Pani, potreboval by som poradit, chystam sa cez vikend skusit Stanisovske sedlo, ale v smere od Porubky, za Porubkou dolava na zvaznicu, hore sa napojit na zelenu, po zelenej na Brtkovicu, odtial po zltej do sedla, ale zo sedla by som chcel po cervenej do Jana. Zaujima ma tento posledny usek po cervenej, ako je to a ci je to zjazdne na biku, pripadne ak niekto ma nejake skusenosti, tak nech napise. Pisali ste aj o medvedoch, ako je to s nimi v tej oblasti, pojdem pravdepodobne sam (s kondickou je to toto leto taktiez bieda, ked v kuse len a len prsi... :( ). Vdaka.
11.08.2011 - 23:45:12
00
tak ako, naozaj nikto nevie, v akom stave je ten cerveny chodnik zo sedla, chcel by som to prejst zajtra... vdaka
12.08.2011 - 13:02:39
00
Rád by som poradil ale také ja nechodím :-))...Nemám na to stavaný Bike :-)
12.08.2011 - 14:19:48
00
tu je pár slof o danej lokalite:
post207959.html?hilit=84178#p207959
12.08.2011 - 16:20:45
00
Ok, trasa prejdena v smere od Porubky. Do Stanisovskeho sedla je to v pohode, da sa to vyslapat bez mensich problemov. Zo sedla po cervenej na Smrekovicu Vas caka asi 30min tlacenie, potom kusok po hrebeni na Smrekovicu. Najde sa par popadanych stromov, kde to treba preniest. Inak pekny korenisty usek. Zjazd zo Smrekovice v smere na Lipt. Jan je naozaj brutalita a odporucam len technicky zdatnym, sklon je naozaj dost strmy, mna asi v polke zradila predna vidlica, takze som bicykel suchal popri sebe :(. Skor je lepsia alternativa do Jana zo sedla po zltej, no nemam to este prejdene, skusim nabuduce z zreferujem.
18.08.2011 - 00:27:44
00
Bol som s manželkou na hornej nádrži, pekný výstup, nenáročný, počasie nám vyšlo :) :sun:
20.09.2011 - 09:20:51
00
nenajde sa niekto z okolia LM, kto by vedel po vzajomnej dohode pozicat nosic bicyklov na tazne zariadenie na cca 2 tyzdne? dakujem...
14.07.2012 - 22:36:50
00
Boli sme vcera pozriet popisovanu trasu Poludnica/sedlo Kupel/okolo Krakovej Hole:

1. team 1 isiel do sedla Rakytovica po "starej zelenej" z Opaliska. Chodnik je priechodny, pekny traverz s obcasnym prehadzovanim spadnutych smrekov. Pekne
2. lepsi pristup je po zltej zo Zavaznej poruby, potom odbocte na lesnu cestu ku chatkam a vyleziete priamo v sedle Rakytovica
3. traverz po zelenej do sedla pod Kupelom - v prvej polovici pekny zjazdik, potom zanedbany uzky chodnik, ale dole zjazditelne [v opacnom smere], vseobecne doporucujem ist zo sedla Kupel dole.
4. Sedlo pod Kupelom - Kosienky - modra - totalne zanedbany chodnik, plny kosovky, neprejazdny ani hore ani dole. Bajk nosite cca 2h na pleci. Len pre masochistov.
5. Kosienky - Krakova hola - sli sme len pesi
6. Kosienky - Sedlo Javorie - pekny zjazd, skoda ze pri Sedle Javorie zacali s tazbou. Pristup po zvaznici od Krcahova
7. Sedlo Javorie - Pred Bystrou - horaren - pekny zjazd, prva 1/2 technicka, druha 1/2 po lesnej ceste.
25.07.2012 - 06:46:06
00
ja som isiel ilanovskou dolinou, potom som vytlacil kusok do sedla pod kupelom, odtial na Kupel (tato cast sa miestami dala na biku, miestami tlacit), zo sedla Kupel na Rakytovicu po zelenej, prva cast zla, stromy, skalne zrazy - skor clovek ponadava ako si to vychutna, druha cast v pohode, sem tam preniest cez spadnute stromy. Keby ta prva cast nebola taka zanedbana (stacila by 1-2dnova brigada) bol by to nadherny singel... potom sedlo Rakytovica - Lipt Jan po zelenej bola uz paradicka.

zaujimala by ma ta stara zelena z opaliska, na mape ju nevidim, kadial ide?
kadial sa da potom vyliest ndo Sedla Javorovie? na mape ide cervena, tadialto ide aj zvaznica terajsej tazby? da sa teda ist z Damrenovskej doliny cast Lucky? odporucas skor opacne Javorovie - Pred bystrou ako z Janskej?
25.07.2012 - 08:45:51
00
Ahoj,

kade viedla byvala zelena netusim, v novych mapach nie je. Ked budem dakedy doma, mozem pozriet v starej mape, ale neviem ci taku mam. My sme na nu trafili viac menej nahodou, ked sme nechtiac odbocili zo zltej znacky a namiesto pokracovania po nej to tlacili hore zjazdovkou na opalisko.

