40:26
00
tak este aj ja nieco postnem k tej organizacii: prezentacia - prisiel som tam este v sobotu okolo piatej(medzi prvymi 3.) a dali mi tiez tu tasku, len horsie bolo to, ze mi dali aj zlte startovne cislo, o com som sa dozvedel pol hodku pred pretekom, ze si musim ist vymenit (hlavne ze mi to povedal nejaky stary dedko a este pred tym, ked som sa pytal tych "dolezitych na starte, ze kde zozeniem tie cierne pasky na uchytenie toho ZLTEHO cisla, tak iba nech idem na prezentaciu a o bielom cisle ani reci :x )
obcerstvovanie: skor si myslim, ze ten prvy obcerstvovak mohli dat o par km dalej, lebo som ho viac menej iba presiel s teglikom a nic ine a potom by som dal za pohar vody... :(
umyvanie bikov/ bikerov: to ma zrovna netrapilo, pretoze domov som to mal 1 km po ceste, odisiel som z tade hned po dojazde do ciela(pravdaze potom som este prisiel o hodku, predsa len som si musel tiez odtrpiet hodku na jedlo a este niekto si musel zobrat tie nepotrebne veci - male ponozky a flasku) bike este nevidel ani kvapku vody, skor by som tam uvital nejake lekarske zabezpecenie vzhladom na moj nestastny pad (sposobeny unavou - spominane obcerstvenie, zly a maksi plast a z casti aj z mojej lenivosti slabymi brzdami: skoda ze si to odnesol aj moj mobil, teda rozbity displej, ale prilby mi luto neni :twisted: )
a zaverecne slovo - celkovy dojem: pre mna moc rychle a za tie peniaze som cakal trocha viac (hlavne co sa tyka toho statia v rade na ryzu, kt. museli asi rucne lupat :roll:
:idea: druhy raz sa teda pridem iba tak pozriet, nesutazne pravdaze a az by som mal niekde este ist sutazit, tak iba casovka na 4 chotare
toť vše


to si ty co som ta predbiehal pocas toho kopca za 1.obcerstvovackou?
21.05.2007 - 16:57:17
00
ved ty si obiehal vsetkych...teda skoro...rad radom :)
21.05.2007 - 17:07:09
00
to orsigo 77: az si mal cerveneho pells-a a si sa ma pytal "co forum?" tak potom som to bol ja, ale moja kondicka bola v nedelu aj tak o nicom, som sa rano zobudil a nohy ma boleli este zo soboty (co som bol este kuknut tu trat)
to dijck: to foto s tym mattom (ten uhol ako si ho fotil a ta zakruta) mi je nejaka povedoma, pocuj, nefotil si ma nahodou, ze? :?
21.05.2007 - 17:10:45
00
martinux: ak myslis poslednu lesnu pasaz, tak to bol dijck.
21.05.2007 - 17:25:37
00
keyboard_arrow_up