nuz tak potom iba zmena kazety za 12-27(28)
09.08.2012 - 09:29:36
00
pomáhajú na tŕpnutie aj takéto gripy:

http://www.kupkolo.cz/gripy-ergon-gp3-l-biokork_z92158/

alebo je to len ďalší marketingový ťah?


Ja mám takmer identické na fitnesse, originál Cannondale, akurát nie s korkom, ale "celogumové" a bez rohov. Ale neviem porovnať, či je to lepšie ako niečo iné, mne nikdy prsty netŕpli. :shake: Nosím jednoduché gélové rukavičky (mám Specialized BG, Bontrager gel a ProT), jednak komfortnejšie kvoli otrasom, hlavný dôvod kúpy geloviek však bolo pár hodených tigrov v bezgélových a hnusne narazené zápästia tam, kde by to gél zachytil. Pri otrasoch gél fakt pomáha, kedysi som mala prasknutú takú smiešnu zápästnú kostičku (navicularis) a pri dlhších drgáňavých jazdách ma to zápästie dosť omíňalo. Fčuleka fšetko v okeji. :D

PS: na baranoch sa dá úchop polohovať priam ideálne, hlavne keď má niekto moderné ergonomické barany (také tie s rozšírenými plošinkami pre dlane). Ja som na cesťáku striedala až päť polôh úchopu a v pohode. :y:
09.08.2012 - 10:02:33
00
ked robite velke objemy (100km a viac), ako casto a ake dlhe prestavky robite? Aky je rozdiel medzi cistym a celkovym casom? Ja sa tych velkych objemov este bojim (jazdim sam) Dik
09.08.2012 - 10:05:34
00
ked robite velke objemy (100km a viac), ako casto a ake dlhe prestavky robite? Aky je rozdiel medzi cistym a celkovym casom? Ja sa tych velkych objemov este bojim (jazdim sam) Dik
ja ziadne prestavky,toto som zvladal po 2 mesiacoch trenovania bez prestavky spravit 122km,teraz skor po vydatnom treningu po 70km ked som s kolegom poslednych 10km zastavka na kofole
09.08.2012 - 11:04:49
00
ked robite velke objemy (100km a viac), ako casto a ake dlhe prestavky robite? Aky je rozdiel medzi cistym a celkovym casom? Ja sa tych velkych objemov este bojim (jazdim sam) Dik


To je individuálne, záleží tiež akou priemerkou tú 100km trať prejdeš, pretože je rozdiel prejsť to s priemerkou 22km/hod a prejsť to s priemerkou 30km/hod.

Ja často do tých 70km výjazdov driapem bez prestávky, ale niekedy urobím aj 4 prestávky. Záleží ako sa v ten deň cítim......a hlavne nie som žiadny pretekár, jazdím pre radosť a tak u mňa nemá zmysel drať sa s vyplazeným jazykom .

Dlhých tratí sa nebojím, hlavný dôvod prečo ich ale jazdím pomenej je ten, že mám strach aby sa mi 100km od domu na cesťáku niečo vážne nepokazilo, pretože by bol problém dostať sa domov.
09.08.2012 - 11:20:09
00
To ano, skusil som si dat 65km ktore teraz jazdim priemerkou okolo 21 (neskutocna nuda) a po dojazde som ani nevedel, ze som niekde bol :)
Pre vysvetlenie: Tu trasu jazdim priemerkou 29, ale mam priemerny tep 170. Skusal som ist tak, aby som mal tep stale pod 140. Ten vysoky tep bude tym, ze som na zaciatku sezony nerobil objemy a "jalove kilometre" ale jazdil mirnix-dirnix... dalsi rok to skusim vzorovo a tep bude snad rozumnejsi
09.08.2012 - 12:34:02
00
Tep sa určite zmení, ale to trvá isté obdobie (mesiace), kým nastanú zmeny vo fiziologických procesoch tvojho organizmu. Je síce nuda jazdiť do 140 tepov, ale aj takýto tréning má svoje prínosy. Len najlepšie by ti bolo ísť na konci sezóny k športovému lekárovi, aby ti určil aeróbny, anaeróbny prah, VO2max a taktiež pásma, v ktorých máš trénovať. Takto určiť aby si jazdil do 140 tepov, to je všobecné a neplatí to konkrétne pre teba.
09.08.2012 - 12:48:52
00
No ide o to, ze ja neubehnem skoro nic!
A zvysovat to nejak nejde... Nohy si myslim, ze mam dost silne.
U obezite u mna zrejme nemozno hovorit, kedze mam pri 186cm +- 73kg.
Ani obuvou to nebude, kedze obuvam vojenske bezecke Asicsy, podla ceny ich povazujem za dobre - v civilnom obchode som ich videl za 130€. Uz mam stvrte take (ono niektore som pouzival na futbal atd.), a je to moja najoblubenejsia obuv, najlepsie sa to vyuziva pri rychlom zjazde schodov. :D

