jasne, ze nedodrzal. Vraj sa rutil ako sialenec, nikomu nic zle nezelam, ale ten arogantny odlud by mal byt exemplarne potrestany!
Pripomina to nehodu Zitneho. Arogancia na ceste s takymto tragickym nasledkom je neospravednitelna a akykolvek trest nedostatocny.
28.07.2012 - 09:55:49
00

Musím povedať, že zle. Spomienky s mojej cesty na východ. Z rána celkom v pohode, mala premávka, nič ma nevytáčalo. Chcel som jazdiť mimo krajnice ale miestam som si povedal, že tí debili pôjdu okolo mňa ešte tesnejšie ako keď budem ďaleko na krajnici, ja múdrejší ustúpim na kraj. Niekedy to bolo o chlp, aj keď som šiel prakticky už po tráve! Potom poobede premávka k Prešovu hustla, za Prešovom na Vranov už prehustené. Čo ma nakoniec najviac vytáčalo, bolo predbiehanie keď som šiel ja v protismere. Vo mne postupne kypela žlč a keď jeden debil v bielej dodávke už v cieli v dedine na začiatku Čierneho začal predbiehať, som už nevydržal a gestikuloval aj rukami!!! (To som kľudná povaha) Oni si neuvedomujú následky? Mne vždy stíska žalúdok, keď vidím v protismere turovať auto, to sa už pomaly hádžem do garádu!!!

V Poľsku sa mi toto nestalo, len občas tesné obehnutie, ale do protismeru nikdy nešli, aj keď som už na nich videl, že chcú obiehať.
28.07.2012 - 20:40:21
00
ja som sa s kamaratom minuly tyzden pocas poriadneho dazda vracal rano o 9 z brigady domov...a na kruhovom objazde v PK som to v cca. 20 km/h zobral smykom na cestaku a laktom som dobrzdil naraz o zadne dvere ranault talia (laket ma bolel este na druhy den) :( v aute nejaka zena...hlavne ze my s kamaratom sme boli uz v kruhaci ked ona k nemu prichadzala cize sme mali prednost..kamarat isiel par metrov predomnou jeho skoro zotala ledva to stihla ubrzdit :fubar: :fubar: ...ale zaroven kedze zastala mne zablokovala cestu a mne nezostalo nic ine le to do nej ***** :@ :@ take nervy som mal ze som sa tam po nej rozhucal ci nepozna dopravne predpisy??!!! ze radsej hned odisla na parkovisko ku TESCU...keby tak neprsi a niesom unaveny z nocnej tak idemza nou a pockam kym vystupi a este by som jej nieco povedal...ale na to som uz nemal sil :( proste niektory vodici si myslia ze kedze oni su v aute maju vsade prednost a ze cyklista je ten co ma cakat popripade uhybat kade lahsie :(
28.07.2012 - 21:35:26
00
dufam, ze si bol vzorovo viditelny
29.07.2012 - 09:24:03
00
mal si zavolat policiu. Zjavne ti nedala prednst, boli ste viaceri, nemala by sancu. Vcera pri Krupine zotal fagan cyklistu, sice len lahko, no zavolali policiu. Traja cyklisti ho tam drzali a ked policia prisla, vzali mu VP. Cyklista bol dost otlceny - ruka, nohy, aj rameno divne drzal....zniceny karbon bajk.....mlady fagan na tunovanej oktavke si zacvaka
29.07.2012 - 10:09:16
00
Ako je to vlastne so škodou spôsobenou na bicykli či už čiastočnou alebo úplne zničenom neopraviteľnom stroji. Ide to zo zákonnej poistky vinníka a ako sa to v jeho poisťovni vymáha. Treba dokladovať hodnotu bicykla účtenkou, alebo je na to iba znalecký posudok, konkrétnej poisťovne. Poprípade sa zakúpia poškodené komponenty ako napr. kolesá, rám a iné zničené časti a to sa potom dokladuje na preplatenie.
29.07.2012 - 10:35:50
00
Cyklista bol dost otlceny - ruka, nohy, aj rameno divne drzal....zniceny karbon bajk.....mlady fagan na tunovanej oktavke si zacvaka


Presne tak, treba im to urobiť čo najnepríjemnejšie a zavolať si rovno aj sanitku aj keď máš iba malý lišaj. Nech sa aj zosere. Aj keď nebude na tebe viditeľné žiadne zranenie, treba zavolať aspoň políciu, lebo zrážka chodca alebo cyklistu je vždy na zadržanie VP. A pokiaľ by si vyskakoval stačí mu pripomenúť 7 dní PNky a to by mal panáčik ešte väčší prúser. A keby som mal byť naozaj sviňa tak mu len tak pomimo naznačím, že tých 7 dní ani nemusí byť, stačí len pouvažovať na koľko si toto odpustenie hodnotí, no ale to už zaváňa vidieraním.
29.07.2012 - 10:39:33
00
Ako je to vlastne so škodou spôsobenou na bicykli či už čiastočnou alebo úplne zničenom neopraviteľnom stroji. Ide to zo zákonnej poistky vinníka a ako sa to v jeho poisťovni vymáha. Treba dokladovať hodnotu bicykla účtenkou, alebo je na to iba znalecký posudok, konkrétnej poisťovne. Poprípade sa zakúpia poškodené komponenty ako napr. kolesá, rám a iné zničené časti a to sa potom dokladuje na preplatenie.

po nehode je nutne kontaktovat poistovnu (jeho samozrejme), zaeviduju to a do par dni ta vyzvu na obhliadku, kde to odfotia, ohodnotia..., takto to prebiehalo v mojom pripade auto -auto, bez policie. ak by ma niekto dal dolu na biku, bez vahania volam policiu, tym padom by to malo ist este hladsie, na druhu stranu si treba uvedomit, ci moj bike je vybaveny v sulade s vyhlaskou, aby nahodou nepadla cast viny aj mna
29.07.2012 - 10:50:33
00
. A pokiaľ by si vyskakoval stačí mu pripomenúť 7 dní PNky a to by mal panáčik ešte väčší prúser.


