No, zacina sa to uberat nepeknym smerom .. takze radsej nieco k teme "Liška ukradla iPhone, přijala hovor a odeslala SMS"
http://mobil.idnes.cz/liska-ukradla-iphone-0ly-/mob_tech.aspx?c=A121204_225639_mob_tech_LHR
10.12.2012 - 13:30:26
00
a este jedna zaujimavost http://hobby.idnes.cz/autoskola-pro-psy-0m9-/hobby-mazlicci.aspx?c=A121206_103818_hobby-mazlicci_bma
10.12.2012 - 13:35:03
00
ito ma pravdu to moze viest vselijakym smerom :lol: nechajme to radsej tak.
10.12.2012 - 13:41:42
00
Ten pes soferuje lepsie ako polovica ludi
10.12.2012 - 13:46:15
00
Odkiaľ mám vedieť kto presne ich platí a koľko dostávajú? Ja im účtovníctvo nespravujem, a Gúgla vám tu suplovať nebudem. Podľa mňa je absurdné už len to keď ochranársky boss kritizujúci ťažbu dreva a fragmentáciu lesov si postaví drevený dom uprostred prírody, čím podporuje ťažbu dreva, a sám napomáha fragmentovať les. Totálne farizejstvo. Takýmto ľuďom nedôverujem. V ich pokrytectve a falošnosti sa ničím neodlišujú od politikov.
10.12.2012 - 14:08:28
00
biela_breza ak by tam postavil nieco sklenene, ocelove a betonove bolo by to vhodnejsie ? S novou asfaltkou, trojgarazou s krosskou, stvorkolkou, posedom na konci zahrady a krmelcom 60 metrov od neho ?
Na rovinu priznavam, neviem nic o jeho dome ani kto ho plati... Predpokladam, ze rakuska alebo madarska drevarska lobby, ktora chce zvysit tazbu u nich doma...

Akceptujem tvoje pravo na vlastny nazor, bohuzial forma jeho prezentacie mi prilis pripomina viacerych policajtov / pravnikov / lekarov / sudcov a inych polovnikov, ktori presvedceni o svojej jedinej pravde ( tak ako boli zvyknuti z prace, kde iny ako vlastny nazor nepripustali ) pokracovali v tej demagogii aj pri posedeni v polovnickej chate... Bohuzial mal som to viacnasobne vo vlastnej rodine, necital som o tom na nete, takze moj nazor moze byt velmi subjektivny ;-)

P.S. Pochopim ako zarobi nejaka krajinoochranarska organizacia, ktora ma peciatku potrebnu na projekt noveho lyziarskeho strediska, a rad sa necham poucit, ako zaraba Vlk, naozaj ma to zaujima, aj ja chcem dreveny dom pod lesom
10.12.2012 - 22:30:48
00
Odkiaľ mám vedieť kto presne ich platí a koľko dostávajú? Ja im účtovníctvo nespravujem, a Gúgla vám tu suplovať nebudem. Podľa mňa je absurdné už len to keď ochranársky boss kritizujúci ťažbu dreva a fragmentáciu lesov si postaví drevený dom uprostred prírody, čím podporuje ťažbu dreva, a sám napomáha fragmentovať les. Totálne farizejstvo. Takýmto ľuďom nedôverujem. V ich pokrytectve a falošnosti sa ničím neodlišujú od politikov.


Cize nevies nic, ale budes tvrdit opak. Hmm .. zaujimava logika. Ano, cez google sa nieco da zistit, ale tebe je lahsie tvrdi apriori, ze su klamari, podvodnici a zarabaju tazke prachy, lebo vsetci su taki, takze tito budu rovnaki. Nemam slov.
Dalej nemam slov na to, ze dokazes porovnavat holorubnu tazbu a devastaciu v lesoch s drevenicou v lese.
No a este jedna vec .. keby si si dal aspon malinko namahu, tak by si vedel presne, co Lukac povedal o tazbe dreva. No ale to by si zas musel vyvinut nejake usilie a pozistovat si nieco. Ale radsej budes nadavat .. najlepsie v krcme pri pive, ako dalsi zbytok Slovenska...

