Robo idem stebou na horaku :D a v zalohe budeme mat sprievodne vozidlo :D
07.08.2012 - 10:43:20
00
angel1: vitaj do klubu. :y: :handshake: A neboj bratu, to sa spraví. :nod: Porovnávať fulla s cesťákom je asi ako porovnávať ťažného koňa s plnokrvníkom - je to úplne iné. Paradoxne mne tenký pevný kostitras urobil menej chrbticovej škody ako full, hlavne pri "odpichu". Čo full odpružil (a potiahol či zasekol svaly okolo krížov), to cesťák bez obkecu "odpichne". :y: Na porovnanie fulla sa to javí fakt ako úplná morda, ale nie je to tak.
je úplne jedno či karbón,alebo hliník.Z našich ciest budeš otlčený vždy,žiadny karbón ti to neutlmí.
...povedal znalec... Ja som mala takého "podradného" hliníka s karbónovou vidlou a karbónovou zadnou stavbou a jazdila som na ňom jednorázové objemy 60-100 km (najviac 146,7) a chrbát ma bolel oveľa menej ako po 30 km s fullom, a aj to len kvoli tomu, že mi bol pridlhý. Plášte som jazdila Maxxis Detonator 700x23c, maximálne 6 atmosfér, defekt jediný raz, keď nás v Chorvátsku púšťali cez čerstvo vyasfaltovaný úsek, ktorý už vychladol, ale nie až tak, že neublížil duši, začala púšťať. Ináč 3 roky bez defektu. A to som jazdila rovné cesty, rozbité cesty, šotolinu, poľňačky. :y: Ale zas menej vážim. Karbón veľmi dobre vychytáva, bolo to citeľné. Jediné, čoho som sa bála, boli rýchle zjazdy so sklonom pod 7%, lebo tam keď som chytila nerovnosť, nemám nášľapy a otras mi zhodil nohu/y z pedálov, čo je dosť o držku. :whew:
angel, capulo, wilkinson ad: utiahnuť do kopca - vidíte, a mňa tu majú za debila, keď chcem triplu.... :tmi: Na mojom terajšom "kvázicesťáku" je tripla 48/36/26 = o niečo menej zubová ako cestná a vzadu bolo 12-25. Na prvom cesťáku bola tripla 50/39/34 a 11-25 - a neutiahla som ani náhodou. :shake: Preto som teraz dala dozadu Deore XT - 11-34 a zvládam aj 12% hore celkom slušne. :y: Podľa mňa nie je hanba vymeniť komponent, ak niekto vie, že na to fakt nemá (a nemladneme, naopak), ako sa prsiť nad originál kazetou a potom vypľutý hádzať žiletku do škarpy.
Gumy 700x28c by mali do kvalitného "galuskového" ráfika vojsť v pohode (ja ich mám na fitnesse originál). Sú naozaj komfortnejšie, dosť veľa vychytajú, ale keď raz budem mať znova aj čistokrvný cesťák, bude mať určite 23c. 28c sú o kus pomalšie, ale aj s nimi treba dávať pozor medzi mačacími hlavami a na električkových koľajách. Angel, neboj, zvykneš si - a bude to celkom o inom ako na fulle. ;) Želám veľa spokojných kilometrov. :hai:
08.08.2012 - 08:44:53
00
Ja mám dvojkolo od SRAMu tuším 50/34 a vzadu Ultegru 10kolo 12-27 a nemám žiaden problém, občas (keď dobre skrížim reťaz, ale preradenie v ťahu by znamenalo koniec), tak idem pekný kopec aj na prednom veľkom posediačky.
Prúser potom je, že fučím jak parná lokomotíva. A to som ešte relatívne mladý na fučanie :D
08.08.2012 - 10:00:48
00
Hmm, je to trochu odveci, ale nechce sa mi zakladať nové vlákno - keď už cítim v chrbte po nejakých 3 a pol - štyroch hodinách s jednou prestávkou na vypitie kofoly po vystretí tŕpnutie chrbta (môžem si aj trieskať doň koľko chcem a nič necítim), to je normálne pri začiatkoch, alebo mám radšej jazdiť menej, prípadne vyskúšať inú polohu?
Ja viem, asi trochu blbá otázka, ale.. ale :)
08.08.2012 - 10:05:57
00
nie nie je to normalne ziadne trpnutie by nemalo byt , zly posed zle drzanie riaditok alebo zla geometria ramu , vyber si ....aaalebo uz obligatne dlhe kluky :D
08.08.2012 - 10:29:36
00
alebo ochabnute svalstvo,zacni plavat,cvicit apod...100x omielane
08.08.2012 - 10:33:37
00
Mne strašne tŕpnu dlane a prsty. Striedam držanie baranov počas jazdy, ale aj tak pri dlhších výjazdoch tŕpnu. Ako keby som si primačkol nejakú žilu v dlani a z toho sa im odkrvovali prsty až do stavu, že v nich nemám žiadny cit. Pomôže potom iba chvíľkové vytriasanie ruky kým sa mi do nich dostane zase cit.
08.08.2012 - 13:25:11
00
tu je to ukazane:
http://www.youtube.com/watch?v=EYlU6TBAhlg
08.08.2012 - 13:33:37
00
mne trpnu prsty iba na MTB biku, na cestaku vobec. cim to je?
08.08.2012 - 13:42:33
00
na cestaku striedas uchop... ked idem na MTB tak mi uz po par min. brnia prsty
Premyslal som nad vymenou gripov, mam tam origo take tvde gumene od Spec.

