no ak si ho stretol o 17 00 a viac tak som tam bol aj ja :)
16.08.2012 - 18:08:24
00
ak chceš mať lepšiu priemerku tak vol ťažšie prevody a ťahaj ako blázon. najprv choď krátke traťe a "nadoraz" snaž sa udržiavať rýchlosť na cca 35km/h. u mňa to funguje ;)

btw..
:)

to som skúšal a veľmi rýchlo som sa unavil po nejakých 25km a musel som zvoľniť. v krátkych stupákoch som sa potom úplne plazil. nasledujúci deň som mal zase problém vísť po schodoch :)

zatiaľ dosahujem lepšiu priemerku, keď šlapem lahšie prevody na vyšších otáčkach. ale je to asi otázka času, kým mi zosilnia nohy a zlepší sa kondícia. uplynul mesiac a zatiaľ nebolo výjazdu, po ktorom by som nemal svalovku. neviem či je to normálne alebo by som si mal dať viac než deň oddychu. kedže sa snažím jazdiť každý druhý deň tak mám už mesiac non-stop svalovku na nohách :P

tie krátke trate, môžeš byť konkrétnejší? koľko km je to? a ak sa môžem spýtať, aký program používaš?
17.08.2012 - 10:40:09
00
treba sa do toho dostat najpr kratsie vyjazdy a po case by si si mal zohnat partaka a s nim jazdit dlhsie trasy a potom pride aj ta vyzsia rychlost a po case zistis ze priemerka 29 30 je malo a 30 31 je akurat ale takych tem tu je az az...
17.08.2012 - 10:53:38
00
no ak si ho stretol o 17 00 a viac tak som tam bol aj ja :)


Bolo to okolo 20:00 večer pri benzínke, išiel smerom domov. Mal som už zapnutú blikačku.

dex
Nepreháňaj to zasa :) . Ja jazdím od 15-tich rokov, takže už 19 rokov a stále je pre mňa priemerka nad 30 velikou neznámou. Ale jazdím pre radosť, pre kondičku, pre udržanie hmotnosti....a baví ma to, nie som pretekár, nikdy som nebol na súťaži a ani ma to neláka. Jazdím podľa svojich možností, občas prestrelím, ale vždy to beriem ako zábavu,relax,radosť s pohybu a nie ako ničenie mojej telesnej schránky.
17.08.2012 - 10:59:44
00
tiež to beriem len ako hobby pre radosť, vyskúšal som viacero športov a nič ma nebavilo tak ako cyklistika. možno to je dôvod, prečo to mierne preháňam. naviac iné športy už veľmi ani nemôžem kvôli problémom s kolenom. keby môžem tak som na bicykli každý deň. vôbec si neviem predstaviť ako sa budem športovo angažovať v zime, asi len stacionárny :(
17.08.2012 - 11:40:06
00
Jazdi, jazdi, jazdi a jazdi. Ja dávam priemer 25 na horáku po cestách na 200km trasách. Bol by v tom čert aby si ty na cesťáku časom nešiel viac :)
17.08.2012 - 11:46:13
00
skor ako rychlost si daj najprv kriterium nejakej vzdialenosti povedzme 150km ked to zvladnes mozes si davat useky kde pojdes aj rychlejsie a ani sa nenazdas priemerka bude na 30tke coby dup len tak mimochodom mne sa to osvedcilo ,ja davam na vacsie vzdialenosti vyssiu priemerku ako na kratkej vzd do 100km, je to asi aj profilom trasy atd ...
17.08.2012 - 11:58:56
00
Priemernu rychlost ovplyvnuje vela faktorov. Pocasie, smer a sila vetra, kondicia, premavka. Vela zalezi v ako obdobi tu priemernu rychlost zajazdis. Na jar ked najazdujem objemy, snazim sa jazdit lahsie prevody a v septembri uz ich dokazem drtit celkom tazke aj v stupaniach. Pripajam prehladne info o mojich parametroch vyjazdov na mojom oblubenom Smolnickom okruhu. Je to okruh dlzky 130-140 km (rozne moznosti) kde su tri stupania. Nastupanych je 1600-2000 vyskovych metrov. Zhodnotit si to uz dokazes.Za datumom vyjazdu je cas,dlzka trate,nastupane metre,priemerna rychlost,max rychlost, priemerny tep, a max. tep.

