vypnutie zvuku bolo nutnym nastavenim, mimo zony som 93% casu :D
09.08.2012 - 16:16:40
00
no hej :D mne to nastastie pipa potichu, ale tak ked som si to svihol prvy krat tak ta prva zona taka regeneracna do 130 tepov tam som bol az 4s :D, v druhej zone asi 30s a zvysok casu v tretej nad tych 152 tepov :), fakt to musim dako prestavit, abo si tam dam ze mam maximalku 220 tepov a bude to ok :D
09.08.2012 - 17:14:18
00
dam to sem bo v druhej teme mi nik neodpisuje :D

konecne som zistil na akych tepoch jazdim a nejak vela teda mi to ukazuje, podla testov mam anaerobny prah 165 a tento pulzmeter mi z toho vyratal zonu dako 132-152 co sa mi zda nejak malo. preco to nie je do 165? mne sa najlepsie jazdi okolo tych 160, aspon ked som si zmeral tempo ako som bezne jazdil tak to bolo vzdy okolo tych 165 +-. nad 170 sa uz zacinam zadychavat to uz citim ze je vela

a hlavne ako preboha ist do kopca v tej zone? sak to by som musel stat alebo co , som dnes siel na kamzik tak tep pod 177 neklesol, a max bol 183. namerany max mam myslim 189

to je pulzmeret na beh a pri behu mam este vyssie tepy tak nechapem tym zonam preco su tak nizko, pri behu mam max tep 208

Nespoliehaj sa na zóny, ktoré ti nastaví pulzemeter, tie ti určí najlepšie športový lekár na základe vyššie spomenutých testov. Maximálny tep nemôžeš mať 189, keď si pri behu mal 208. Najprv musíš zistiť, aká je tvoja maximálka, výpočtami sa od maximálky potom určuje aj anaeróbny a aeróbny prah, ale nieje to smerodajné, pretože tréningom je hlavne anaeróbny prah posunutý vyššie, preto tento prah treba zistiť práve u športového lekára na základe koncentrácie laktátu v krvi.
09.08.2012 - 19:46:03
00
no citam,ze vsetci trenujete napaprcu :D,cele zle,a presne tam vam vsetka podstata ucinnosti vasich treningov unika,ja striedam 2 tazke treningy s 3 superkompenzacnymi,a vidim konecne vysledok a za to dakujem MAFSTRONG-ovi,ze ma konecne naucil ako ist dopredu,hlavne telo dat do uplneho soku,niekedy az znicenia,a potom dat poriadne kompenzacie,a najlepsie trenovat vo dvojici,kde ma taha kamarat do kopca,ale ja zase jeho na rovine,zatial som lepsie nic nenakoumal,len casovo sa nevieme poriadne zladit,kedze je ina zmena v robote...

CAPULO:nad 170,povedzme 170,5 sa zacnes zadychavat a ty chces jazdit 160? muhehehe...cele zle...nemas to posunute nejako vysoko cele? ja jazdim cirka 140-145 treningovo,ked nastupy,tak tepy idu tak do 170-175,potom zase zvolnim tempo,ked regeneracne tak sa posuvam bajom pri tepovke max 130 a aj to ma mrle zeru,ale o tom to cele je,aktivna regeneracia....
co si pamatam z treningov mladi: cvicenie v anaerobite by mala pripadat zo 100% iba necelych 5%a preto v anaerobite obmedzujeme telu tvorit novu energiu,a preto aerobny prah je ten pre nas najdolezitejsi,v ramci setrenia cukrov a prechod na tukove cvicenie a tym zvysenie enzymatickej vybavy svlovych buniek a cievneho zasobovania.Ked nemas aerobny zaklad dohodoby,tak intervaly su pre teba potom tabu.

na toto je jedna krasna veta: kto bude trenovat tazko pocas lahkých dni potom bude trenovat lahko pocas tazkých dni:mozem aj vysvetlit kto to mu nechape
09.08.2012 - 20:41:59
00
co znamena 2 tazke treningy a 3 superkopenzacne?
09.08.2012 - 21:20:44
00
Nespoliehaj sa na zóny, ktoré ti nastaví pulzemeter, tie ti určí najlepšie športový lekár na základe vyššie spomenutých testov. Maximálny tep nemôžeš mať 189, keď si pri behu mal 208. Najprv musíš zistiť, aká je tvoja maximálka, výpočtami sa od maximálky potom určuje aj anaeróbny a aeróbny prah, ale nieje to smerodajné, pretože tréningom je hlavne anaeróbny prah posunutý vyššie, preto tento prah treba zistiť práve u športového lekára na základe koncentrácie laktátu v krvi.


no ved u toho lekara mi vyratali ten anaerobny prah 165, tam mi na tom bajkovom trenazeri namerali 189, a aby som bol presny tak nie beh ale bola to rychla chodza do kopca a tam som si nameral tych 208 :), lekar mi povedal zonu 132-165
09.08.2012 - 22:15:52
00
CAPULO:nad 170,povedzme 170,5 sa zacnes zadychavat a ty chces jazdit 160? muhehehe...cele zle...nemas to posunute nejako vysoko cele? ja jazdim cirka 140-145 treningovo,ked nastupy,tak tepy idu tak do 170-175,potom zase zvolnim tempo,ked regeneracne tak sa posuvam bajom pri tepovke max 130 a aj to ma mrle zeru,ale o tom to cele je,aktivna regeneracia....