Takze doporucim Ti .. najprv si nieco nastuduj, ziskaj o tom informacie, presvedc sa sam, porovnaj si fakty a potom si zacni utvarat nejaky nazor. Totiz aj vdaka ludom ako si Ty to na Slovensku vyzera tak, ako vyzera.
11.12.2012 - 08:33:42
00
A aj raz skončíte s touto jalovou debatou?
Založte si vlastnú tému - PREKÁRAČKY
11.12.2012 - 08:37:39
00
veď tak, treba riešiť dôležité veci, nie nejakú prírodu
11.12.2012 - 11:02:20
00
GaliPe54: veď prispej niečím k téme aj Ty, fotkou, odkazom .. nie ďalším jalovým príspevokom ;)
11.12.2012 - 11:14:12
00
Odkiaľ mám vedieť kto presne ich platí a koľko dostávajú? Ja im účtovníctvo nespravujem, a Gúgla vám tu suplovať nebudem. Podľa mňa je absurdné už len to keď ochranársky boss kritizujúci ťažbu dreva a fragmentáciu lesov si postaví drevený dom uprostred prírody, čím podporuje ťažbu dreva, a sám napomáha fragmentovať les. Totálne farizejstvo. Takýmto ľuďom nedôverujem. V ich pokrytectve a falošnosti sa ničím neodlišujú od politikov.


Určite nepoznám všetky eko-ochranárske združenia na svk a situáciu v nich, ale za naše a LOZ VLK, kde niekoľko členov poznám osobne, môžem povedať, že trepeš sprostosti.
Kde si prosímťa zobral, že Lukáč si postavil drevenicu uprostred prírody? Býva v starom drevenom dome na kraji Osadného, el. energie mína tak málo, že ho elektrárne odpojili pre podozrenie z čierneho odberu, ...
Pre mňa je to človek, z ktorého si každý jeden z nás môžeme brať príklad. On, ja, a ani veľa ďalších aktivistou nekritizujeme ťažbu ako takú. Všetci sme si vedomí že je pre nás potrebná. Tu ide o kritiku spôsobu ťažby, aký prevláda na svk.
No a poľovníctvo je ešte oblasť sama o sebe. Môj názor je, že by ho mali na ojedinelé prípady zakázať a vyhlásiť za trestný čin.

Bedo: a ty veríš tomu že oni to robia zadarmo? Vedúce osoby v mimovládkach berú za svoju „prácu“ peniaze z rôznych grantov.


Samozrejme, že to nerobia zadarmo, je to ich zamestnanie a zároveň poslanie. A samozrejme z toho nemajú ani žiadne ťažké peniaze. Skús si zistiť, ako žijú predný predstavitelia LOZ VLK. Podľa tvojho chápanie mi to pripadá tak, že každý, kto robí niečo pre spoločnosť, by to mal robiť zadarmo? Lekári, učitelia, polícia, ...

bedo nech sa tu zbytočne nerozprúdi nejaký "flame" ako v inej téme kde breza_biela tiež argumentoval. Stačí keď napíšem - Tichá a Kôprová dolina?


Tichá a Kôprová dolina. Naštastie sa aspoň niečo podarilo uchrániť a nechať na prírodné/prirodzené procesy. Ak by sa mali dnes opakovať pokusy o zásah do tohoto územia sám by som sa tam išiel priviazať. Pre niekoho možno ekoterorizmus, pre mňa krajné riešenie spoločnosťou nezvládnutého problému.
11.12.2012 - 11:27:24
00
.

Prílohy:

cyklisti-a-lesna-zver.jpg
cyklisti-a-lesna-zver.jpg 126.99 KiB 1 thumb_up0thumb_down

11.12.2012 - 11:33:07
00
Tichá a Kôprová dolina. Naštastie sa aspoň niečo podarilo uchrániť a nechať na prírodné/prirodzené procesy. Ak by sa mali dnes opakovať pokusy o zásah do tohoto územia sám by som sa tam išiel priviazať. Pre niekoho možno ekoterorizmus, pre mňa krajné riešenie spoločnosťou nezvládnutého problému.

