Samozrejme, že nie. Keby som stále čakal, kým niečo bude ešte lacnejšie a ešte lacnejšie, v živote by som si nič nekúpil.
23.05.2011 - 19:42:41
00
Až tak anonymné to nie je pre potreby Štatistického úradu...

Na SUSR sa spoji databaza dotaznikov s kodmi a vznikne kompletna databaza, ktoru si urcite niekto udrbe pre seba a nasledne sa dostane pre tych, ktori to potrebuju aj s kompletnymi a zaujimavymi udajmi :)
23.05.2011 - 19:52:24
00
Pokuta nehrozí. Ale neviem prečo by si to nerobil. Ľudia sa idú pokakať z toho, že to nieje tak úplne anonymné. A čo? Aj tak na príslušných úradoch o občanoch informácie majú. Ide o to, že síce sú ľudia chránení voči okolitému prostrediu keďže nevypĺňajú meno, ale nalepia kód, takže pri manipulácii sa nevie o koho ide. Až tak anonymné to nie je pre potreby Štatistického úradu...

Teraz som čítal na sme.sk, že napr v Česku je pokuta až vyše 400 eur...




tak som v BA na private a kedze asi by som sa teoreticky mal spocitat doma, ale doma nikto nieje takze preto ma to zaujimalo. viem ze sa to da riesit aj nejak inak (telefonicky alebo cez net?) ale zatial som to neskumal
23.05.2011 - 19:53:00
00
Samozrejme, že nie. Keby som stále čakal, kým niečo bude ešte lacnejšie a ešte lacnejšie, v živote by som si nič nekúpil.


Takuto reakciu som ocakaval, super...mas krasny bajk, kaslat uz tych par centov, navyse nemaju uz tvoju velkost.
23.05.2011 - 19:56:30
00
tak som v BA na private a kedze asi by som sa teoreticky mal spocitat doma, ale doma nikto nieje takze preto ma to zaujimalo. viem ze sa to da riesit aj nejak inak (telefonicky alebo cez net?) ale zatial som to neskumal

máš sa sčítavať tam kde si bol k danému momentu sčítania.. to bolo v SR tuším 21.5..
inak dotazník sa dá aj netom, neviem ale či to netrebalo nahlásiť pri preberaní dotazníku..
23.05.2011 - 20:05:37
00
xixixi unas nikto nebol scitavat:D
23.05.2011 - 20:21:22
00
http://bratislava.sme.sk/c/5906328/v-bratislavskom-starom-meste-odstupilo-40-scitacich-komisarov.html :lol:
23.05.2011 - 22:01:44
00
tak ak to zaujima aj inych ludi tak nasiel som to tu http://www.scitanie2011.sk/kontakty/dalsie-zaujimave-otazky

Dobrý deň. Sčítanie je teda povinné zo zákona a údaje ktoré osoba vpíše musia byť pravdivé. Čo sa stane ak niekto dotazník vyplní nepravdivo alebo vôbec nevyplní? Môžu sa s toho pre daného obyvateľa vyviesť nejaké právne následky?


Sčítanie je osobitné štatistické zisťovanie, najväčšie svojím rozsahom, obsahom najnáročnejšie a finančne určite najdrahšie. Ak má mať zmysel, to znamená, ak sa majú výsledky sčítania stať relevantným podkladom pre nastavovanie politík vo všetkých oblastiach života počas nasledujúcich desiatich rokov od najvyšších úrovní až po najnižšie, musia tieto výsledky odrážať realitu. Z tohto dôvodu je nevyhnutné, aby sa sčítal naozaj každý jeden obyvateľ a poskytol pravdivé údaje. Sčítanie je založené na dôvere, aj preto sa zákon č. 263/2008 Z. z. o sčítaní obyvateľov, domov a bytov v roku 2011 o pokutách, resp. sankciách za nesčítanie nezmieňuje. Nemyslíme si však, že obyvateľ by sa mal obávať poskytnúť údaje na účely sčítania. Sčítanie obyvateľov, domov a bytov je anonymné. Sčítací komisári sú viazaní mlčanlivosťou aj po skončení sčítania a samotné sčítacie tlačivá (bez mena, priezviska, rodného čísla, presnej adresy bydliska a podpisu obyvateľa) budú po prenesení údajov do počítačových systémov skartované.