Edit: tieto
http://www.specialized.com/sk/cs/ftb/grips-tape/grips/endurogrips
08.08.2012 - 14:00:41
00
divo, mne tŕpne ľavá ruka na cesťáku. Na horskom mením úchop často. :-) Na cestnom zaujmem jednu polohu a šliapem... Klasika "útlak" nervu. Zmena polohy, prípadne pár krát precvičiť a je to ok. Všetko je o nastavení, rukaviciach, polohe... Sedenie na bicykli je skrátka neprirodzené pre človeka. Preto problémy nie sú ničím neobvyklým, len ich treba minimalizovať. Už som si aj kvôli útlaku nervu pomaródil, ale cyklistiky sa kvôli tomu nevzdám. Tým "pozdravujem" tetu neurologičku. ;)
08.08.2012 - 14:10:40
00
presne aj mne to moc skoro zacne na MTB, minule som mal po jazde asi 5 hodin v jednom prste nieco zablokovane. az rano ked som sa zobudil bol prst v poriadku. preto aj nerad jazdim po lese :-) pride mi, ze mam na MTB dlhy posed, chcem si skratit posed, kupim kratky predstavec a urezem rajdy su moc dlhe, som nauceny z cesty mat ruky blizko a na MTB mam ruky od seba snad meter. a tiez kupim ine gripy mam ich tvrde a vzdy sa mi odtlacia pisema do dlani.

inak kedysi som sa stazoval na cestaku, ze ma priserne bolia trapezy, krk. ono sa to jazdou fakt zlepsilo, trebalo mi nato 2 tisic km ale aj tak som mal dlhy posed. kupil som kratky predstavec 8 cm (predtym tam bol az 14 cm) a je to asi lepsie, teraz vsak zo sedla kopem kolena o barany :-)
08.08.2012 - 14:13:01
00
vymente a kupte si kvalitne rukavice,trpnutie prstov je znak slabeho celeho chrbta.....sa vam moze zdat ze preco trpnu prsty,dlane apod...vsetko je to jeden nervovy pletenec od chrbta,by som povedal az od zadku....a preto strecing chlapci....
08.08.2012 - 14:24:00
00
napr. zaciatok sezony som riesil bolest chrbta po 30min, dnes nic ani po 2h a to (hamba mi lenivcovi) ho necvicim, ani stabilizacne cviky = jazdit a jazdit
a vlastne ako pise Canopus dookola
08.08.2012 - 14:26:22
00
Ergonomické nastavenie je prvá vec, čo treba na bicykli urobiť. Nedá sa kúpiť bicykel, ktorý určite pasuje. Vždy je treba niečo nastaviť inak.

...užšie riadítka? Ja mám široké 54,4 cm a bez "rohov". Má na horskom niekto užšie? :D Aspoň nezachytávam konáre a lepšie sa robia myšičky okolo kmeňov stromov. ...možno preto ma ten kkt trolejbusár nesejmul. Ale bolo to ltt. :whew:
08.08.2012 - 14:29:00
00
keyboard_arrow_up