ked to tu tak citam sa zamyslam ci je naozaj 40% voliacich SVK obcanov so svojim nazorom tak zle na tom. predsa je to dost vysoke % a nie su to len dochodcovia.
09.03.2012 - 11:46:07
00
Mam 51 rokov takze pametam aj socializmus a pametam aj ako sa to vsetko vyvijalo po revolucii. Poculi sme uz vsetko "HZDS - Svajciarsko " ( ani neviem na ktoru stranu je ) "SDKU - dvojnasobne platy" ( mam asi aj viac krat, pretoze som do roboty nastupil v roku 1979 ) a teraz " Smer - bohatym brat, chudobnym rozdavat ( Janosika pre toto obesili ). Byvam v zdedenom dome, ktory je v permanentnej rekonstrukcii, nemam uvery ale ani uspory. Uver nemozem cerpat pretoze viac menej zivim rodinu a kvoli pripadnej strate zamestnanie nemozem riskovat strechu nad hlavou. A teraz citam ze druhy pilier treba zrusit lebo bla bla bla. Tak kua kde su nase istoty, ked este aj to na co si setrim mi chce niekto zobrat. MNe je to jedno ja to tu uz nejako doklepem ale urobim vsetko preto aby moje deti sa uplatnili tam kde si ich vzdelanie a robotu budu vazit. Na sluby uz neverim preto Smer "NIE" Dzurinda je bezcharakterny clovek ( kauza tu u nas v meste ) tz. SDKU " NIE" KDH a ich cirkevny program "NIE " SNS "NIE" MOST " NIE " Takze mi toho vela na vyber neostalo. Tento gordicky uzol mozu roztat len nove mlade tvare. Takze tam budem hladat.
09.03.2012 - 12:01:34
00
matvej11 pre nich je Dzurinda cigan, Sulik fetak a buz., Bela madar, Figel farar.... Vlado by bol fajn, ale skorej menovany ho vystvali z politiky
ved chod raz do dedinskej krcmy a opytaj sa preco :D
09.03.2012 - 12:04:50
00
mladé tvar? kto je to ? ten sulík s tými dementami miskov a galko? alebo matovič čo tliacha bludy?
alebo ten židák weis čo mu ocko zarába na kšeftoch s spp? alebo ta blondava cikoška s peresa?
no neviem ja si vybrať neviem.
09.03.2012 - 12:07:19
00
Lekar, 44 rokov. No comment.
09.03.2012 - 12:18:06
00
MAxi ak si nevies vybrat chod do Ruska tam na vyber nebudes mat. Nikto nikomu neda navod koho volit. To si musis rozhodnut a zdovodnit sam.
EDIT : Pista :y:
09.03.2012 - 12:21:13
00
a čo som Ti mal tu napisať esej?
09.03.2012 - 12:22:11
00
no mate vsetci pravdu je to veru tazky zivot slovaka.
drotar tie nase deti si to uplatnenie na SVK tazko dlhe roky zozenu s tym asi moc nespravime tam vidim ohladne uplatnenia sa rozhliadat niekde po zahranici. u nas ked ta primaju chcu 3 vysoke skoly 2 jazyky a nastupny ponukaju 700,- brutto :finger:


Naposledy upravil matvej11 dňa 09.03.2012 - 12:25:30, celkovo upravené 1 krát.

09.03.2012 - 12:23:52
00
Politicky zmyslam velmi podobne ako drotar. Volit urcite idem.
09.03.2012 - 12:24:20
00
Matvej presne tak som to myslel. U nas je pracovny trh deformovany, pretoze mame nadbytok vysokoskolsky vzdelanych absolventov ( za poslednych 10 rokov narast o 40% ), ktori vytlacaju z pracovnych pozicii stredoskolakov a ti zase absolventov odbornych skol. Je to systemovy problem.
09.03.2012 - 12:28:35
00
To s tym Sulikovym kradnutim volicov Smeru som napisal samozrejme len zo srandy. :) Volici Smeru su rozhodnuti. Je to v poriadku, aj to je jeden z moznych pohladov. A Sulik je este stale nevyzrety. Chyba mu diplomacia a sebakontrola. Vcera absolutne nezvladol tie otazky o Sasanke. Ked sa ho na to spytaju stokrat, tak aj na sty raz ma odpovedat korektne. Ale je aj pravda, ze nie je vela stran, ktore nemaju korupcne kauzy. Samozrejme je to aj o tom, ako dlho tam su. Ale to je vedlajsie.

