edit: som z generacie Husakovych deti, t.j populacne silnej


A ešte sme skoro všetci nosili kľúč na krku. Boli to časy, taký domlátený som sa vracal za tmy z ihriska, či sa hral fotbal, či hokej s tenisákom, alebo sa blblo na preliezkách, kde si to odniesla občas hlava a iné časti teľa s modrinami.
10.10.2012 - 14:54:34
00
A ešte sme skoro všetci nosili kľúč na krku. Boli to časy, taký domlátený som sa vracal za tmy z ihriska, či sa hral fotbal, či hokej s tenisákom, alebo sa blblo na preliezkách, kde si to odniesla občas hlava a iné časti teľa s modrinami.

ako keby som sam seba videl :D na kompletku ako pises,minule sme kukali so zenou fotky,sme sa smiali ze som mal na fotke cervenu snurku s klucom,lebo som ho furt stratil :D
a ked sme kricali dole dole dole a obhadzovali kamenmi ako blazni :D
10.10.2012 - 15:17:10
00
presne ako hovoríš... na ZS nás v triede bolo 30 a iba jeden mal nejakú diagnozu, pre ktoru na väčšine hodín telesnej presedel, teraz je to takmer naopak :-)
Som sa bavil s jedným telocvikárom, že ako behávajú 12 min. a pod. disciplíny ôsmaci, tak ma vysmial - vraj dá deckám prebehnúť 1 koliečko na dráhe, tak z tých čo vybehnú 1/3 vydrží bežať po prvú zákrutu, 2/3 po koniec zákruty a 1/3 dobehne (dokluše) do cieľa a keby im meria čas, tak nikto ani nejde bežať... :-(


Tak zas bŕ ;) Musím uznať, že je to dosť zlé ale nie až tak :) Ešte existuje pár výnimiek ktoré športujú. Ja som mal napr. na 12 minútovke najlepší výsledok 2550m, druhé najlepšie bolo 2500 a tretie už bolo ďaleko od nás 2050 metrov. Brušáky za minútu som mal druhé najlepšie (58), prvé bolo 59 a tretie 52. Taktiež 50 metrový a 60 metrový beh mávam najlepší 7,04 s a 8,76 s :) Takže aspoň za seba môžem povedať, že nie všetky deti ubehnú max jedno kolečko :)
10.10.2012 - 15:52:52
00
BTW myslím že Lubik by tu mohol tiež pekne popísať, jeho syn tiež asi nesedí doma na riti všetok voľný čas :)
10.10.2012 - 15:58:31
00
Tak ono niektoré deti by aj chceli... Napríklad s tou telesnou,ono je to v našej dobe strašne nudná hodina. Naša telesná prebieha asi tak že učitelka nám dá loptu sadne si na stoličku a hrajte volejbal.Alebo futbal. A toto dookola celý rok. Ja cvičím rád,aj volejbal/futbal si rád zahrám ale nie vkuse dookola. A také že gymnastika,behy a podobne...behy sem tam nejaku 300ku abo 60tku za rok raz zabehneme a gymnastiku absolutne nie. Potom aby sa človek čudoval že prečo sa tam ludia nudia. To už mi ten volejbal lezie von krkom...
10.10.2012 - 16:44:57
00
Tak zas bŕ ;) Musím uznať, že je to dosť zlé ale nie až tak :) Ešte existuje pár výnimiek ktoré športujú. Ja som mal napr. na 12 minútovke najlepší výsledok 2550m, druhé najlepšie bolo 2500 a tretie už bolo ďaleko od nás 2050 metrov. Brušáky za minútu som mal druhé najlepšie (58), prvé bolo 59 a tretie 52. Taktiež 50 metrový a 60 metrový beh mávam najlepší 7,04 s a 8,76 s :) Takže aspoň za seba môžem povedať, že nie všetky deti ubehnú max jedno kolečko :)

no vidíš - si najlepší a pritom 2550 m je takmer chodecké tempo :-) a ostatní sú už úplne ďaleko, tak asi máme troška pravdu, nie? a určite netvrdíme, že všetky deti len sedia doma, nájdu sa aj športovci, ale už ich je žalostne málo... deckám sa nechce hýbať a "potiť" sa nie je "IN" :-)
10.10.2012 - 20:49:56
00
Pochybujem že chodíš rýchlosťou 12,75 km/h :lol:
10.10.2012 - 21:02:42
00
ja si pamatam ze sme mali telesnu asi 3x do tyzdna a stvarali sme tam vsetko mozne, splnahie na tyci, na lane, skoky cez svedsku debnu abo cez kozu, vselijake vrtenie na hrazde ani uz neviem ako sa to volalo, kotrmelce letmo, clnkove behy, skoky do dialky, do vysky, hod gulou, ostepom, kriketkou, granatom, stafety, behy tusim vsetky okrem asi cez prekazky - to si dako nepamatam, zhyby, kliky, drepy, no mrte vsetkeho mozneho, dokonca si pamatam ako sme par discipln z 10 boja isli podla tabuliek na body, ale to len tak pre zaujimavost nam dal :)
10.10.2012 - 21:33:15
00
Netreba si zamieňať "chodecké tempo" a "tempo (príp. rýchlosť) chôdze", sú to dva výrazne odlišné pojmy (a je pravda, že konkrétne to uvedené je o dosť nižšie ako mal napr. Matej Tóth v Londýne v pretekoch na 50 km).
10.10.2012 - 21:40:03
00
tuto temu by bolo dobre premenovat na spomienky na mladost :lol:
na tieto generacne rozdiely sa sucasna mladez pozera uplne inak :lol:
10.10.2012 - 21:46:43
00
Tak zas bŕ ;) Musím uznať, že je to dosť zlé ale nie až tak :) Ešte existuje pár výnimiek ktoré športujú. Ja som mal napr. na 12 minútovke najlepší výsledok 2550m, druhé najlepšie bolo 2500 a tretie už bolo ďaleko od nás 2050 metrov. Brušáky za minútu som mal druhé najlepšie (58), prvé bolo 59 a tretie 52. Taktiež 50 metrový a 60 metrový beh mávam najlepší 7,04 s a 8,76 s :) Takže aspoň za seba môžem povedať, že nie všetky deti ubehnú max jedno kolečko :)

