tak ono nie vždy je to naschval, občas toho cyklistu fakt nezbadáš (a občas jeho vinou)
24.09.2012 - 22:13:57
00
Myslel som cez deň. V noci nejazdím. Fakt výnimočne. Okrem toho sa mi všetky takmer nehody stali iba cez deň.

Zákon hovorí o primeranosti jazdy, "nejazdení" pri zhoršenom zdravotnom stave. Takže nevidíš? Nejazdi, choď na očné. Hovorím pri jazde cez deň. Ak nieje niekto za zníženej viditeľnosti osvetlený je to samozrejme iná situácia.

Všetky takmer nehody čo sa mi stali sa nestali preto, že ma nevideli aj keď min. jeden to tvrdil. Bol na vedľajšej a ja na hlavnej do križovatky idúci proti nemu. Pekne som bol osvetlený slnkom = vodičovi svietilo od chrbta šikmo zhora. Pokosená tráva, žiadne stromy vo výhľade. Nič. Mám snáď špeciálne denné maskovanie? Ja vidím každého chodca a cyklistu, ale vodič auta nie? Hmmm.
24.09.2012 - 22:32:15
00
tak napr. kolko cyklistov dáva prednosť keď vchádza z vedlajšej na hlavnú odbočením doprava? skoro nikto, vtrepe sa tam lebo veď sa zmestíme..
vyletí ti zpoza iného auta v meste pri jemnej zápche kde sa to hýbe cca 30..
alebo sa cyklista tak ako chodec vie krásne schovať za stĺpik čo sa autám nedarí..
24.09.2012 - 22:41:09
00
Tak to nie je cyklista ale slusne povedane ud na bicykli, ja sa pozriem vzdy, na to by som fakt nemal bez pozretia vletet na cestu
24.09.2012 - 22:45:51
00
tak ak to takto bude definované v zákone že cyklista a úd na bicykli nemám problém :)
24.09.2012 - 22:56:02
00
Ak sa mi stane ze sa zdrzim v meste dlhsie, alebo v praci a musim slapat uz za tmy tak pravidelne stretavam magorov z dialkovimi svetlami, ktori ani ked ma zbadaju nezhasnu. Neraz stretnem takych co ich naschval zapnu. Snad zacnem nosit jednu tehlu zavesenu na biku.
25.09.2012 - 07:19:18
00
pokial nie si vobec, alebo slabo osvetleny tak sa necuduj, ale ked normalne svietis tak by taketo situacie nemali nastat, mne sa len raz stalo ze mi zapol do ksichtu dialkove, namieril som na neho aj ja a v momente ich zhasol. Tiez mu to asi nebolo prijemne.
25.09.2012 - 07:25:21
00
no moje svetlo na biku nedokaze presvietit dialkove xenoni, neviem co za reflektor vlacis ty. okrem toho vestky tie reflexne prvky co mam na sebe moze nevidiet len slepy. Pochopim ze napriklad zo zatacky vyjde z dialkovimy lebo svetlo biku neni tak viditelne ako prichadzajuceho auta v protismere ale ako nahle ta osvieti reflektormi a dalej si pokracuje z dialkovimi, pripadne ich este zapne ak ich nemal tak to je kus od veci.
25.09.2012 - 07:49:24
00
Ja mám také malé svetielko so 4 led vcelku silnými od Blackburnu. V meste, kde svietia pouličné lampy používam režim stroboskop teda prerušované blikanie vysokej frekvencie a toto teda prehliadnutelné nie je. Hlavne ak im to pri určitých vzdialenostiach bliká priamo do očí.
25.09.2012 - 08:22:27
00
Ja v noci, či po tme na bicykli zásadne nejazdím. Ak sa tak náhodou stane, som osvetlený či vzadu, taj aj v predu + reflexné prvky. Samozrejme mám pri sebe docela silnú 16 led baterku, ktorá dáva dosť silné svetlo, takže ak nejaký "úd" mi svieti dialkovými, posvietim mu aj ja. Vždy zhasne. A ked idem večer autom a vidím pred sebou cyklistu a v protismere auto, spomalým na jeho rýchlosť tak, aby som ho neohrozil a počkám, až to auto prejde, aj ked je dosť daleko. Nech môjho "kamaráta" cyklistu neoslepý dialkovými. Potom ho v pohode obehnem a pokračujem v ceste. A takto som to robil aj predtým, než som sa dal na bajk. Aj asi pred 2 týždňami som zastavil na úzkej ceste, aby ciklisti, čo šli v protismere mohli bezpečne prejsť a nemuseli zastať a zbehnúť do poľa. Ten čo išiel asi kilometer za mnou, ich však nepustil, tak museli obaja zísť do poľa, kde bola hned z kraj kopriva...
25.09.2012 - 09:05:42
00
magorov z dialkovimi svetlami, ktori ani ked ma zbadaju nezhasnu