Najviac ma v poslednom case zaujala zmena postoja jedneho mojho znameho. Hovoril, ze vzdy volil modrych, ale teraz bude volit cervenych, lebo sa na to zacal pozerat inak. Bola to zaujimava debata. Skusim zhruba nacrtnut o com to bolo:

"Modri vsetky statne podniky (ciastocne aj strategicke) rozpredali zahranicnym investorom s odovodnenim, ze sa treba zbavit neefektivnych podnikov vytvarajucich straty, ktore nas vsetkych kazdorocne zatazuju dlhom (heslo "stat je najhorsi vlastnik"). Tito zahranicni vlastnici samozrejme podniky zefektivnili a to tak, ze vyhodili nadbytocnych ludi, zvysili efektivitu a zdvihli ceny. Cize podnik sice zrazu funguje efektivne a vytvara zisk, ale zisk odchadza mimo SK a pre stat a jeho obyvatelov to ma len taky efekt, ze sa zvysila nezamestnanost vyhodenim tych nadbytocnych ludi a ze sa zvysili ceny (a budu sa zvysovat vzdy ked bude moznost). Podla tohto znameho ma stat podniky vlastnit a musi mat nad nimi kontrolu, lebo inak nam budu diktovat vsetko zvonku. Cerveni podla neho sice kradnu mozno aj viac ako modri a zadlzuju buduce generacie, ale on si aj tak mysli, ze je lepsie, ak zostanu minimalne strategicke podniky statne a bude sa v nich kradnut a bude prezamestnanost, pretoze aspon je zamestnanych viac ludi, nezvysuju sa ceny a nie sme zavisli od zahranicneho investora/nikto nam nemoze nic diktovat."

Netvrdim, ze to je uplne nerozumna uvaha. Len by ma zaujimalo, ktore riesenie (modre/cervene) nas stoji viac penazi. Osobne si myslim, ze prave to cervene. A v tom je ten zasadny problem. Btw. preco vlastne sme tam kde sme? Preco ziadna zo stran za tych takmer 20 rokov samostatnej SR zatial neschvalila take zakony, ktore by umoznovali trestne stihanie statnych zamestnancov zodpovednych za vsetky tie nastenkove tendre atd.? Odpoved je jednoducha - pretoze zatial ziadna strana to nemyslela so Slovenskom uprimne a dobre na prvom mieste, vzdy myslela najprv na seba a svojich sponzorov. Keby boli zakony spravne nastavene, tak vsetko funguje inak a nemusime rozpredat väcsinu toho, co sa tu vybudovalo. Ale to je prave to "keby bolo keby". Velmi pomalicky sa zaciname blizit k pravnemu statu (tato posledna vlada schvalila par dolezitych protikorupcnych opatreni a Zitnanska nedavno presadila tzv. nedbanlivostny trestny cin, vdaka ktoremu uz je realnejsie stihanie statnych zamestnancov), ale stale je to velmi malo. Este potrebujeme minimalne 10-15 rokov, aby sme sa aspon trochu priblizili zapadnej demokracii a aby tu zacali platit zakony pre vsetkych. Komunizmus bol sialeny experiment, ktory extremne zdeformoval myslenie ludi vo vychodnom bloku a potrva este velmi dlho, kym sa obmenia generacie, sprisnia zakony a vytrati sa snaha riesit vsetko uplatkami.

P.S. Pridavam sem kompletny prehlad politickych leadrov prirovnanych k Simpsonovcom, nech sa to tu uchova pre dalsie generacie. :lol:

Prílohy:

politici vs. Simpsonovci.jpg
politici vs. Simpsonovci.jpg 367.71 KiB thumb_up0thumb_down

09.03.2012 - 12:30:06
00
bazmeg to si pisal od rana? :lol:

Komunizmus bol sialeny experiment, ktory extremne zdeformoval myslenie ludi vo vychodnom bloku a potrva este velmi dlho, kym sa obmenia generacie, sprisnia zakony a vytrati sa snaha riesit vsetko uplatkami.
:y:
09.03.2012 - 12:32:02
00
Jezus nie je bazmeg. Z geologického hľadiska to u neho nie je možné! hehe
09.03.2012 - 12:39:41
00
FB Naschvál som to neorezal len na plagát, lebo aj s tou platenou reklamou je to najkrajšie. hehe

Prílohy:

Untitled-1.jpg
Untitled-1.jpg 121.17 KiB thumb_up0thumb_down

09.03.2012 - 12:46:56
00
Poznám ludí, ktorí budú urcite volit Smer. Zvlástne na nich je to, ze sa s nimi o tom nedá diskutovat. Ked sa ich spýtam preco Smer, tak takmer vzdy zacnú najprv útoky na "modrých" a následne osobné útoky. Mám pocit, ze pre nich je to skor viera, ako rozumové rozhodnutie.
09.03.2012 - 13:19:04
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up