este bezpecnejsie je ist ako pises kus od kraja a ked pocujes ze sa za tebou uz blizi auto a zacina ta obiehat tak sa kus uhnes, urobis si miesto
03.01.2013 - 07:50:30
00
Tak! A robim to odjakziva aj ked ide auto oproti...keby nahodou islo aj za mnou. Ale nie na ukor mojej bezpecnosti a poskodenia biku
03.01.2013 - 09:28:18
00
Neviem Mišo po akých cestách v pezinskom chotári jazdíš ty no ja fakt nemám potrebu jazdiť v strede pruhu na ktorejkoľvek ceste v okruhu 100km. Myslím, že si tú kolíznu situáciu s nervóznym tučkom zažil na ceste smer Čierna Voda no a keď tadiaľ jazdíš v strede pruhu tak to musíš byť naozaj borec. Ani zákon ani tvoj sebapud ti takto rozťahovať sa po ceste určite neumožňuje. Ja v zimnom období keď je na ceste kopec kamienkov prípadne šmykľavých plôch volím radšej na vyvetranie horák. Chápem, že máš cesťák iba mesiac ale toto čo tu píšem je fakt len pre tvoje dobro. Ty ako účastník premávky nemáš takisto právo zdržovať plynulosť premávky a hlavne zbytočne si koleduješ o nejakú búračku. Ja tu teraz neobhajujem agresívnych vodičov ani idiotov len dávam impulz na zamyslenie. A možno keď sa aj ty staneš vodičom začneš veci vnímať trošku obšírnejšie, nie len z jedného uhla.
03.01.2013 - 09:53:12
00
S tou jazdou vzdy v strede cesty tak to uz je aj pre mna vela. Isiel som tak zatial len raz, po Racianskej od Vinohradov po Peknu cestu, kedze sa strhla prietrz mracien a v pravej kolaji bolo asi 5cm vody... Inak jazdim vzdy pri, resp. za krajnicou ak sa da. Vynimku som spravil tuto sobotu ked som si dal cestu ku kamosovi do Pezinka a spat. Vzdy na tej 4-prudovke chodim mimo krajnicu ale teraz tam je rozsypany strk tak som isiel bud po bielej ciare alebo tesne v pravom pruhu. Do Pezinku to bolo v pohode ale spat som sa nejak zabudol, vyrazal asi o svrt na 5 a uz sa teda stmievalo. Kamienkov pri krajncii smerom do Bratislavy je ovela viac, takze som musel ist viac v pravom pruhu. Len som si prial aby mi vzadu neprestala svietit Blackburn Mars 4 (vpredu XM-L T6) a poriadne do toho sliapol, nech som cim skorej aspon v Raci. Dva krat ma muselo obehnut auto v pravom pruhu, kedze aj vlavom islo a teda nebolo mi vsetko jedno. Inak normalne tiez ked pocujem za mnou auto a jazdim viac vlavo od bielej ciary, tak sa snazim uhnut ku krajnici ak sa da a potom sa vratim.
03.01.2013 - 10:29:25
00
Na Strečne si ma myslím žiaden kamión ani autobus nedovolil obísť (zas niektoré väčšie osobné auta vedeli ísť pekne na tesno), ale ja zas tam, kde je bol prerušený pruh som vždy zastal alebo ak to dovoľoval väčší priestor za krajnicou, nech ma majú šancu obísť. Stredom pruhu treba chodiť hlavne na kľukatých úzkych cestách ako je u nás horský prechod Príslop. Vysoká rýchlosť na biku a neprehľadné zákruty, tam treba byť drzý. Alebo ak idem MPR (aj to je možné, napríklad v Poľsku dolu kopcom najskôr 70 a potom cez celú dedinu 50, autá šli pekne za mnou a ja za kamiónom), alebo minulý rok cez prešov v tiahlej kolóne 30 - 40 km/h som volil stred pruhu, nech ma zbytočne auta neohrozujú vytláčaním, keď tam nebolo misto a ešte vtedy tam dávali nový koberec. Mňa ešte viac štve obiehanie áut, keď idem na biku v protismere. To je hrozný adrenalín :n:

Z toho čo som popísal, nikdy na mňa nikto netrúbil.
03.01.2013 - 11:22:00
00
turbi ja som nepovedal ze v strede pruhu jazdim stale...napr v smere od bratislavy prec sa da ist v pohode po kraji cesty....ale ked ides cez ciernu vodu a vajnory...v obydvoch dedinach su dost dlhe useky krajov ciest ktore niesu zrovna najlepsie prejazdne...a tam idem stredom pruhu kde je este viac menej nezniceny povrch cesty :-)

peto: pol metra od krajnice jazdim na tej stvorprudovke hlavne od momentu ked ma obiehal autobus a jeho vodic uplne ignoroval ze ta cesta sa v jednom mieste len trochu toci len taka vlnka a on proste nie aby isiel podla ciar ale strihol to rovno co znamenalo ze bok autobusu bol zrazu pol metra za krajnou bielou ciarov a ja som musel dost prudko brzdit lebo na horaku by som sa uz vedla toho busu nezmestil....