Prílohy:

Smolnicky okruh.jpg
Smolnicky okruh.jpg 125.46 KiB thumb_up0thumb_down

17.08.2012 - 12:02:34
00
Ja mam 17kmh :D .Holt no casto tlacim bajk v tych horach bezcitnych.
17.08.2012 - 12:07:13
00
ja mavam aj pod 15 :) len tych 1600 vyskovych mam na 50ke:)
17.08.2012 - 12:09:54
00
Fúúú tak 17 je v horách aj dosť :-O. Ja mám v horách tak okolo 12-13. Pri rovnejších trasách viac. Tu taký zbežný výpis z TRM: http://trm.sk/rides.php?filter_on=true&type=0&year=0&month=0&user=volodaj&filter=Zobrazi%C5%A5+v%C3%BDber

A to ma zihadlo s duracerom obiehali cestou hore na chatu pod Chlebom hádam dvojnásobnou rýchlosťou :D.
17.08.2012 - 13:11:35
00
skor ako rychlost si daj najprv kriterium nejakej vzdialenosti povedzme 150km ked to zvladnes mozes si davat useky kde pojdes aj rychlejsie a ani sa nenazdas priemerka bude na 30tke coby dup len tak mimochodom mne sa to osvedcilo ,ja davam na vacsie vzdialenosti vyssiu priemerku ako na kratkej vzd do 100km, je to asi aj profilom trasy atd ...

150km je ešte ďaleko, ale našiel som si 66km trasu, budúci týždeň skúsim. uvidím čo na to povedia nohy.

Priemernu rychlost ovplyvnuje vela faktorov. Pocasie, smer a sila vetra, kondicia, premavka. Vela zalezi v ako obdobi tu priemernu rychlost zajazdis. Na jar ked najazdujem objemy, snazim sa jazdit lahsie prevody a v septembri uz ich dokazem drtit celkom tazke aj v stupaniach. Pripajam prehladne info o mojich parametroch vyjazdov na mojom oblubenom Smolnickom okruhu. Je to okruh dlzky 130-140 km (rozne moznosti) kde su tri stupania. Nastupanych je 1600-2000 vyskovych metrov. Zhodnotit si to uz dokazes.Za datumom vyjazdu je cas,dlzka trate,nastupane metre,priemerna rychlost,max rychlost, priemerny tep, a max. tep.

dík za tú tabuľku. podobnú trasu v mojej blízkosti si hľadám aj ja, kopce a následné zjazdy ma bavia viac ako rovina. aj keď v stúpaniach to býva občas trápenie, prevodovku mám 2x9 (zadná je 27-čka, predná 42-ka), miestami by som potreboval ľahší prevod.
17.08.2012 - 13:29:25
00
vôbec si neviem predstaviť ako sa budem športovo angažovať v zime, asi len stacionárny :(


Bežky :) . Ja som bežky mal, často som bahával, potom som jedny polámal, neskôr odišlo viazanie aj na druhých záložných, tak som sa na to po posledných slabých zimách vypr*ol, ale táto posledná zima ma zasa navnadila :y: , tak som sa rozhodol že tento rok do bikov neinvestujem ani 1 cent a šetrím na poriadne bežky, komplet s topánkami a s viazaním....a niečo ostane aj na nejakú tú výstroj :y: . Už sa nenormálne teším, len aby snehu bolo (len silné mrazy byť nemusia).
17.08.2012 - 14:51:08
00
Fúúú tak 17 je v horách aj dosť :-O. Ja mám v horách tak okolo 12-13. Pri rovnejších trasách viac. Tu taký zbežný výpis z TRM: http://trm.sk/rides.php?filter_on=true&type=0&year=0&month=0&user=volodaj&filter=Zobrazi%C5%A5+v%C3%BDber

A to ma zihadlo s duracerom obiehali cestou hore na chatu pod Chlebom hádam dvojnásobnou rýchlosťou :D.

keby si celu noc neslopal a netahal sebou opicaka, tiez by si siel rychlejsie :P
17.08.2012 - 14:55:16
00
no ja som v zime striedal spinning s bezkami , spining je tak skor na vybujacenie sa a bezky skor na hodiny niekedy sme boli aj 5h na bezkach ....
17.08.2012 - 14:59:28
00
keyboard_arrow_up