large, je to tak - na fulle sa s tym da stretnut (neviem ci na vsetkych). Aj ked pri znizeni len o svrtinu zdvihu to podla mna nemoze mat az tak markantny efekt. Ja sa s tymto problemom potykam pri znizeni o polovicu a viac zdvihu a pri znizeni na minimum (asi desatina zdvihu) je zmena naozaj vyrazna a dost neprijemna. Pravdepodobne to nejak suvisi so zmenou zatazenia a teda aj priebehu zadnej stavby po "klaknuti" bajku vpred. Ale viac som to neanalyzoval.
02.04.2011 - 19:12:05
00
large: pri slapani do kopca, ci po rovine ?
02.04.2011 - 19:14:47
00
do kopca som to zatim len skusal aj ked nebol miestami moc velky .nevravim ze to bol rozdiel velky ale som nevedel ci sa daco nepokakalo .tak teraz budem muset pekne makat heh.no kebyze idem dole uplne tak sa asi ani nepohnem z miesta :D. hm ale bolo by zaujimave to skusat aj u inych bikov ze ktore odpruzenia sa takto sprvaju. na meride LRS som to nikdy necitil aj ked zmena len 3cm
02.04.2011 - 19:24:22
00
ja by som ti k tomu asi len toľko: vyser sa na znižovanie vidlice... ;)
02.04.2011 - 19:40:40
00
No do kopca pri znizeni predku, by sa malo slapat lahsie. Po rovine .. hmm, nemalo by mat vplyv, leda ze si padal zo sedla :lol: .. onehna mi pri testovani vidlice vyfucala pozitivka do negativky, takze 9cm dole .. a slapalo sa mi naopak lepsie (odpor vzduchu :lol:). Niekedy sa vidlica trosku pokrivi pri znizeni zdvihu :?: .. mas pevnu os ? Mne jedna vidlica svojho casu pri znizeni (slo asi o 5cm mozno) sposobila, ze mi suchalo trosku o rafik Vcko. Nepritlaca sa ti pri znizeni z nejakeho dovodu (pokrivenie, kabel) dosticka o kotuc ?
02.04.2011 - 19:42:49
00
ja by som ti k tomu asi len toľko: vyser sa na znižovanie vidlice... ;)

:!:
02.04.2011 - 19:47:53
00
lto-myslim ze nic sa nepritlaca /nesucha skusal som tocit koleso len tak a islo normalne hej sak durolux s 20mm oskou, sak dam ti dakedy vyskusat ked pojdes alebo ta stretnem na vyjazde a uvidis.martin no hej ale zas ked je moc strme stupanie tak je to fajn ..co sa mi paci aj napriek chybajucej low speed kompresii sa pri jazde do kopca na asflate nepohupovala dako extra pri normalnom slapani .a chod ma porovnatelny s manitou minute pruzinou velmi citliva ..este musim porovnat s VANom 36 a lyrikom :)
02.04.2011 - 19:52:35
00
No, musim vyskusat :nod: .. ale taketo veci sa stavaju len pri zatazeni, normalne ked to skusas rukou, nic nezistis, onehda som tak bojoval s hlavovym, vsetko tip top, jakmile som sadol na bajk a slapal, tak slo tazko tocit :tmi:
02.04.2011 - 19:56:45
00
no pozri, podľa mňa z toho bajku robíš mačkopsa... znižovanie zdvihu, dlhý predstavec...
no a k low speed kompresii: tá ti určite nezabráni pohupovaniu. low speed kompresia má práve opačnú funkciu, "zapína" sa pri rýchlejšom pohybe vidlice. pri dostatočne pomalom práve dokážeš vidlicu stlačiť akoby bez odporu. a aby to bolo úplné, high speed kompresný okruh je zase presný opak, ten sa otvára pri rýchlom pohybe (rýchlejšom, ako sa zatvár alow speed okruh)
02.04.2011 - 19:59:37
00
tak to neviem na manitou mam len ze "kompresiu" a ked dam uplne je lock .nerobim mackopsa heh predstavec tam taky bol a zatim mi sedi ked mi dakto pozicia kratsi mozem skusit :) takto sami zda stabilny ale pritom lahko ovladatelny(moze to robit aj rozdiel oproti meride kde som mal vyslovene xc posed )
02.04.2011 - 20:05:49
00
mar_tin: to si poplietol, low speed je low speed a tak to aj funguje ,brani pohupovaniu .. sak som to jazdil na Magure :^) .. btw mackopes ma este aj kosik na flasu :lol:
02.04.2011 - 20:06:50
00
Som ti vravel, nekupuj tú hojdačkovú kravu, budeš vládať ešte menej. :lol:
02.04.2011 - 20:07:44
00
a teraz ma ukamenujete ..dnes som nahodil blatniky :rofl:
02.04.2011 - 20:07:55
00
tmax: :D :y: .. ja na Reigna musim trenovat cely rok aby som sa na jesen mohol povozit :lol:
large: a naco preboha, vsade je sucho, dokonca aj ten sialeny blatovy usek pri obchadzke Somara ma len asi 2 male kaluze, a mokrina za 3KK je vyschnuta :tmi: Sneh co nasiel mafo je prec a Konske sa daju vyslapat aj s Ralphom vzadu :D
02.04.2011 - 20:10:51
00
tak na kobyle dnes bolo aj blato tak pre istotu-chcem ho mat cistucky :lol: ..nevadi ze som pomalsi na sektu (teda niekoho)som aj tak rychly :D
02.04.2011 - 20:13:33
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up