Prikladam situacny nacrtok:

cerveny variant - doporucena trasa - po zltej a potom po lesnej ceste do sedla Rakytova
zelena - byvala zelena z opaliska
modra - toto bol smer nasho postupu. Ak by niekto tade chcel ist [podla mna blbost], ale postup nasledujuci:

od parkoviska pri lanovke opalisko odboci na chodnicek dolava na luku. po luke pod strmu zjazdovku - 200m hore kopcom tlaci. potom na lesnu cestu hore zjazdovkou az pride na rozdvojenie zjazdoviek. tu nam doslo, ze ideme nahovno a odbocili sme dolava do lesa, po jasnom chodnicku -> traverz. Cez cacinky, rubaniska atd az k potociku, potom strmo hore do kopca do sedielka. Tu narazite na zvaznicu dolava a rovno hore. Pojdete rovno hore asi 200-300m, az na rubanisko, potom cez les dolava az ste na starej znacke [zelena].

Zelena usti na zltu asi 300m pod sedlom rakytovica. Ja osobne by som isiel z Opaliska po zltej hore do sedla Rakytovica a potom by som hladal zelenu zhora. Je to cca 200-300m pod sedlom dolava.

i49.tinypic.com
26.07.2012 - 22:34:14
00
kadial sa da potom vyliest ndo Sedla Javorovie? na mape ide cervena, tadialto ide aj zvaznica terajsej tazby?

V sedle je drevarska lanovka + zvaznica vedie na stranu do Krcahova. My sme tade nesli a vyustenie zvaznice som tiez nevidel, ale na 99% je to tak.

Na druhu stranu - Pred bystrou ide pekny singletrail, ale zjazdny len cestou dole.
Ak ist tade bajkom, tak vyliest po zvaznici z krcahova do sedla a dole ist po cervenej smerom na pred Bystrou.
26.07.2012 - 22:45:02
00
Davam do pozornosti cyklotrasu po Liptove. Je urcena hlavne zahranicnym navstevnikom, ktori by nou malo spoznat pocas 3 dni krasy Liptova. V pripade potreby vsak verim, ze si vhodnu cast vyberiete aj pre seba.
Viac na http://funny-cycling.jangaraj.com/liptov/

Ak vam pridu na rozum pri prezerani trasy nejake napady/vylepsenia, rad si ich vypocujem alebo ma kontaktuje :e:

BTW: zhanam niekoho, kto by to vedel odsprevadzat (t.j. aj odbicyklovat) s vykladom pre zahranicnych navstevnikov.

Prílohy:

liptov_map_cycling_ride.png
liptov_map_cycling_ride.png 367.08 KiB thumb_up0thumb_down

02.03.2013 - 20:41:47
00
http://mikulas.dnes24.sk/liptov-bude-opat-atraktivnejsi-pribudnu-stovky-kilometrov-novych-cyklokras-152376

Je to síce fajn, ale nič sa vlastne nezmenilo. Popri lesných a poľných cestách , po ktorých jazdím už 17 rokov , v jeseni pribudli v hojnom počte len smerové tabuľky a so vzdialenosťou k najbližšej dedinke. Kto by čakal nejaké menšie úpravy týchto ciest tak nech rovno zabudne.

A čo sa týka kvality povrchu : väčšinou lesné a poľné cesty, viacmenej kamienky,kamene,štrk a zbytky po asfalte položenom ešte za čias komunistických. Ale sú tu aj úseky s lesnou asfaltkou vo výbornom stave, ktorá vás ale razom vyhodí do 4km úseku posypaného štrkom o veľkosti zovretej päste.

Ale aj tak :y: aspoň za niečo.
21.04.2013 - 09:11:41
00
Presne takto sa "buduju" cyklotrasy na celom SK za tazke peniaze.
21.04.2013 - 09:31:42
00
Ahojte, vie mi niekto miestny poradit?
Chystam sa s cyklovozikom na toto
http://mapy.hiking.sk/?trasa=dPMin
Len riesim tu spojku medzi Vazcom a stanicou Vychodna a rad by som sa vyhol (co najviac) hlavnej ceste. Mapa aj satelit sice nieco popri vode a zeleznici ukazuju, no situacia v reali je podla mna ina. Viete mi dat tip, kade by som s vozikom presiel? Nech to ma aspon parameter lesnej cesty vhodnej na SUV a nerochnim sa niekde bahnom a bodliakmi do vysky pasa. Vdaka
16.05.2013 - 08:54:10
00
keyboard_arrow_up