práveže som ho podpísal (Tmax tiež) ide o to, že sa to nejak neaplikuje, preto sa na to pýtam, mám totiž podozrenie, že firma si to DPH necháva.
Mne šlo hlavne o to, či sa to aj na DPH vzťahuje, či to nieje len na odvody do poisťovní.
16.02.2012 - 21:46:43
00
s dph to nema nic spolocne
ak mas podozrenie ze si to nechavaju tak tu to urcite nevyriesis
16.02.2012 - 22:01:24
00
predstavte si ze na htc touch diamond 2 nejde posielat fotky cez bluetooth :( , vyskusal som uz vsetko mozne, aj som guuglil ale nic nepomohlo, akurat som uplne vybil baterku a nemam tu ani nabijacku :@ :@ rano zaspim do roboty, lebo nemam iny budik. fakt super. ***** smartfony a to som si chcel kupit ten akciovy HTC EVO 3D. TUDLE!! :finger: :finger: :finger:
(sorry za vylev)
16.02.2012 - 22:08:40
00
práveže som ho podpísal (Tmax tiež) ide o to, že sa to nejak neaplikuje, preto sa na to pýtam, mám totiž podozrenie, že firma si to DPH necháva.
Mne šlo hlavne o to, či sa to aj na DPH vzťahuje, či to nieje len na odvody do poisťovní.


A nevypisovali resp. podpisovali ste náhodou: Žiadosť o vykonanie výpočtu dane z príjmov fyzickej osoby zo závislej činnosti a o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň?
To sa teraz v tomto čase vypisuje.
A potom by vam mala firma spraviť: ROČNÉ ZÚČTOVANIE PREDDAVKOV NA DAŇ
Z PRÍJMOV FYZICKEJ OSOBY ZO ZÁVISLEJ ČINNOSTI ZA ROK 2011.

Aspoň u nás sa to tak robí. A možno dostanem aj nejaké € nas5. :)
16.02.2012 - 22:10:48
00
predstavte si ze na htc touch diamond 2 nejde posielat fotky cez bluetooth :( , vyskusal som uz vsetko mozne, aj som guuglil ale nic nepomohlo, akurat som uplne vybil baterku a nemam tu ani nabijacku :@ :@ rano zaspim do roboty, lebo nemam iny budik. fakt super. ***** smartfony a to som si chcel kupit ten akciovy HTC EVO 3D. TUDLE!! :finger: :finger: :finger:
(sorry za vylev)


nedá sa to cez oficiálne stránky? android mal pri slabšej verzii 1,6 bluetoot softvér voľne stiahnuteľný z marketu, tak buď vyskúšať upgrade windowsu, alebo pozrieť na oficiálnych stránkach, či tam nieje niečo na opravu...
a ak chceš nejaký dobrý fón čo nestojí majland, tak si kúp niečo z androidom ;)
16.02.2012 - 22:27:53
00
A nevypisovali resp. podpisovali ste náhodou: Žiadosť o vykonanie výpočtu dane z príjmov fyzickej osoby zo závislej činnosti a o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň?
To sa teraz v tomto čase vypisuje.
A potom by vam mala firma spraviť: ROČNÉ ZÚČTOVANIE PREDDAVKOV NA DAŇ
Z PRÍJMOV FYZICKEJ OSOBY ZO ZÁVISLEJ ČINNOSTI ZA ROK 2011.

Aspoň u nás sa to tak robí. A možno dostanem aj nejaké € nas5. :)


Podla všetkého je všetko OK, zmluva je tak nastavená, že viac ako sme zarobili, zarobiť nemôžme, aj keď to "uľavenie" dani umožňuje. Hold prvú sme podpisovali zmluvu, kde je písané, že zarobím iba 3€ za zásielku (najviac) takže mi to tlačivo na zrážanie DPH moc nepomôže, len na nejakých 12centov/zásielka. Mamka sa v tom vyzná a všetko mi vysvetlila.
Takže snami vybabrali :-( Kebyže to nepodpíšem, tak sa mi z ceny 3,6€ zrazí 20% + odvody a by som zarobil cca 2,8€ takto zarobím 3, no po starom by som 3,6€. Takto má firma 0,6€ zadarmo a nemôžem nič povedať, lebo podľa zmluvy môžem najviac zarobiť 3€ za zásielku.