Drvivá väčšina údajov požadovaná pre sčítanie je Vášmu blízkemu aj širšiemu okoliu určite dôverne známa – napr. či ste muž alebo žena, v ktorej obci bývate, či ste slobodný, ženatý alebo rozvedený, koľko máte detí, akým jazykom hovoríte, aké je Vaše vzdelanie, či máte auto, a možno aj to, do ktorého kostola chodíte. Rozsah majetku sa pri sčítaní nezisťuje a sčítací komisár nesmie vstúpiť do Vašej domácnosti, ak ho nevyzvete. Sčítaním sa nezisťujú neprimerané ani kompromitujúce informácie. Údaje zo sčítania sú o. i. významné tým, že sú v istej štruktúre a poskytujú sa k jednému dátumu (rozhodujúcim okamihom sčítania je polnoc z piatku 20. mája na sobotu 21. mája 2011), aby sa dal načrtnúť aktuálny, ucelený obraz o demografickej a sociálnej situácii i životných podmienkach obyvateľstva a dali sa urobiť prognózy ďalšieho vývoja spoločnosti.
23.05.2011 - 22:08:00
00
ja sa scitam milerad .. a mozno aj identifikator nalepim .. ak pride komisar a donesie harky ;-] ale urcite nebudem nikoho ja nahanat !
24.05.2011 - 08:52:49
00
kto ešte vstáva o 4:45, aby o 5:15 sedel na bicykli a o 6:00 mohol spočinúť pohľadom z kopca na zobúdzajúce sa mesto? momentálne okolnosti mi to inak nedovoľujú, ale aspoň sa mi otvorili nové obzory... :)
24.05.2011 - 09:05:46
00
kto by preboha dobrovolne vstaval o 4:45?! :D

btw: som scitany, resp sme scitani elektronicky. nakoniec tam je velke ho... . vsak vsetky tie veci si vedia zistit hocikde inde.
"Sčítanie je osobitné štatistické zisťovanie, najväčšie svojím rozsahom, obsahom najnáročnejšie a finančne určite najdrahšie." ak je toto najrozsiahlejsie scitanie tak minule sa co pytali? len bydlisko a ci mate splachovaci alebo nie? :D
24.05.2011 - 09:58:07
00
kto ešte vstáva o 4:45, aby o 5:15 sedel na bicykli a o 6:00 mohol spočinúť pohľadom z kopca na zobúdzajúce sa mesto? momentálne okolnosti mi to inak nedovoľujú, ale aspoň sa mi otvorili nové obzory... :)



Fuu o 4:45 som pravidelne v ríši snov, ale možno v rámci lucidného sna by sa to dalo realizovať. Normálne asi nie :yawn: :)
24.05.2011 - 10:13:12
00
http://www.sme.sk/c/5908048/scitaci-komisari-maju-na-nenalepene-kody-nahradny-plan.html

Takze identifikator, neidentifikator .. dopredu mali naplanovane porusovanie zakona o ochrane udajov. A to nehovorim o tom,ze aj samotni komisari, ak toto robia, je uz porusovanim zakona.

No pekne, pekne ...
25.05.2011 - 14:15:13
00
zaspamujem trošku ešte aj tu ,kedže niektorí nečítajú tému politika :angel: Snáď to nebude nikomu vadiť..

Zdravím páni.. Moja frajerka robí diplomovku na tému : VNÍMANIE POLITICKÉHO LOBINGU NA SLOVENSKU .Chcel by som Vás poprosiť o pár minút času na vyplnenie dotazníka :)

https://spreadsheets.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dDZ5Y1FBVHRpOC0zWWltVGRlTFMwZGc6MQ

Veľmi pekne ďakujem za Váš čas.

Chcel by som Vás ešte poprosiť ,aby ste to poslali napr. svojim známym ,kolegom.... Veľmi by jej to pomohlo.

Ešte raz ďakujem. :)
25.05.2011 - 23:06:21
00
Bez identifikatora ani za nic :D
25.05.2011 - 23:36:41
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up