...skoré uzdravenie chlape.

Ja tento rok prežívam svoju prvú životnú depresiu ohľadom cestnej cyklistiky. Len kvôli vodičom kktom a nekvalitným cestám. A to som sa vždy pokladal za optimistu! :devil: ...predať cesťák sa ale vôbec neoplatí.

Nahrádzam si to vyšším pomerom najazdených kilákov na horskom v teréne. Ale ten pocit ešte z polovice 90tych rokov, keď boli cesty "prázdne" a hladké... Taký Melocík, Fačkovské sedlo... Mňamka. Dnes? Treba myslieť aj za vodičov idúcich z vedľajších ciest, pri výjazdoch na cestu, keď si cyklistu vôbec nevšímajú... Kedy ich konečne začnú vychovávať a zvýšia tresty (väzbu, zákaz šoférovania, nie pokuty - tie nič neriešia)?

Ja by som to bil pálkou po hlave alebo priviazal na kraj frekventovanej cesty, nech si to vyžerú, ten "krásny" pocit istoty na našich cestách... :@
14.08.2012 - 09:43:44
00
Myslim si, ze vychovavat ich mozeme asi najlepsie my a nase organizacie. Pomohla by napr. kampan v mediach, akcia organizovana naraz vo viacerych mestach, teda veci, ktore by priniesli sirsiu pozornost a diskusiu. Mozno by bola dobra nejaka zbierka, aby sa mohlo vyrobit video, alebo bilbordy. Navstevnici tohto fora! Mohli by sme nieco spachat, hmm... :handshake:
14.08.2012 - 10:03:26
00
mna zase v piatok cestou z roboty okolo 21:00 v ciernej vode vytrubili a nasledne obehli v zakrute v ktorej ani len netusili ci nejde nieco v protismere dvaja arogantny magory.....a o kusok dalej som dostal od dalsieho debila vonavu sprchu(chut tiez nema zrovna najlepsiu) :-( a stvrteho idiota som stretol medzi slovenskym grobom a grinavou....ten zas isiel oproti mne cca. 200 metrov a dialkove nevypol...a to som mu baterkou zasvietil do oci asi 3 krat....a nic tak som ju nechal namierenu jemu do oci az kym na neobisiel....

