Ja by ten socializmus až tak nezatracoval,viac sa športovalo,menej mudrovalo,teraz každy chce mať ten najlepši,najľahší bajk,len trenovať sa nám nejako nechce,ved načo,ked mám super bicykeľ,vysledky musia prísť,či nie?


baroncek, trošku reality by nezaškodilo...;) ak sa pozrieš len na cyklistiku, tak tá sa práveže ďaleko viac otvorila masám, keď si chceš kúpiť bicykel, nemusíš naň čakať v rade, prípadne mať známeho v nejakej ten "špecializovanej" predajni a potom, ak sa niečo pokazí, zháňať súčiastku po celej republike...och ako len bolo dobre...
10.10.2012 - 07:51:19
00
on skor myslel pristup ludi, je pravda ze teraz su vsetci dako rozkysnuti.. staci pozriet na skoly, uci sa este vobec telesna? a potom sa nie je co divit :), poznam x rodicov co detom vybavovali dake ospravedlnenky len aby nemuseli chodit na telesnu, aby ich uchranili pred tou strasnou namahavou hodinou... to uz co je preboha za pristup?
10.10.2012 - 08:14:42
00
píše o najlepších bicykloch, tréningoch a výsledkoch...nie o tom, či deti v školách chcú cvičiť...
10.10.2012 - 08:19:37
00
Aký socializmus? Koľký z prispievateľov ho skutočne zažili?
Na jednej strane sa požaduje na predajni mať všetko a na druhej strane mať veľkoobchodné ceny (alebo ako na internete).
Akosi sa tieto dve požiadavky navzájom vylučujú.
OT - nerobím v cyklobiznise
10.10.2012 - 08:24:08
00
hm, po olympiáde sa v Rakúsku zamýšľali, prečo nemali ani jednu medailu...jedným so záverov bolo aj to, že už niekoľko rokov majú na školách len jednu hodinu telesnej výchovy týždenne...to len tak, keď sme už odbočili...
10.10.2012 - 08:24:09
00
To, co popisuje baroncek, vobec nesuvisi so socializmom, ale s technologiami. Kedysi sa makalo na poli, bolo kopu remeselnikov...potom prisli tovarne, traktory, a niektore cinnosti ciastocne stratili na fyzickej narocnosti...no a v poslednych 10-20 rokoch sa rapidne rozsirili pocitacove technologie a priputali ludi(vratane deti) ku stolickam...
10.10.2012 - 08:54:12
00
píše o najlepších bicykloch, tréningoch a výsledkoch...nie o tom, či deti v školách chcú cvičiť...

no ja som to pochopil tak, ze dnes namiesto treningu si dakto kupi radsej nadupany bajk aby bol lepsi :)
10.10.2012 - 09:04:12
00
ale to je kto ten dakto? ja si kúpim lepší bike pre lepší zážitok z jazdy, nie kvôli výsledku abo tréningu...jednoducho, dnes sú možnosti a to, že si niekto môže ten lepší a novší bicykel dovoliť neznamená hneď, že to robí kvôli imidžu...tie isté výrobky sa predávajú aj v krajinách, kde socializmus nebol a tam to funguje tiež tak? tak to potom v podstate nemáme prečo plakať, však aj tam to stagnuje...
10.10.2012 - 09:33:14
00
Aký socializmus? Koľký z prispievateľov ho skutočne zažili?


Je to tak, ako píše Milsu. Niekto tu porovnáva neporovnateľné!
Zo zahraničných značiek iba Ukrajina. Favority beznádejne vykúpili "šikmookí" študenti. Súčiastky sa kupovali do zásoby. Nikdy neboli tie, ktoré ste práve potrebovali. Servis v obchodoch žiaden. Objednanie súčiastok cez obchod neexistovalo.
Kto to nezažil,nech tu netrepe!
Za socializmu bol problém zohnať. Dnes je problém si vybrať!
10.10.2012 - 10:03:48
00
ale vtedy to v obchode mali vždy na predajni dostupné, no a čo že na to nikto nemal :D
10.10.2012 - 10:07:11
00
ale vtedy to v obchode mali vždy na predajni dostupné, no a čo že na to nikto nemal :D

No, ozval sa práve ten, čo to zažil. (vek 29 rokov?)
Dva roky som zháňal favoriťák, až som ho nakoniec kúpil mimo obchod ojazdený.
10.10.2012 - 10:17:38
00
"servis v obchode ziaden"
este mi povedz naco by tam aj bol? na tie 3 bajky ktore sa vtedy predavali? a prevazna vacsina ludi si to aj tak opravovala sama. ano porovnavas neporovnatelne...
10.10.2012 - 10:21:37
00
No ja si pamatam, ako som dostal vysnivanu BMX v takej fialovo/ruzovej metalize a bol som kvoli tej farbe poriadne nasrany. Zial, do obchodu dorazili len v tejto farebnej kombinacii (tusim na predobjednavku, bez tusenia aka pride) a ina sa zohnat nedala. Tak som musel byt spokojny aj s tym. :-(
Teraz je to o inom a ako pise GaliPe54, je skor problem si vybrat.
10.10.2012 - 10:23:27
00
To ja som mal svoju prvú BMX až z Prahy. Rodičia tam boli dovolenkovať, mňa odložili do pionierského tábora a za odmenu, že som to tam 3 týždne vydržal mi doniesli toto. Písal sa rok 1989 a bola to taká bronzová metalíza. Aký som bol frajer, keď so sa s ňou ukázal na našom ihrisku medzi susedmi rovesníkmi. 8) Ešte ju mám. ;)
10.10.2012 - 11:12:08
00
No ja si pamatam, ako som dostal vysnivanu BMX v takej fialovo/ruzovej metalize a bol som kvoli tej farbe poriadne nasrany.


Ja som mal krasnu fialovu metalizu a oranzove sedlo. BMX-ka od Velamosu a sedlo z Turbike.
10.10.2012 - 11:15:04
00
keyboard_arrow_up