JACUB nechcem sa hádať a dostať sa tu do sporu. Vezmi prosím do ruky posledné číslo časopisu Vysoké Tatry - 6/2012, otvor na článok Lenky Burdovej - "Smrečiny v Tatrách zhnedli" a pozri obrázky. To porovnanie je tak výrečné, že netreba slov. Škoda, že obrázky nie sú na webe aby videli aj iní čo p. Lukáč so svojimi druhmi priviazaním sa o ťažobné stroje dosiahli.
Je mi jasné, že tak ochranári ako ťažiari vedia dotiahnuť veci do extrémov, v tomto prípade si myslím, že to ochranári posr...
Nespomeniem si teraz už na ďalší článok v spomínanom časopise od náhodného českého turistu, ktorý ostal v šoku keď mu pod nohy počas túry padalo ihličie až vytvorilo súvislú vrstvu a nebol to smrekovec opadavý. Popri ceste stáli vysoké smreky s holými konármi, niektoré už polámané a padnuté, niektoré ešte držali a možno padli práve vo chvíli keď nejaký turista prechádzal po značenom turistickom chodníku.
Toť v novembri som absolvoval túru z Bielej vody na chatu Plesnivec a cez Veľké Biele Pleso na Chatu pri Zelenom Plese a späť na Bielu vodu. Nad Bielou vodou sa ťaží vo veľkom, to je pravda ale na chodníku k Zelenému Plesu sú miesta kde naozaj šliapeš po mäkkom koberci z popadaného ihličia, keď vidíš polámané stromy popri chodníku bojíš sa, ktorý z nich padne na teba a rozmýšľaš, prečo ich jednoducho nevyťažili z toho lesa preč a nechali ich, nech ich lykožrút dorazí a keď ich dorazí aby sa pustil do ďalších, dovtedy zdravých stromov až kým nezlikviduje celý porast.
Po kalamite v roku 2004 bolo naozaj hektické obdobie, naozaj sa rôzni ľudia snažili nabaliť aj na ťažbe kalamitného dreva a popri tom vyťahať z lesa aj to, čo kalamitné nebolo. Rozrástla sa výstavba aj tam kde sme dovtedy dúfali, že žiadna budova stáť nebude, z Tatier sa podľa niekoho stalo svojimi ponúkanými atrakciami cirkusové mesto. Ale v dolinách vyhrali ochranári a ich Pyrrhovo víťazstvo, ktorého dôsledky sa po 8 rokoch naplno prejavujú vo svojej farebnej "kráse" a ešte sa veľa rokov prejavovať budú kým nezmizne aj ten posledný zelený strom (alebo pokiaľ niekto nevymyslí ako lykožrúta zastaviť).
Som rodený Tatranec (teda podtatranec keďže Poprad - brána do Tatier je mesto kde som sa narodil a Svit je mesto kde som prežil 30 rokov svojho života. Tatry som videl každé ráno po prebudení z okna a boli to nádherné, majestátne hory s krásnymi zelenými stromami. Keď som ich videl v decembri 2004 zvieralo mi hrdlo, keď ich vidím teraz, zviera mi ho rovnako.
Nechcem sa vracať do minulého tisícročia a hľadať správy o tom, či pôvodný tatranský les bol ihličnatý alebo zmiešaný a že niekto vlastne urobil chybu keď Tatry zalesnil takmer výhradne ihličnanmi. Napraviť sa to isto dá ale post-kalamitný spôsob "prirodzenej obnovy lesa", ktorý VLK aj vďaka reťaziam presadil a stále obhajuje je absolútne na hlavu.
Ochrana prírody áno ale nie extrémizmus, ekoterorizmus a neuvážené nátlakové akcie.
11.12.2012 - 12:07:21
00
No a práve rozdielny pohľad na les nás dvoch je v tom, že pre teba je les krásny zelený. Pre mňa je to les, aj keď je "hnedý". To že zmenil farbu neznamená že umrel. Je to len jeho ďalšie štádium a lykožrút je jeho súčasťou. Možno bude trvať 20 rokov, ale je prirodzené. Lesom by prestal byť v momente keď by došlo k ťažbe. Ako myslíš, že sa obnovoval les, kým tu nebol človek a jeho umelé zásahy do prostredia. Skús si prečítať pár článkov na blogu Miša Wiezika. Velmi pekne tam má zmapovaný samovývoj v TaK.
11.12.2012 - 12:46:01
00
je to tazka debata. ale ja by som bol za ponechat to na prirodu. myslim ze to je normalny kolobeh zdraveho lesa ked z nejakeho dovodu stromy odumru a zanechaju po sebe za par desatroci kvalitnu podu pre novy zdravy les. ci mylim sa? len rozmyslam cez klavesnicu :)
ano, momentalne pre nas to je nevzhladne, nebezpecne, spolitizovane... ale nase prapravnucata budu mat kvalitny les :) aspon ja to vnimam takto a pravdepodobne v minulosti to aj tak vzdy bolo.
EDIT: jacub ma predbehol z podobnou myslienkou
11.12.2012 - 12:52:35
00
keyboard_arrow_up