Jezus ano, ale tento krat nebude problem v kite resp. jeho nahrade, ale asi skor v tom plasti ako tvrdi CraObs. Pravda je, ze som minul zbytocne tmel, ale keby to neskusim tak neviem, ze sa mi to nepodari...
26.05.2011 - 10:40:47
00
hmm co na to povedat
1. nejde teraz ani tak o peniaze. Mal som original Joe´s kit. Podla mna su tieto kity tak na jedno pouzitie. Ked sa ta gumena paska zaserie mliekom, tak je ju lahsie vyhodit ako ocistit. Preto som pri vymene plasta za novy pouzil rozrezanu 20" dusu namiesto orig. pasky (aby som ju nemusel cistit...). Plni to presne rovnaky ucel, kupis to hocikde a je to asi aj lahsie riesenie.
2. Ja som chcel nahradit gumovu pasku aka je tusim aj v tom Rubena kite paskou ako ma napr. Caffelatex, len som namiesto caffelatex pasky pouzil Patex powertape. Co som cital, tak by to malo fungovat a aj to podla mna funguje.
Takze neviem na co narazas tou cenou, ale je pravda, ze ma to vyslo o polku menej ako original aj ked mi neslo povodne o usetrenie...


To ocistit tu origo Joe s pasku by bol az taky problem ako radsej vymyslat rozne kombinacie? Neviem no, pride mi to trochu cudne...
28.05.2011 - 21:54:03
00
tak ja som vcera na Garde chytil v lese klinec do zadneho a tmel to nezacelil. Okamzite vyfucal plast a povolili patky, takze som po neuspesnych pokusoch nafukat ho musel nahodit dusu :-(
29.05.2011 - 07:34:44
00
aký velký? a čo to tam máš za plášť?
29.05.2011 - 07:50:00
00
ja tiez negativna skusenost: bike roll -necas, reku trochu vzduchu vypustim, nech to na tych mokrych skalach drzi..., predbieham mimo stopu, prechadzam cez nejaky bordel ...., nasleduje zjazd, koleso na rafe a nie a nie dofukat, rezignoval som a takmer na rafe som prisiel k autu (do juzneho kola sa islo cez parkovisko) skusil som velku pumpu z auta a za minutu som pokracoval
takze na nizkych tlakoch sa jazdi dobre ale nemusi to potom stihnut defekt zalepit
asi skusim tento pokus post495217.html#p495217 aj bez duse, nech v reale presne viem, co mozem cakat
29.05.2011 - 08:42:57
00
tak ja som vcera na Garde chytil v lese klinec do zadneho a tmel to nezacelil. Okamzite vyfucal plast a povolili patky, takze som po neuspesnych pokusoch nafukat ho musel nahodit dusu :-(


A aky tmel tam vozis a kolko ml si lial do kolesa? To sa mi nechce verit, teda pokial to nebol 2 cm klinec :D
29.05.2011 - 10:31:23
00
tak ono kludne.. papier sa lepí inak než guma :lol:
aj keď roman má mám pocit SS verzie..
29.05.2011 - 10:33:38
00
takze tmel NoTubes, cca. 100-120 ml a plast Schwalbe NN SS. Od sutrov som ho tam dost dorezal a ten klinec prekvapil aj mna. Mal priemer cca. 3-4mm, ale nemal som vtedy cas patrat, ci nahodou neprepichol aj pasku v rafiku.
30.05.2011 - 00:36:47
00
Tak som od dnes aj ja bezdušový.... Rubena Kit + tmel NoTubes.
Pojazdiť to chcem ísť dnes, nahadzovalo sa to celkom OK ..zadné koleso som nafúkal v pohode dielenskou pumpou, s predným som sa potrápil viac a nakoniec som ho musel fúkať kompresorom a aj to na 2x lebo sa mi posunula tá gumená páska a trčala medzi plášťom a ráfikom ..no aj tak to tesnilo.
Trochu som sklamaný z hmotnostnej úspory :(
Pôvodne:
kompletné predné / zadné koleso, plášťe FatAlbert 26x2,25 Performance a duše 1885g / 2240g
teraz:
kompeltné predné / zadné koleso, plášte BontragerXDX 26x2,20 + RubenaKit a tmel 1810g / 2215g
tmelu som použil približne 120 ml do každého kolesa... možno aj preto tá váha, ale tak radšej viac ako málo a zistím to až keď pichnem plášť ...
Ešte váha plášťov samostatných:
Fat Albert - 620g / ks .... podotýkam že boli už zjazdené tak na 50 - 70%
Bontrager XDX - 615 g / ks ... nové
31.05.2011 - 13:54:14
00
120ml sa mi zda vela aj na 2,2 plast. Aj do rezervy na par defektov sa mi to zda dost, vzhladom na to, ze to za par mesiacov aj tak vyschne.
31.05.2011 - 14:19:57
00
takze tmel NoTubes, cca. 100-120 ml a plast Schwalbe NN SS. Od sutrov som ho tam dost dorezal a ten klinec prekvapil aj mna. Mal priemer cca. 3-4mm, ale nemal som vtedy cas patrat, ci nahodou neprepichol aj pasku v rafiku.