Ked viem, ze sa budem vracat po zotmeni, beriem viac ako 3000lm sebou a to ich vzdy donuti stlmit svetla. Vsak na DX je to take lacne
25.09.2012 - 17:08:27
00
Ked viem, ze sa budem vracat po zotmeni, beriem viac ako 3000lm sebou a to ich vzdy donuti stlmit svetla. Vsak na DX je to take lacne


Z DX by som nic nebral. Mal som moznost zazit naostro podobnu "vysoko"lm baterku a porovnat ju z mojim len 250lm SureFire 8)

Na biku mam 3 led svetlo (tusim BBB abo to je BBQ? :D). Strobo funkciu pouzivam cez den ak uz musim na cestu. V noci ked nieco potrebujem vidiet mi to vadi
25.09.2012 - 17:17:52
00
a preco nebrat veci z DX?? ak kupis 3000lm a ma aspon tych 1500lm tak aj tak je to lacnejsie ako kupit original 1500lm svetlo.... ;-) a ked uz sme pri tom tak to co svieti je svetelny emitor...tak si kup original svetelny emitorzbytok kup omnoho lacnejsie z DX a mas tolko lumenov kolko chces za ovela menej penazi ;-)

a co sa tyka vodicov tak cele leto som sa z prace vracal na bajku po tme....a pravidelne sa mi stavalo ze namna proste kaslali a svietili mi dialkovymy do oci...a nepomohlo ani 900 lumenov im do ksichtu :-( a takychto vodicov som kazdy vecer stretol aspon dvoch :-(
25.09.2012 - 18:28:06
00
tak napr. kolko cyklistov dáva prednosť keď vchádza z vedlajšej na hlavnú odbočením doprava? skoro nikto, vtrepe sa tam lebo veď sa zmestíme..
vyletí ti zpoza iného auta v meste pri jemnej zápche kde sa to hýbe cca 30..
alebo sa cyklista tak ako chodec vie krásne schovať za stĺpik čo sa autám nedarí..



Tak to sú samovrahovia. Občas to spravia na dedine aj mne ako cyklistovi. Výborné je aj náhle odbočenie vľavo bez obzretia a bez vystrčeného ľavého papeku. Ale vždy lepšie ako trolejbus či iné motorové vozidlo. Tu je prípadná zrážka "trošičku" horšia. :whew:
25.09.2012 - 19:51:21
00
tak napr. kolko cyklistov dáva prednosť keď vchádza z vedlajšej na hlavnú odbočením doprava? skoro nikto, vtrepe sa tam lebo veď sa zmestíme..


Tak,tak....Ja prednosť dávam , ale (dlhé roky) pozorujem, že som asi jediný :^) . Celkovo cyklistov pozorujem, ako šofér v aute alebo ako chodec v meste a je neuveriteľné aké hovadiny cyklisti robia . Niektoré z nepozornosti, ale veľa aj z drzosti :x .
25.09.2012 - 20:29:39
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up