chalani ja nevravim ze to ako jazdim je najspravnejsi sposob....a nikoho tak jazdit nenutim...ale na tejto stvorprudovke v ciernej vode vajnoroch a v celej bratislave tak jazdim lebo potom ma obiehaju auta s odstupom a nie ako ten autobusar.... a na tej stvorprudovke odkedy jazdim takto trochu dalej od kraja s tym vodici problemy nemaju a ja nemam problemy s nimi.... pohodlne ma obiehaju cez lavy pruh....a ked nie uplne cez lavy tak s dostatocnym odstupom...ja sa zase pokazde priblizim ku krajnici ked zamnou pocujem auto...vystrceny som len preto aby si ma vsimli....
03.01.2013 - 11:41:26
00
Je to nekonečná pesnička,podľa drvivej väčšina šoférov sú cyklisti nepríjemnou prekážkou na ceste,podľa cyklistov sú to arogantníci ktorí ich ohrozujú,ja ako šofér(20 rokov)viem čo mi na jazde cyklistov prekáža a preto keď idem na biku,tak sa snažím štýl jazdy prispôsobiť tak,aby som sa bez ujmy a živý vrátil domov.Chvala Bohu darí sa mi to už 22 rokov,ono dôležiejšie ako nejaká vyhláška a predpisy je zdravý sedliacky rozum.Do velkej miery je to výsledok stavu našich ciest ktoré sú v tragickom stave.
03.01.2013 - 11:50:57
00
Turbi: presne tak :y:
03.01.2013 - 11:55:03
00
milos - to chodíš na biku popod Strečno? tak to už hej...
03.01.2013 - 12:17:00
00
Bolo by asi dobré urobiť (doplniť) hlasovnie do tejto témy. AKO JAZDITE PO CESTE? 1.v stredu pruhu 2. 50 cm od krajnice 3. Po krajnici 4. Spravej strany krajnice
Alebo tak neako čo vy nato???
Však nech sa každý vyňadrí :) Čo vy nato?


Naposledy upravil vagimir dňa 03.01.2013 - 14:11:24, celkovo upravené 2 krát.

03.01.2013 - 13:50:33
00
Ako by JoKo napísal: ja po neste nechodím, ale jazdím.
03.01.2013 - 13:54:25
00
Opravené
03.01.2013 - 13:55:28
00
cim rychlejsie idem, tym idem dalej od kraja, ked si to valim dole z kopca tak nepojdem po 20cm krajnici hadam... pekne aj meter od krajnice nech mozem manevrovat
03.01.2013 - 14:22:11
00
Na Strečne si ma myslím žiaden kamión ani autobus nedovolil obísť (zas niektoré väčšie osobné auta vedeli ísť pekne na tesno), ale ja zas tam, kde je bol prerušený pruh som vždy zastal alebo ak to dovoľoval väčší priestor za krajnicou, nech ma majú šancu obísť. Stredom pruhu treba chodiť hlavne na kľukatých úzkych cestách ako je u nás horský prechod Príslop. Vysoká rýchlosť na biku a neprehľadné zákruty, tam treba byť drzý. Alebo ak idem MPR (aj to je možné, napríklad v Poľsku dolu kopcom najskôr 70 a potom cez celú dedinu 50, autá šli pekne za mnou a ja za kamiónom), alebo minulý rok cez prešov v tiahlej kolóne 30 - 40 km/h som volil stred pruhu, nech ma zbytočne auta neohrozujú vytláčaním, keď tam nebolo misto a ešte vtedy tam dávali nový koberec. Mňa ešte viac štve obiehanie áut, keď idem na biku v protismere. To je hrozný adrenalín :n:

Z toho čo som popísal, nikdy na mňa nikto netrúbil.


Presne tento štýl jazdy mám aj ja. A za rok môžem napočítať na prstoch jednej ruky tých, ktorý na mňa trúbili.
Strečno som absolvoval pred 2 rokmi aj ja do Martina. Bol to adrenalín, keď sa za tebou vlečie kamión, ale snažil som sa ísť min. 35 km/h v tých najkritickejších úsekoch, keď prišla odstavná plocha, tak som celú kolónu pustil a keď už nič nešlo tak som v tom úzkom úseku pokračoval ďalej až po jeho koniec so širšou krajnicou, kde sa dalo ísť aj po nej. A nikto netrúbil.

Ešte priam neznášam okrem obiehania v protismere aj situáciu, keď sa blížim ku križovatke so semafórom a stojacou kolónou a blbeček v plechovici ma silou mocou začne tesne predbiehať a keďže mu nevydá, tak sa začne tlačiť na mňa aby sa dokázal pred tou kolónou zaradiť do jazdného pruhu a nevytŕčal do protismeru alebo ľavého pruhu. Toto nepochopím.
03.01.2013 - 14:26:49
00
Ešte priam neznášam okrem obiehania v protismere aj situáciu, keď sa blížim ku križovatke so semafórom a stojacou kolónou a blbeček v plechovici ma silou mocou začne tesne predbiehať a keďže mu nevydá, tak sa začne tlačiť na mňa aby sa dokázal pred tou kolónou zaradiť do jazdného pruhu a nevytŕčal do protismeru alebo ľavého pruhu. Toto nepochopím.


a hlavne ked potom cely stastny sa zaradi a je cavo ze ta dal a ty ho obides bokom az na zaciatok kolony :D
03.01.2013 - 14:38:02
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up