este sa vratim k tej ciernej vode....miestami je tam dost rozbity kraj cesty takze idem v strede pruhu....preco ked vetsina vodicov v pohode spomali....a nevadi im ist 30km/h zamnou az kym sa nenajde miesto kde mozem uhnut blizsie ku krajnici aby som ich pustil....preco sa musi najst par debilov ktory ma vytrubia a predbehnu aj ked vidia auto v protismere?!?!
14.08.2012 - 10:07:21
00
ponahlaju sa sledovat Sultana
14.08.2012 - 10:10:32
00
misopetrovic z Pezinoku :wasntme: asi naozaj radsej jazdit po hlavnej na Svaty Jur. Zo Slovenskeho Grobu som isiel do Bratislavy len raz v nedelu cez Ciernu Vodu a Vajnory... stacilo mi. Uzka, klukata, hrbolata cesta a ponahlajuci sa novousadlici. Nabuduce radsej cez Grinavu, aj ked je to zachadzka.
14.08.2012 - 10:43:38
00
trebalo by nieco aby kazdy mohol nahlasit nejaky priestupok a dotycny z toho mal zle :), napr nafilmujes ho a bude mat z toho opletacky ;), to by potom uz nejazdili jak blazni, idealne ak by este nahlasovatel dostal 10% z vybranej pokuty takze by to mohlo byt celkom vynosne povolanie :D
14.08.2012 - 11:11:26
00
@Peto02 lenze pre mna je najjednoduchsie ist prave cez hentie uzke klukate rozbite cesty....mam to do prace najkratsie prave tade( cesta je tam sice dost zla ale len pri kraji....a ja aj tak idem v strede pruhu :-) ....ked za sebou vidim auto....a to nema problem sa zamnou vliect tak hned ako sa da tak mu urobim miesto aby ma obehlo....ale arogantnym debilom neuhnem ani za nic akonahle zacne nejaky magor trubit....tak zostavam pekne v strede pruhu....aby ma mohol obehnut naozaj az vtedy ked je vidiet ze v protismere nic nejde :-) nech si nadava kolko chce ja mu s usmevom zamavam :-D mne ty soferi nervy nerobia....mne skor pride vtipne ked ma obieha ze ho ide skoro roztrhnut od zlosti ze musel ist par metrov iba 30-tkou :-D jedine co ma divi je ze som tam este ani raz nevidel policajtov merat rychlost tam by to bola pre nich zlata bana.....niektory si to tam v obci v pohode pustia aj 90....to by boli pokuty :-D
14.08.2012 - 11:38:51
00
capulo: do auta je na android taka app., ze ti nataca celu jazdu aj s tvojimi udajmi o rychlosti a pod. Da sa to potom pouzit pri dokazovani (neviem ako je to legislativne, ale lepsie ako nic)
Telefon je pri tom klasicky v drziaku ako pri navigacii.
Takze kto ma drziak na baranoch ktory nezaclana kameru a je mozne ho spravne natocit, moze to pouzivat a rozposielat min. do kriminovin, lamparne a dopravnu policiu :)
14.08.2012 - 12:11:09
00
filini:dalsia perla od teba,
1.android nataca celu jazdu
2.pri dokazovani coho?
3.bajkovat mam pre radost a nie pre zaznamenavanie okoliteho prostredia a honit si potom na tom ego
uz vidim seba ako si kupujem prkotiny apod
sam jazdim tak,ze dbam v prvom rade na svoju bezpecnost a preto predvidam a chodim takymi cestami,kde je min. moznost ze ma nieco sunda a ten kto sa boji,nech nechodit do lesa...
14.08.2012 - 12:16:05
00
:/
1. pisal som app. na android
2.+ 3. prispevok hore a smile na konci
14.08.2012 - 12:25:35
00
:/
1. pisal som app. na android
2.+ 3. prispevok hore a smile na konci
prd by si dokazal,tvoj pidimobilik by bol na sracky
14.08.2012 - 12:32:41
00
Tak este raz:
pisal o ohrozovani
nebolo to myslene vazne
14.08.2012 - 12:40:25
00
ja som skor myslel ze dakto co sa nudi anpr daky dochodca sadne k ceste, nafilmuje par piratov, posle to policajtom, ti rozoslu pokuty a 10% ide jemu a dobre si privyrobi na dochodku ;) napr
verim ze keby to takto fungovalo tak si kazdy rozmysli kde a ako jazdi
14.08.2012 - 14:07:28
00
Inak ako je to s tou zmenou v zakone od 1.7.2012 ohladne zodpovednosti za vozidlo majitelom ? Funguje uz nieco konkretne? (pevne radary na dialniciach a pod.)
14.08.2012 - 14:32:21
00
Dalo by sa to ako všetko zneužívať.To nie je cesta.
Tu treba toleranciu-ale na obidvoch stranách.
Ja sa snažím v neprehladných miestach vodičovi za mnou naznačiť aby spomalil. Väčšinou to funguje lebo nevie čo sa deje,no akonáhle vidím že nič nehrozí tak mu ukážem že ma môže predísť. Vo vela prípadoch sa ešte pozdravia kyvnutím ruky alebo výstraž. svetlami. Robim to v kopcoch a na horizontoch kde nie je vidieť. Iste velakrát ma nerešpektujú ale aspoň zvýšia pozornosť. Mne sa to osvedčuje.
Som aj vodíč a tvrdohlavá jazda v strede cesty by ma tiež vytočila.
Najlepšie sa jazdí v skupine čím väčší počet cyklistov tým menšia trúfalosť vodičov.
14.08.2012 - 14:44:20
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up