v podstate súhlasím ale musím uznať že skoro každý koho v aute stretnem so značkou KS nevie jazdiť... :lol:
08.04.2011 - 10:08:16
00
:lol: aku značku (EČV) maš na domácom aute ?? :!:


Naposledy upravil LL dňa 08.04.2011 - 10:11:48, celkovo upravené 1 krát.

08.04.2011 - 10:10:39
00
KE a KE :P
08.04.2011 - 10:11:26
00
od kedy je "skoro" v KE = KE ? :clap:
08.04.2011 - 10:13:26
00
už síce nebývam priamo v KE ale stále sa cítim, som, a budem košičan a autá tiež máme stále KE :) a teraz späť k téme...
08.04.2011 - 10:15:46
00
viete co je najhorsie? Kamiony s ukrajinskymi/tureckymi..

najdebilnejší kamionisti čo stretávam na dialnici Brno-Bratislava sú s písmenkom H :tmi: to je fakt neskutočné čo občas stvárajú..
a ďalšia skupina sú staré mercedesy a bavoráky so značkami D, za volantom však nesedia nemci ale turci ktorí idú na návštevu domov, to je tiež zážitok..
08.04.2011 - 11:30:11
00
Pred par dnami som sa urcite druhykrat narodil,v okoli Kosic som jednym celkom slusnym zjazdom kde nie je problem dosiahnut okolo 80 km/h vletel do malej krizovatky kde som bol ja na hlavnej no jeden nedockavy .ujo z vedlajsiej si to vyrazil do mojho jazdneho pruhu ak by som nebol v tej rychlosti urobil vyhybaci manever napalim to rovno do neho srdce mi bilo ako dusu este zopar km a tie svete obrazky co som v tom momente predaval nechcite ani pocut.
08.04.2011 - 12:08:56
00
"vletel do križovatky" hovorí za všetko.. to že si na hlavnej nič neznamená, len to že máš prednosť, ak ti ju nedá tak dotyčný bude vinník nehody (pri aute to je všetko) ale či to rozdýchaš v 80 na biku teda neviem..
08.04.2011 - 12:14:27
00
na cestach treba pocitat so vsetkym a akonahle vidim auto na krizovatke, tak brzdim...aj ked mam prednost
uz som mi to vyplatilo vela krat ako na biku, tak aj podobne situacie na aute
08.04.2011 - 12:37:13
00
Sláva, sláva,.....tak nám schválili novelu zákona o cestnej premávke.
Poteší hlavne táto zmena:

Cyklisti budú mať pri odbočovaní jednoznačne prednosť

Novela zákona jednoznačne určuje, že vodič odbočujúci vpravo bude musieť dať prednosť cyklistovi, ktorý pôjde rovno. V dôvodovej správe k novele sa píše, že ide najmä o situáciu, kedy má vodič odbočujúci vpravo po svojej pravej strane cyklistu a teda mu skríži jeho jazdnú dráhu.

"Je to analogické použitie všeobecného pravidla, podľa ktorého dáva prednosť ten, kto križuje dráhu inému," píše sa v dôvodovej správe.

Aj cyklista odbočujúci doľava bude mať prednosť pred motorovým vozidlom, ktoré takisto odbočuje doľava. Veď si len predstavte: cyklista, na to, aby mohol odbočiť doľava, musí prejsť od pravého okraja cesty čo najviac v ľavo v časti vozovky určenej pre jeho smer jazdy. No a po odbočení musí zase späť k pravému okraju vozovky.

"Aj v týchto prípadoch sa navrhuje posilniť ochranu cyklistov v cestnej premávke uložením konkrétnej povinnosti vodičovi motorového vozidla neohroziť cyklistu, čím sa zdôrazní všeobecná povinnosť dbať na zvýšenú opatrnosť voči cyklistom," uvádza dôvodová správa.

Zdroj: SME
08.07.2011 - 20:57:01
00
Na kruhových križovatkách by mali pridať zákaz predbiehania cyklistov. Znie to možno zbytočne, ale častokrát idem na kruháči a neodbočujem z neho hneď vpravo, ale "inteligentný" vodič sa za každú cenu natlačí vedľa mňa a chce ísť vpravo cezo mňa, hoci JA vpravo neodbočujem. :whew:
08.07.2011 - 22:14:49
00
Pokiaľ viem tak cez križovatku je obiehanie zakázané. A pokiaľ sa na teba tlačí šofér, ktorý chce ísť z kruháča von pri skoršom výjazde tak bude platiť pravidlo, ktoré bolo schválené, že ti nemôže skrížiť tvoju jazdnú dráhu.
08.07.2011 - 22:24:46
00
kruháčom jazdím zásadne stredom pruhu.. auto tam v drvivej väčšine nemá šancu byť rýchlejšie bezpečnou jazdou takže nikoho nebrzdíš, akurát si zabezpečíš priestor a bezpečný prejazd..
08.07.2011 - 22:54:12
00
Presne tak - vletím do kruhového objazdu a držím sa v strede, nie pri pravom okraji. Prípadne ešte tesne pred vjazdom sa natlačím do prostriedku cesty, aby za mnou idúce auto muselo pribrzdiť na moju rýchlosť. A v prípade, že musím dať prednosť autám v objazde, tak ostanem stáť v prostriedku cesty, za mnou idúce auto ma nemôže obísť zľava, ani sprava, ostatne stáť za mnou.
08.07.2011 - 23:22:48
00
u nas mame 3 prudovy kruhac, ktory je raritou na Slovensku a kazdy nedomaci na nom zmatkuje a priznam sa ze aj ja ako domaci...tu vam postavenie v strede nepomoze :lol: ...

Prílohy:

kosice-kruhovy-objazd-sedem-divov-sveta.jpg
kosice-kruhovy-objazd-sedem-divov-sveta.jpg 31.71 KiB thumb_up0thumb_down

10.07.2011 - 00:00:57
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up