A uz by sa s tym asi patrilo skoncit v tejto teme :)


Chcelo by to asi nejaky sporttester a behat/chodit resp. bicyklovat podla tepov, povedzme do tych 150-160. Ked budes schopny ist v tomto tempe dlhsi cas, tak potom mozes intenzitu zvysovat.
09.08.2012 - 13:01:57
00
Chcelo by to asi nejaky sporttester a behat/chodit resp. bicyklovat podla tepov, povedzme do tych 150-160. Ked budes schopny ist v tomto tempe dlhsi cas, tak potom mozes intenzitu zvysovat.
dufam,ze srandujes? kazdy to ma inak,velku ulohu hra vek,kde 20 rocni a 30,40 rocni maju tie tepove rozsahy uplne niekde inde...ak pise strejdo:treba spravit zatazovy test a tam je to najpresnejsie
09.08.2012 - 13:10:52
00
v BA som nasiel toto
http://www.sportmed.sk/sk/produkty/funkcna-diagnostika-a-diagnostika-trenovanosti/
moze byt? cena 55€ s vlastnym bikom
09.08.2012 - 13:20:53
00
dam to sem bo v druhej teme mi nik neodpisuje :D

konecne som zistil na akych tepoch jazdim a nejak vela teda mi to ukazuje, podla testov mam anaerobny prah 165 a tento pulzmeter mi z toho vyratal zonu dako 132-152 co sa mi zda nejak malo. preco to nie je do 165? mne sa najlepsie jazdi okolo tych 160, aspon ked som si zmeral tempo ako som bezne jazdil tak to bolo vzdy okolo tych 165 +-. nad 170 sa uz zacinam zadychavat to uz citim ze je vela

a hlavne ako preboha ist do kopca v tej zone? sak to by som musel stat alebo co , som dnes siel na kamzik tak tep pod 177 neklesol, a max bol 183. namerany max mam myslim 189

to je pulzmeret na beh a pri behu mam este vyssie tepy tak nechapem tym zonam preco su tak nizko, pri behu mam max tep 208
09.08.2012 - 13:26:52
00
presne ako ja :)
preto som skusal ako by som musel ist aby to bolo akoze v zone :) a teda musel by som ist 20 :D
09.08.2012 - 13:35:54
00
no proste hruza :) asi si tam nastavim vlastne zony :), do kopca si dam do 180 a nad 180 tepy :D a po rovinke do tych 165 a pokoj :), da sa mi tam nastavit priamo ten anaerobny prah ale aj tak to podla navodu potom zonu da len do 93% toho prahu tak neviem naco ma tak setri :)))
09.08.2012 - 13:58:34
00
dufam,ze srandujes? kazdy to ma inak,velku ulohu hra vek,kde 20 rocni a 30,40 rocni maju tie tepove rozsahy uplne niekde inde...ak pise strejdo:treba spravit zatazovy test a tam je to najpresnejsie


Ved ja viem ze to ma kazdy inak, preto som tam dal povedzme. Mam kamosku ktora chcela zacat behat, ale tepovka jej vystupila cez 160 len zacala klusat. Tak som jej odporucil, ze najprv musi zacat rychlo chodit.

Ja mam napriklad dost vysoke tepy. Ked som isiel casovku do vrchu tak tesne nad 180, ale dlhsie ako 30-40 minut by som tak nevydrzal, podobne aj beh Devin-BA. 30-40km preteky jazdim okolo 170-175 tak ako bezecky polmaraton. Pod 150 behat neviem (5min/km), na bicykli je to vacsia pohoda, ale vyjazdy chodim okolo 160.
09.08.2012 - 14:34:05
00
capulo

..... :D si mi pripomenul jeden zážitok. Sedel som pri cyklochodníku medzi Svitom a Popradom a popri mne bežal nejaký pán dôchodca v dosť vysokom veku, určite cez 70 rokov. Na ruke hodinky, na hrudi pás na meranie tepu......hodinky zapípali (asi dosiahol max. povolený tep) a on ich vypol, po 10 metroch zasa zapípali, zasa vypol....a takto dookola :D :D . Spoza kríkov som ho už nevidel, ale stále som počul pípanie, potom ticho, zasa pípanie :D . Takže toľko ku sporttesterom.
09.08.2012 - 16:13:47
00
keyboard_arrow_up