Veru, 2500m je dosť málo (aj keď ja mám rovnako :D ) moji spolužiaci behávajú bežne cez 3300m. A brušáky dávam bežne cez 65/min. To bude tým že východniari ešte tak nezleniveli :muscle: :lol:
10.10.2012 - 22:04:30
00
Ok som looser ale aspoň najlepší z triedy čo sa týka TŠV :D
10.10.2012 - 22:08:17
00
Netreba si zamieňať "chodecké tempo" a "tempo (príp. rýchlosť) chôdze", sú to dva výrazne odlišné pojmy (a je pravda, že konkrétne to uvedené je o dosť nižšie ako mal napr. Matej Tóth v Londýne v pretekoch na 50 km).

presne takto som to myslel, len mladý to troška nepochopil :-)
11.10.2012 - 08:29:03
00
ja si pamatam ze sme mali telesnu asi 3x do tyzdna a stvarali sme tam vsetko mozne, splnahie na tyci, na lane, skoky cez svedsku debnu abo cez kozu, vselijake vrtenie na hrazde ani uz neviem ako sa to volalo,... :)

myslim, ze sa to volalo vymyk na hrazde, komplet taku zostavu sme museli zvladnut, detto cvicenie na kruhoch bolo zaujimave a mali sme aj trampolinu, ale to si spoluziak "nabil" gule a bolo po zabave...:)


Naposledy upravil milvon dňa 11.10.2012 - 09:31:50, celkovo upravené 1 krát.

11.10.2012 - 08:53:43
00
Ja vam aj trocha zavidim. My sme to uz na zakladke v tejto nasej demokracii mali dost zle, aj ked sme obcas behali na tom nasom asfaltovom 333m okruhu. V telocvicni na prvom stupni najprv len tie klasicke pohybove hry a vybijana, na druhom aj nejaka ta svedska debna, a raz tusim aj skok do vysky cez latku, clnkovy beh, 60tka, dialka, kriketka. Ucitel stvaral celkom blbosti ako futbal s medicimbalom, s dvoma loptami, s jednou ragbiovou, odraz gumenej koscky, naznaky basketablu a volejbalu... ale nikdy ziadne sutaze nic (raz futbalovy), v siednom rocniku som zabehol na 12min dost malo, mozno len 7 kol (2300m), pricom od futbalistov a bikerov som dostal 1-2 kola. Potom som vsak zacal behat a na strednej (ta ista budova) uz nikto nemal sancu ked som dal 3200-3300m, najlepsie sa ma drzal jeden biker co dal njekaych 3100 :-)
Telesna uz bola trocha ina. Islo sa skoro podla osnov, robili sa testy ako brusaky, cl vymyky, v prvom rocniku tusim 1km, v druhom 2km v tretom 3km a vo stvrtom 12min. Popri tom nejka ta 60tka, clnkovy beh, vrh gulou ale inak nic moc. Vacsinou nam dal ucitel vybrat co chceme hrat, dal nam loptu a hrali sme bud futbal alebo volejbal a raz za rok sa slo na obvodne kolo cezpolaku a majstrovstva strednych skol v atletike na Interi. Raz nejaky futbalovay turnaj a uz potom len volejbalove medziskolske stretnutia. Mali sme totiz dobreho ucitela, ktory vedel dobre naucit volejbal a mali sme aj na skole dobrych volejbalistov (jeden sa dostal aj do repre, Zatko) takze sme sa dostali na MSR strednych skol, ako matematicko-informaticke gymnazium :-D Mne vsk najviac chybali tie sutaze medzi skolami a tak, ktorych asi kedysi bolo ovela viac...
Inak ako detska sme na "skolaku" stale na tom aslafte hravali futbal, ci uz cez velku prestavku alebo po skole, ci cez vikend alebo prazdniny. S chalanmi sme to drzali este aj po maturite, nejake 2 roky, lenze ihrisko uz spustlo (nepatri ani skole) a tak ani nieje kde, obcas niekde na umelej trave a behat tiez nieje ani kde. Inter je zdevastvany a zavrety, Garda a Elan len pre platiacich z FTVS vas tiez vyhanaju. Ked som niekam cestoval vzdy som si nasiel volny tartanovy stadion kde som si mohol zadarmo zabehat, ako v Budapesti, Bazileji, Nyone, Hamburgu ci Norimbergu... Podobne je to aj s furtbalovymi ihriskami. Kde si v Bratislave zahrate velky futbal na trave zadarmo? Nikde, preto som prakticky ani velky futbal v zivote nehral, raz na zakladke v ramci futbaloveho turnaja na Rapide. Takze ostava len beh a bicykel (ak nejaky mas) ktory sa da prevadzkovat prakticky vsade, za kazdeho pacasia a hlavne zadarmo.
11.10.2012 - 09:26:41
00
keyboard_arrow_up