ja nechcem jazdit 160, ja som tolko jazdil :), ked som si zmeral useky v intenzite ako to jazdim uz dlho dlho tak mi hodilo priemer kolo tych 160, to je proste intenzita ktoru utiahnem dlhodobo. nad dakych 175 mi uz ani neodporucali velmi ist bo tam mi uz vybehol tlak nad 200 ;), ale tak kratkodobo napr na ten kamzik som to utiahol 17 minut na priemere 178 :), max mi hodilo 183

aj ja som prekvapeny ze to dako vela ukazuje ale tak chodim tak uz roky, len doteraz som to nemeral ;)
09.08.2012 - 22:23:31
00
ja nechcem jazdit 160, ja som tolko jazdil :), ked som si zmeral useky v intenzite ako to jazdim uz dlho dlho tak mi hodilo priemer kolo tych 160, to je proste intenzita ktoru utiahnem dlhodobo. nad dakych 175 mi uz ani neodporucali velmi ist bo tam mi uz vybehol tlak nad 200 ;), ale tak kratkodobo napr na ten kamzik som to utiahol 17 minut na priemere 178 :), max mi hodilo 183

aj ja som prekvapeny ze to dako vela ukazuje ale tak chodim tak uz roky, len doteraz som to nemeral ;)

cize v pohode pri 160tke sa vies rozpravat s hocikym,a rychlost mas potom aku?
trenuj s tepmi max.do 140-145, pri kadencii 90-100,a potom zbadas ten rozdiel

co znamena 2 tazke treningy a 3 superkopenzacne?
v pondelok, utorok a stredu sa prijimaju len bielkoviny a zelenina,nieco ako Dukanovka, vysadis sol,umele sladidlo, vsetky korenia, proste vsetko okrem kuracieho a zeleniny :)
- v treningochsa ide nadoraz do mrtva,kratke svihy,vyladujes z tela totalne vsetok glykogen
- dalsie 2 dni ladujes iba cisty cukor,bacha nie dextrozu a glukozu od kompavy,vysvetlil som v nimo vlakne preco nie,a preto len ryza,ryza,spagety,spagety,caj,racio chlebicky
odporucam to nerobit nesportovcom,ktory netrenuju cely rok,a predosle roky,telo moze dostat kolaps,raz za pol roka,mozno aj to je vela,1-2 do roka
09.08.2012 - 22:45:31
00
mno hej, pri tych 160 som este v pohode :), este to preskumam ale zatial to vychadza tak :), rychlost v bezvetri na krose cca 30, na cestaku mozno 34, a 90-100 je na mna strasne vela :), tipujem ze tocim tak nieco kolo 80
09.08.2012 - 23:04:38
00
no ved u toho lekara mi vyratali ten anaerobny prah 165, tam mi na tom bajkovom trenazeri namerali 189, a aby som bol presny tak nie beh ale bola to rychla chodza do kopca a tam som si nameral tych 208 :), lekar mi povedal zonu 132-165

Tak to si potom nesiel u lekara maximalku, ked si mal pri rychlej chodzi este vyssi tep. A ak ti stanovil anaerobny prah z maximalky 189 a taktiez aj zony bez merania laktatu, tak si zbytocne vyhodil peniaze.
10.08.2012 - 07:08:01
00
tak ved uvidim ci sa mi podari dakedy dat viac ako 189 na bajku, mne tvrdili ze je to normalne ked tam som mal 208 a tu len 189 a ten prah podla mna sedi, 170 je uz vela to uz nerozdycham
10.08.2012 - 07:51:52
00
ja si myslim, ked niekto zacina, robi to preto, lebo ho to bavi, ked ho to bavi, tak sa snazi jazdit co najviac a prekona prvotne tazkosti... proste treba len krutit a robit to s radostou, casom pridu (mozno rokmi) aj taketo zalezitosti ake opisujete... mne sa napr. osvedcil takyto tyzden, utorok, stvrtok po 100-ke, vikend ako vystreli, tak 200-300km... takze system den slapacka, den volno... popripade ked sa citim unaveny, tak len take vykrutenie...
jedine co ma serka, tak to, ze si neviem nejak upravit jedalnicek, jem co mi chuti a vela :-D
tak nech Vam to dobre kruti... :-)
10.08.2012 - 08:21:21
00
...ja striedam 2 tazke treningy s 3 superkompenzacnymi,a vidim konecne vysledok

raz za pol roka,mozno aj to je vela,1-2 do roka

tak ako casto to striedas?
supersacharidova "dieta" sluzi na zvysenie glykogenovych zasob nacasovyne na urcity den, pocujem prvy x, ze to niekto pouziva pocas treningu (ak neratam 1x na vyskusanie, co to s clovekom urobi)
a preco by si mal vysadzovat sol?
10.08.2012 - 08:49:24
00
tak toto neni pre mna, ja solim vsetko hned jak mi prinesu v restike a ani neriesim ci to nahodou uz nie je presolene, proste mi sol chuti :)
10.08.2012 - 09:16:30
00
postupne znizuj "davky" soly a po case uz nebudes solit vobec....pride ti dost slane/presolene uz co ti donesu a tvoj lekar sa tiez potesi :)
10.08.2012 - 09:55:28
00
keyboard_arrow_up