Ja som si zas na cestách všimol jednu veľmi užitočnú vec, ktorú predo mnou v autoškole zamlčali. A to, že výstražné svetlá rušia všetky dopravné predpisy, najmä však zákaz zastavenia a vyhradené parkovacie miesto. :)
16.11.2012 - 18:13:10
00
To už beriem ako "samozrejmosť".
16.11.2012 - 18:19:56
00
A ešte umožňujú jazdu v odstavnom pruhu na diaľnici, alebo v buspruhu v meste.
16.11.2012 - 19:05:38
00
Nebol to JoKo? Podľa toho "junáčika". :lol:


No neviem o tom že by menil zamestnanie. A brata nemá....
16.11.2012 - 20:54:24
00
S autom toto nemá nič spoločného, ale...

Šiel som v stredu z práce už potme domov ( po 17 hod) a fičal som z Petržky cez Lafran. most na druhú stranu....a predbehol som malých bežiacich capartov (10-14 r) a zdrbal som ich, že kto ich v takej tme pustil von (takmer, aj ked som mal svetlo blikačku, tak som jedného zrámoval)... a že kde majú vedúceho....
Mali vedúceho, (dievčina asi 18-20r - trénerka) aj tú som som zdrbal.. že by mali mať aspoň nejaký reflex...uznala....

...až potom mi za chvíľu došlo, že len ja mám totál tmu, lebo som mal tmavé slnečné brýle.


Niečo ako keď autom vbehnem do Tunela sitina a nadávam, že zas je tma a nič nevidím...
16.11.2012 - 21:03:50
00
nj, nie si prvy, koho som si vsimol ze na jesen za hmly alebo uz aj za tmy nosi tmave bryle.
mozno nemaju nijake ine, neviem.

(a potom sa chudak lto sere ze ho debily oslnuju megaziaricmi :D )
ja mam zlte bryle a na jesen a zimu su super
16.11.2012 - 21:21:51
00
Ja zasa musim sem napisat - co je to s vami cyklistami na jesen a v zime. V lete ste pekne vycacani, farebni ale s prvymi jesennymi hmlami vytiahnete cierne gate a cierne bundy. Ani zlte bryle pre sofera nepomoze. Ani jednoledkova blikacka vzadu lebo v tom tmavom zaniknete spredu zboku, z roznych uhlov. Cely rok kupujete kluky kolesa a na tychto handra co setrite? Preco prave teraz nemate zlte biele oranzove ci svetle handry? Ci uz nechcete jazdit? Lebo ak nie tak radsej predajte bike a neobliekajte sa do tmavych odtienov. Tiez som si vsimol ze pri hmle ani male reflexne kusky nepomozu ak su neni priamo nasvietene. Ja viem, mne sa hovori ked jazdim v zltomodrom:)) ale ked budete si kupovat zimnu vybavu na cestu tak nezabudnite ze ciernu nieeeeeeeeeeee ani capaky cierne!
16.11.2012 - 22:15:07
00
cierna lepsie hreje na slnku ;) akurat ze po tme je to o drzku to je fakt, vzadu treba idealne 2 blikacky a dake reflexne veci, vpredu svetlo, z boku su idealne plaste s reflexnym pruhom, to by mohlo stacit aj pri ciernom obleceni
16.11.2012 - 22:24:07
00
Ciastocne mas pravdu ale ja som myslel na bezny jesenny den, ked je zamracene, dymno, mimo mesta poorane polia a hole stromy, reflexne srandy vtedy moc nefunguju a tmave handry dokonale splynu s pozadim. Najlepsie je ze rano casto chodi oproti mne niekto asi do roboty v maskacoch! A tyka sa to aj mtbckarov ked vylezu z lesa. Ked si k tomu zoberies celorocne svietiace auta tak polka soferov takychto ani len nevnimaju. Kazdu zimnu sezonu ma to trapi a tak sa aspon teraz ozyvam
16.11.2012 - 22:44:22
00
jaj tak to hej, ak to neni v noci tak to veru je problem, ale to iste mas aj s bezcami napr na hradzi, neraz sami stalo ze som ho zbadal ked bol 5m predo mnou..., este lepsi boli dvaja co sedeli na kraji cesty, tym som skoro presiel cez paprce
16.11.2012 - 23:10:44
00
mozno je to preto, lebo farebne dlhe zimne oblecenie sa az tak nevyraba.
a vies preco sa nevyraba? lebo by to nikto nekupoval a nenosil.
v lete nie je problem si navliect pekny tesny farebny dres z tour de france, lebo vtedy to tvori len malu cast povrchu tela.
v zime sa navlecie do takeho farebneho overalu len uplny exot (niekto ako mario cipollini http://www.flickr.com/photos/teamtraveller/galleries/72157625243886853/

dalsia vec - je vela blata a na ciernom obleceni to cloveka menej trapi. bielu ci zltu bundu by musel prat po kazdom vylete.
dalsia vec - cierna robi cloveka chudsim; tucny clovek v bielom vyzera este tucnejsi :)
17.11.2012 - 00:50:30
00
ja by som si hned kupil farebne gate s kopou reflexnych prvkov, ale akosi neviem nic najst (nic za normalne peniaze)
takze to riesim kopou reflexnych pasok, vestou, 3 blikacky, reflexne nalepky....
frajerina a modne trendy idu bokom - ide v prvom rade o moj krk (uz ma aj par vodicov pochvalilo, ze keby chodil kazdy takto :D )
17.11.2012 - 08:52:56
00
Bicyklovat sa v ciernom po cestach nie je ozaj dobre. Napr. Endura ma dobre bundy, na tuto mam zalusk: http://www.endurashop.sk/panske-vetrovky/306-photon-vetrovka.html v tej kriklavo zelenej farbe. Mali aj navleky na tretry a prilbu v rovnakej farbe, len to neviem teraz narychlo najst. Nohavice mali tiez nejako viac reflexne v ponuke, ale tiez sa mi stratil link.
17.11.2012 - 12:51:54
00
bundy sa uz davnejsie daju kupit aj v inych farbach ako osvecenych cervena - modra :D
17.11.2012 - 12:55:50
00
To je fakt s tymi bundami :) Ale tie gate su fakt problem...
17.11.2012 - 16:18:57
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up