Prosím vysvetliť , vôbec sa v týchto veciach neorientujem a asi by som sa mal keďže jazdím len cestu . Človek nikdy nevie.
29.07.2012 - 11:43:55
00
po nehode je nutne kontaktovat poistovnu (jeho samozrejme), zaeviduju to a do par dni ta vyzvu na obhliadku, kde to odfotia, ohodnotia..., takto to prebiehalo v mojom pripade auto -auto, bez policie. ak by ma niekto dal dolu na biku, bez vahania volam policiu, tym padom by to malo ist este hladsie, na druhu stranu si treba uvedomit, ci moj bike je vybaveny v sulade s vyhlaskou, aby nahodou nepadla cast viny aj mna
priznajme sa,kolko z nas ma cestny bicykel spraveny podla vyhlasky :D,predpokladam,ze keby ta niekto sundal autom a ty ides na bajku,na toto by asi nikto neprihliadal
29.07.2012 - 11:56:40
00
Niekedy začiatkom júna ma zrazil jeden pán na Mlynských Nivách. Trafil ma stredom auta priamo do zadného kolesa. Bol som poriadne potlčený a roztrhaný. Stalo sa to vyslovene jeho nepozornosťou. V prvej chvíľke som chcel volať políciu, sanitku a všetky tie ceremónie. Pán bol taký nešťastný, že som prijal jeho návrh na zaplatenie kompletnej škody. Na mieste ma naložil aj so zničeným bicykolom. Zaviezol ma do Bajkule a tam na mieste chalani vyčíslili škoda a on to celé zaplatil.
Píšem to však hlavne pre to, že som si potom zisťoval, že ako to je s náhradou škody. Je to presne tak ako pri autonehode. Poisťovňa vinníka ohodnotí a zašle peniažky. Upozorňujem, že pokiaľ je bicykel starší ako 3 roky, tak suma je mizerná. Čo sa týka náhrady škody (maródka....) ostáva jedine občiansky súdny spor. To je však pri našom súdnictve ozaj dlhý a nákladný proces.
Aby som dokončil svoj príbeh, tak som si týždeň odmaródoval, ale na druhej strane mám zas skoro nový bicykel. Pán čo ma zrazil sa už hádam bude viac venovať šoférovaniu ako telefonovaniu, alebo inej činnosti.
29.07.2012 - 12:18:35
00
dufam, ze si bol vzorovo viditelny


hehe bol uz den bolo 9:00 rano...ale aj tak som mal zapnutu na rajdach 900lumenovu baterku :) takze vidiet ma musela urcite...a kamarat nosi na prilbe 1300 lumenovu...aby nas nevidela by musela byt naozaj slepa...

bez svetla na brigadu ani nejdem lebo bud robim do 22:00 alebo v sobotu rannu a to idem o 2:00 rano z domu a o 9:00 sa vraciam...takze nabita baterka je vzdy nahodena na cestaku :) a v ruksaku mam preistotu nabity druhy akumulator :)

mal si zavolat policiu. Zjavne ti nedala prednst, boli ste viaceri, nemala by sancu. Vcera pri Krupine zotal fagan cyklistu, sice len lahko, no zavolali policiu. Traja cyklisti ho tam drzali a ked policia prisla, vzali mu VP. Cyklista bol dost otlceny - ruka, nohy, aj rameno divne drzal....zniceny karbon bajk.....mlady fagan na tunovanej oktavke si zacvaka


to bolo vazne to posledne na co som myslel...vracal som sa nevyspaty domou...lialo ako sproste....bolo mi zima lebo cyklo gate boli plne vody...bol som hladny ....a este som bol nasraty na hentu kravu....volat policiu ma ani nenapadlo....jedine na com som myslel bola tepla sprcha, jedlo a postel :)
29.07.2012 - 15:05:10
00
zniceny bajk sa plati potom ako,ked pride znalec,uz vidim ako ohodnoti tvoj bajk :D
29.07.2012 - 15:16:33
00
V prvej chvíľke som chcel volať políciu, sanitku a všetky tie ceremónie. Pán bol taký nešťastný, že som prijal jeho návrh na zaplatenie kompletnej škody. Na mieste ma naložil aj so zničeným bicykolom. Zaviezol ma do Bajkule a tam na mieste chalani vyčíslili škoda a on to celé zaplatil.

Preventivne je urcite dobre pofotit udalost a vyplnit ten formular o nehode pre poistovnu, v ktorom vinnik podpisom prizna svoju vinu. (pod hrozbou privolania policie by s tym nemal mat problem). Ak sa nestane nic, mozete formular(e) o tyzden, dva roztrhat. Ale je lepsie ak ma v takychto situacich vyhodu poskodeni a nie vinnik.
Oskrenina sa ti moze zapalit, hnisat a hned je marodka mesacna, potom by si s tym uz tazko nieco robil.
29.07.2012 - 16:09:50
00
Ak mas doklady o kupe a bajk stal 2000 eur, urcite ta nemozu odskodnit par stovkami.
29.07.2012 - 17:07:32
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up