Ty si jazdil na Garde s obycajnymi plastami prerobenymi na bezdusak a este k tomu schwalbakmi ? :tmi: Tak to je dost velka odvaha :lol:
31.05.2011 - 15:18:48
00
Tak som od dnes aj ja bezdušový.... Trochu som sklamaný z hmotnostnej úspory :(
Nuz ja osobne si viac cenim tesnost a odolnost celeho systemu proti defektom ( zadny som sekal casto :lol: ) ako vahovu usporu, hoci s novym setom som si slusne polepsil ;)
31.05.2011 - 16:40:00
00
...a nižší valivý odpor :party:
31.05.2011 - 17:47:20
00
Ty si jazdil na Garde s obycajnymi plastami prerobenymi na bezdusak a este k tomu schwalbakmi ? :tmi: Tak to je dost velka odvaha :lol:

Ale Lubo, co mas furt proti Schwalbe? Ved posledneho Fat Albert/Nobby Nica si vozil pred 3 rokmi. Nove zmesi su odvtedy uplne inde. :?:
A inak bezdus je prave na Gardu velky prinos. Pri podhustenej gume (a ze si to tamojsi teren ziada) aspon necvaknes. Ja som mal smolu na klinec. V terene boli gumy citatelne a podrzali a kvoli tensim bokom vozim SnakeSkin verzie. Toto nie su papieraky co mam na HT.
31.05.2011 - 20:35:24
00
To ocistit tu origo Joe s pasku by bol az taky problem ako radsej vymyslat rozne kombinacie? Neviem no, pride mi to trochu cudne...


"rozne kombinacie" pouzivam preto, lebo mi staci raz za pol roka az rok kupit dve 20" duse, rozrezat ich a nemusim sa babrat s cistenim, stoji ma to 6€ a funguje to presne a rovnako dobre ako napr. ten Joe´s kit. Uz sa k tomu nechcem dalej vyjadrovat, ved ja nikoho nenutim, aby to tak robil.

A este sa vratim k tym mojim problemom. Nakoniec mal Craobs pravdu. Ten plast nebol v poriadku. Cez vikend som to nahodil s overenym kitom z dusi. Podarilo sa na prvy pokus. Po hodinke, zakial som prisiel od nasich domov na byt ten MutanoRaptor mierne zmakol cca z 3barov na 2-2,5baru. Tak som ho servisnou pumpou dofukal na 4bar (max. hodnota by mala byt 4,5baru), ze nech lepsie citim kde to sici. Po chvilke som zbadal, ze to sici cez malu dierku na boku plasta. Tak som plast naklonil v rukach nech tam natecie tmel a zalepi tu dieru. Zalepil bez problemov. Potom som ho este asi minutu drzal v rukach a cumel nan, ze ci nezbadam este nejaky unik. Zrazu sa ozvala rana, ze som sa skoro posral. Praskla na nom patka rovno mne pred ksichtom. 60ml tmelu skoncilo po celej izbe a ja som bol tiez pekne :makeup: . Nezvladol ani 4bary v klude.
Esteze mam este jeden Wolverine. Ale je mi luto toho Mutana. Uz chvilu vozim Wolverina 2.2 a som snim dost spokojny. Nafukany Mutano 2.4 je cca rovnako siroky a vysoky ako ten Wolverin, ale ma cca o 35-40g menej a aj dezen mi bol sympatickejsi na predok.
01.06.2011 - 13:05:06
00
keyboard_arrow_up