Nosite na bike slnecne okuliare?
Ano vzdy, ci je slnecno a ci zamracene. 74% [ 835 ]
Ano, ale iba ked je vonku slnecno. 11% [ 120 ]
Podla nalady, nepovazujem to za nevyhnutnost. 7% [ 79 ]
Nie, okuliare nenosim. 8% [ 93 ]
Celkový počet hlasov : 1127
ja nosim sportove Julbo Fever.


naozaj len tesne minas billesovu cenovu kategoriu :)

btw hlavne ich kup v normalnom obchode a musia ti perfektne sediet na tvari...
13.05.2007 - 18:20:59
00
Mam Axon Elegance stali sice viac ako chces dat (800 alebo 900) ale som spokojny jednina vec co mi vadi je to ze na sklach vznikli 2 male fliacky cize ich mozno odnesiem reklamovat v zime ,v cene su aj priehladne skla. Orosovanie riesim tak ze ich posunie dalej na nos , dolekopcom ich mam normalne vtedy sa nemaju preco rosit. Ked som chodil po obchodoch a skusal tak mi vacsina lacnejsich okuliar bola velka a siroka ale tieto mi fakt sedia.

Prílohy:

elegance.jpg
elegance.jpg 35.11 KiB thumb_up0thumb_down

13.05.2007 - 18:39:34
00
PaliG ešte tesnejšie by ju mínal s OAKLEY :lol:
13.05.2007 - 18:42:03
00
osobne si myslim,ze treba postriedat par bryli kym najdes tie PRAVE orechove,tym si prejde asi kazdy,ale inac suhlas z Craobsom 8) Nedal by som za bryle viac ako 1000sk,lebo sa daju najst fajn a kvalitne do tej sumy.Ale vybite oko nejakym sutrikom alebo rozbit sa kdesi pri zjazde koli tomu ze nic nevidis a rutis sa dole=sebevrazda :evil:
13.05.2007 - 19:24:03
00
K tym sklickam. Ako sa vam jazdi so zltymi? Mal som modre a strasne skreslovali. V hore to bolo o hubu.


Zlte v sere akoby presvetlovali a za jasneho slnka stacia ak maju dobry UV filter. Pokladam ich za univerzalne. Napriek tomu teraz mam nasadene modre (nie celkom presne - neviem pomenovat) a som s nimi spokojny aj ked je pod mrakom, tak nemenim. Uz som to nasiel BBB Performance BSG-9 dymove skla.
http://www.nejlevnejsi-kola.cz/cz/detai ... nce-BSG-09
13.05.2007 - 20:21:48
00
Teda Warzone od Teba by som nečakal,že budeš šetriť na okáloch,bez nich by si moc nenabajkoval ,za tie roky som ich vymenil veľa,vždy som bral s vymeniteľnými sklami,alebo som mal dvoje,jedny z tmavými druhé zo žltými.V stredu som kúpil R2 s fotochromatickými sklami,kto nemá prehľad,sú to také čo na slnku stmavnú a tieni sa rozjasnia , skoro ako keby si mal číre sklá.Stoja síce 2190 sk,ale môžem povedať po 80 km čo som s nimi najazdil už by som nemenil,je skvelé kedˇvôjdeš zo slnka do tmavého lesa a neostaneš poloslepý a naopak.Bez okálov si v prdeli. :shock: :shock: :shock:
13.05.2007 - 20:35:54
00
pista: tak tie mi ako prve padli do oka-Performance
tecumseh:ktore s fotochroamtickymi sklami stoja 2190,-
13.05.2007 - 21:01:28
00
Robia len jedny,katalógové číslo ATO24,boli v minulom Vele.
13.05.2007 - 21:23:17
00
sú to také čo na slnku stmavnú a v tieni sa rozjasnia, skoro ako keby si mal číre sklá. ...
je skvelé kedˇvôjdeš zo slnka do tmavého lesa a neostaneš poloslepý a naopak.Bez okálov si v prdeli. :shock: :shock: :shock:

ale keď si na slnku a máš tmavšie, tak keď vojdeš do tmavšeho prostredia (les, miestnosť,...) tak sa tie sklá hneď nerozjasnia, to chvíľku trvá...
13.05.2007 - 22:07:31
00
Ani by som nepovedal,možno pár sekúnd,sám som to nečakal :!: :!: :!:
13.05.2007 - 22:14:25
00
:shock: :shock: to fakt ? SUPER 8)
13.05.2007 - 22:15:46
00
Ako sa spravaju adaptalite alebo fotochromaticke skla v lese ked pomedzi stromy presvita slnko a kazdych 5 metrov sa meni vyrazne intenzita?
Nie je to spomalenie zjasnenia skiel na skodu v takychto pripadoch?

Fotochromatika sa da prirovnat k stretavaniu aut v noci, oko sa prisposobi intenzite oprptiiduceho auta a potom chvilku trva kym vidis na cestu.

Svagor mal fotochromaticke skla, ked prisiel zvonku do domu tak si rozcapil fejs na vytahovych dverach, boli skorej ako si myslel 8)

Nikto nespravi optimalne zlto modro sive polarizacne fotochromaticke uv dioptricke skla :cry:
13.05.2007 - 22:20:16
00
tecumseh netvrdim,ze sa ma sertit na bryloch-za 300-500sk by som bryle nezobral,len vravim,ze sa daju kupit fajn brylky okolo tisicky.Napr.tie,co som uvadzal vyssie co som kupovat teraz v piatok-stali ma 25 euro a su spicove,dokonca sa ani moc nezarosuju a ked sa trochu zarosili pri nejakomvyslape,tak sa rychlo aj odrosili(nie ako niektore predosle co som mal) a skla su tiez spicove(Zlte a cire skla boli tiez k tomu...).Beriem to tak,ze bryle sa rychlo znicia a samozrejme ze mozem kupit aj pecka bryle od bbb,co som tu videl za 100-130 eur,ale ked ich o tyzden znicim,budem nuteny zas kupit nove a potom...?Posluzia rovnako aj tieto,ide o to,ze to je lacnejsia znacka ale inac 400UV,skla pecka,ram super...Nejake pochybne lacne smejdy za par stovak by som si isto nekupil,vies co tym chcem povedat...?[/b]
13.05.2007 - 22:36:20
00
ja nosim sportove Julbo Fever.

naozaj len tesne minas billesovu cenovu kategoriu :)

no, tak som to cele necital, ked som si cenovu relaciu nevsimol 8)
13.05.2007 - 22:40:59
00
Chcel by som obhajcov UV fltrov upozornit na fakt, ze uz aj samotne sklo posobi ako UV filter. Samosebou, ze pri tej hrubke pouzitej na okuliare (navyse tie skla sa nerobia zo skla, ale myslim, ze aj pouzite "polykarbonaty" posobia rovnako) sa to neda zrovanavat s nanesenym UV filtrom.
Tiez jazdim ako marecej ekynox, ktory je uplne mimo rozpoctu, ale na okuliaroch sa setrit neoplati.
14.05.2007 - 09:02:54
00
keyboard_arrow_up