Naposledy upravil dynatom dňa 16.02.2012 - 22:55:44, celkovo upravené 1 krát.

16.02.2012 - 22:51:01
00
Tak to sme vsetci radi, ze ti mamka vysvetlila tu DPH (kedze sa vyzna)
16.02.2012 - 22:54:14
00
Zrovna v DPH nie, ale vytvára zmluvy a motá sa v tejto brandži.
16.02.2012 - 22:58:07
00
:y:
16.02.2012 - 23:09:55
00
Raver :lol:
17.02.2012 - 07:36:33
00
Dynatom,
ešte raz keďže vypadá to tak že si stále nepochopil...
DPH je daň z pridanej hodnoty ktorú odvádzaš štátu ako spotrebiteľ. To čo platíš z výplaty sa "nepochopiteľne" nazýva Daň z príjmu fyzických osôb.
Každý zamestnanec má nárok znížiť si svoj vymeriavací základ pre DzP o tzv. odpočítateľnú položku ktorá je 19,2 násobok životného minima (na rok t.j. 303,72 EUR / mes.). To znamená, že čiastka z ktorej platíš DzP je hrubá mzda mínus odpočítateľná položka. Toto platí len v prípade ak si u zamestnávateľa podpísal tlačivo že nepracuješ u iného zamestnávateľa a preto si žiadaš uplatniť odpočítateľnú položku u neho. A ešte pre upresnenie zaň z príjmu je stále 19%.
Ak si žiadne tlačivo (žiadosť) nepodpísal tak ti zamestnávateľ musí odviesť DzP vo výške 19% z celej tvojej hrubej mzdy. Ak je toto tvoj prípad, môžeš si spraviť daňové priznanie a preplatok na DzP ti daňový úrad vráti (ak si zarobil do výšky odpočítateľnej položky, tak v plnej výške).
V každom prípade máš v tom hokej, ak sem dáš výplatnú pásku tak ti povieme konkrétnejšie.
17.02.2012 - 07:53:20
00
Takže snami vybabrali :-( Kebyže to nepodpíšem, tak sa mi z ceny 3,6€ zrazí 20% + odvody a by som zarobil cca 2,8€ takto zarobím 3, no po starom by som 3,6€. Takto má firma 0,6€ zadarmo a nemôžem nič povedať, lebo podľa zmluvy môžem najviac zarobiť 3€ za zásielku.


dynatom kebyze to nepodpises tak je teraz na tvojom mieste niekto kto by to podpisal. bezna prax vacsiny svk podnikatelov kedze v zastupe im stoji xy cakatelov na pracu.
17.02.2012 - 08:18:08
00
Tomu sa ale hovorí trh... Ponuka sa stretáva s dopytom.
To čo napísal dynatom je skomolenina.
17.02.2012 - 09:19:37
00
ked uz sme pri tych mobiloch-tmobile ponuka predplatenku s 2gb netom za 5e




Nie, toto nie je predplateny internet 2 GB za 5 €. Si trosku pozornejsie precitaj podmienky...


Naposledy upravil Jezus dňa 17.02.2012 - 09:33:53, celkovo upravené 1 krát.

17.02.2012 - 09:32:57
00
nehovorí vždy o tom ako treba deti v škole vzdelávať k ekonomickej a právnej gramotnosti ... ale výsledok je biedny .. vidím to na kolegovom synovi .. ale napr aj na dynatomovi ...

nechápem kam toto školsvo speje .. rečí kopec ale skutek utek
17.02.2012 - 09:33:51
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up