misopetrovic kedze uz nejaky ten rok dochadzam na biku do prace (min. 22km, spravidla viac - podla chuti), tak som sa naucil rozlisovat VIDIET a BYT VIDENY! ak je tma, ci necas vo vlastnom zaujme sa vyfintim reflexnymi paskami (2xnohy, 2xruky)+ vestou, blikacky 3x, bike urceny na dochadzanie mam oblepeny reflexnymi nalepkami... uz neraz som si za takuto vybavu (ktora stoji malo, ale moze zachranit vela) vypocul od znamich, co ma stretli autom na ceste pochvalu
29.07.2012 - 17:17:36
00
Prosím vysvetliť , vôbec sa v týchto veciach neorientujem a asi by som sa mal keďže jazdím len cestu . Človek nikdy nevie.


No len tak stručne, pokiaľ je PN viac ako 7 dní vtedy sa to klasifikuje už ako trestný čin a sú z toho väčšie popoťahovačky. Musí platiť náhradu za ušlý príjem, náhradu liečebných nákladov, atď. O tom či sa to oplatí ak si len nejako doudieraný by ti vedel popísať story ŠOGI, ktorý sa už druhý sezónu lieči z dopravnej nehody, ktorú mu na bicykli spôsobil vodič auta. Určite to tu aj niekoľko strán dozadu popisoval.
29.07.2012 - 19:07:08
00
misopetrovic kedze uz nejaky ten rok dochadzam na biku do prace (min. 22km, spravidla viac - podla chuti), tak som sa naucil rozlisovat VIDIET a BYT VIDENY! ak je tma, ci necas vo vlastnom zaujme sa vyfintim reflexnymi paskami (2xnohy, 2xruky)+ vestou, blikacky 3x, bike urceny na dochadzanie mam oblepeny reflexnymi nalepkami... uz neraz som si za takuto vybavu (ktora stoji malo, ale moze zachranit vela) vypocul od znamich, co ma stretli autom na ceste pochvalu


ten cestak ma reflexnych prvkov docela dost na kazdom druhom spici aj v predu aj v zadu je taka reflexna blbost z LIDLU na sedlovke je blikacka na drese mam tiez reflexne pasiky....na prilbe tiez...a v predu bolo riadne svetlo....900lumenov :) a uz bolo riadne vidno...uz ani sero nebolo...ale aj tak v takom pocasi svietim az kym nedojdem pod barak :) a ver tomu ze som videny bol :) a vravim bolo 9:00 rano nie vecer...svetla uz bolo habadej....tiez viem rozlisovat vidiet a byt videny :D tie kolesa z boku svietia ako dva svetelne kruhy ako sa od nich odraza svetlo...a ona ked vbiehala do kruhaca tak autom svietila na moj bajk z boku takze som musel byt DOBRE VIDENY :) proste nedala nam prednost .... :(
29.07.2012 - 19:18:56
00
niektori soferi su "exemplarny dobytok" a tam nepomoze ani lodny reflektor! Za dva dni som si ich uzil v smere na Krupinu - akoze auta so znackou KA a ich jazdenie to je koniec zdraveho rozumu :n: :shake: :fubar:
29.07.2012 - 20:51:24
00
nie je to ziadna slava, zakon stoji na strane obvinenych a zlocincov...
ak mas bajk 2-3 roky, pripadne viac, dostanes tak 20% hodnoty (riesene z jeho PZP), bez ohladu, ze by si taky lepsi 2-3 rocny bajk predal za tisicku.
Usla mzda ... len do vysky vymeriavaceho zakladu, tusim nemocenskeho, co je 1100 eur a aj z toho iba cca 60% (presne cislo si nepamatam, ale cca 50-60% je to), ak by si mal cisty prijem vyssi, napriklad tisicku, mas smolu. Chlapik sa Ti s kludom anglicana vysmeje do tvare.
Vymahat si to mozes iba v obcianskom sude, trestny na teba kasle...aj ked som im zdokladoval vsetko, poslali ma do *** a odkazali na civilny sud.
Prva PNka 3 mesiace (2x operacia), spolu s dalsimi dvoma (dalsie 2 operacie) som bol doma takmer 7 mesiacov a co ma chlapik? vodicak mu zobrali na rok...mne nezaplatil ani korunu, od poistovne som dostal susne a mozem sa natahovat sudnou cestou....no a pravnicka mi dava mizive % uspechu, kedze zakon hovori xx% z vymeriavacieho zakladu. Ale asi to skusim aj civilnym sudom. Cakam na pravoplatnost trestneho rozsudku.

A to je moj pripad uplne jasny, 2x znalecky posudok a 2x jeho 100% vina...ono ked vyleti s autom do protismeru a tam ma sepali....inak posudok ani nemoze skoncit.
29.07.2012 - 21:26:10
00
Bojuj šogi, ak to je možné z tvojej strany nech to má ten chrapúň čo najťažie.
29.07.2012 - 21:52:15
00
Drzim palce sogi! Bojuj!!
30.07.2012 - 00:30:03
00
a presne o tom hovorim,ziadne PZP nevytrieska tolko co stoji tvoj bajk,a o tom to cele je,nehovoriac zdravotne problemy,apod SOGIHO :(
30.07.2012 - 06:58:09
00
"Dlho som na cesťáku nejazdil" = jeden deň. Vidím auto vedľa mňa. Zbadám blikajúci pravý blinker a došlo mi, že o pár metrov je odbočka vpravo. Podvedome som dva krát zakričal: "HEJ!" Auto trošku spomalilo a začalo odbočovať. Obzriem sa a ženská blondýna za volantom. Spomalila a len tak tak som prešiel tesne okolo jej pravého predného blatníka.

Cestou domov zase mladý chalanisko odbočujúci vľavo spomalil až keď som prudko brzdil vidiac, že ma má "na saláme". Zabrzdil až keď sme boli kúsok od seba.

Na záver aby sa mi nemálilo, asi 2,5 kilometra od domu tesné obiehanie telefonujúcim vodičom.

Je toto normálne???

Síce z iného piesočku, ale keď môže byť predseda Europarlamentu človek bez maturity... KKtizmus vládne svetu. :whew: :fubar:
30.07.2012 - 15:21:18
00
Ďalší "úd" za volantom, ktorý ušiel z miesta nehody. http://bratislava.sme.sk/c/6476097/neznamy-vodic-zrazil-cyklistu-a-usiel.html
30.07.2012 - 22:16:11
00
keď sa lepia *ebni im po kapote, sa spamätajú.. alebo sa zlaknú že už sú v tebe :D
30.07.2012 - 22:19:35
00
Mna zrazilo auto na kruhaci, vinnik bol jasny. Vsetko islo z jeho PZP - doplatenie rozdielu PN-plat, oprava biku, bolestne.
03.08.2012 - 14:08:59
00
Mna zrazilo auto na kruhaci, vinnik bol jasny. Vsetko islo z jeho PZP - doplatenie rozdielu PN-plat, oprava biku, bolestne.
ten bajk si ako riesil,mozes uviest presnejsie?..diky
04.08.2012 - 09:43:48
00
dnes Detva, zprava (z vedlajsej) vymletenec vyletel bez zastavenia a uz by som to nebol ubrzdil, tak strhnutie doprava na travu. Zlomil som rafik, vymlet usiel. Ak mate informacie o Fabii combi s EC "pista", prosim info do SS. Pojdem sa s nim porozpravat!!

inac pekny kraj, uzasna priroda, no ludia su najstupidnejsie hovada na celom Slovensku, hlavne ked sadnu za volant!!!
04.08.2012 - 19:52:18
00
tak vies no, ked niekto povazuje za vrchol svojho zivota ze si kupi auto na splatky..., najlepsie cim rychlejsie a vytunovanejsie, co na tom ze neprakticke a v meste uplne zbytocne. tak aby sa nepovedalo ze mu je to nanic tak musi porusovat predpisy, idealny priklad su motorkari
04.08.2012 - 21:02:20
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up