pokiaľ nemáš problémy s kĺbovou sústavou, nie je nutné BRAŤ nič...
všetko zaťažuje zbytočne pečeň niekedy až enormne a to sa mi vôbec nezdá zdravé
na rady kulturistov pozor :-)
vyrovnaná zdravá strava a jeden krát mesačne dobrá domáca huspeninka, pripadne tlačenka musi mladému organizmu úplne stačiť.....
pečeň si humpľuj INAK .-)
maximálne tak čistá prírodná (nie syntetická) želatina
lepšie ako sypať - je poriadne po záťaži regenerovať
30.01.2010 - 19:07:42
00
no ja neviem kto tu sype klbovu vyzivu :lol:

ja si raz za cas davam MOBILIN je ok, proste zabera ale to bude asi tym ze nehadzem do seba vsetku chemiu co predavaju v lekarnach ( tj mam lepsiu odozvu na liek ) a ked koleno pobolievalo tak po tyzdni uz bolo zase ok , jeden sacok za den a neveril by som ale aj mast co k tomu bola priblena ako akcia mi celkom pomaha na klby resp upony sliach na klby ( niekto to pisal ze klby sa daju vyzivit iba vnutorne ) ale aj tato mast proste u mna zabera .....

este raz nie som ziaden liekozrut ale ked treba tak to je lepsie zobrat lebo je to koncentrat , huspeniny by si musel zozrat na kila aby si nahradil ucinok toho alebo onoho prasku .....
30.01.2010 - 19:24:59
00
Práve som dojedol huspeninku ]:) a pomáhajú aj kuracie chrupavky, no neskúšal som
30.01.2010 - 20:12:35
00
jasné že nebudeš sypať do seba prášky ked ma 17 rokov a nič ťa nebolí ;)
ale ked máš 30 a cítíš kolená po squashi, posilke a celodennom výlete na biku a daš si nejakú želatinu,tak na tom nevidím nič zle
ja mam Gelactiv, celkom v pohode,pred Vianocami bol v nejakej akcii
pozri si aké množstvo účinných látok je v 1 tbl /chondroitin, glukosamin .../ a vyber si podľa toho
30.01.2010 - 21:08:12
00
Ja mam dobre skusenosti s Ortoprimom: http://www.lekarna.cz/ortoprim-kloubni-vyziva-tbl-90/

Pomer ucinnych latok (Glukosamin sulfát, Chondroitin sulfát a MSM) verzus cena je vyborny.
30.01.2010 - 22:30:22
00
Tlacim pravidelne Gelactiv Nexrutin a je to ok,ma to slusny obsah spravnych latok na kolienka a po 40ke ich uz proste citim :)
30.01.2010 - 23:14:38
00
warzone: pukot ktorý nebolí je fyziologický, teda OK - horšie je, ak bolí
LL: iná ako prírodná želatína neexistuje, načo vyrábať niečo, čo sa oveľa lacnejšie získava z de facto odpadu po spracovaní zakillovaného zvera? a koniec koncov, z toho istého matroša sa izolujú aj všetky tie ostatné "dobroty"
skôr ako o to, že by to "nebolo zdravé" alebo "ničilo pečeň" ide o to, že asi 90 % týchto prípravkov sú vyhodené peniaze za niečo, čo ste schopní do seba dostať aj normálnou stravou - a preto by som to ani nedramatizoval názvom "sypanie" a naopak by som podotkol že slovné spojenie "dobré domáce" často označuje humus na kvadrát
31.01.2010 - 02:23:25
00
Teraz neviem či zobrať COLAFIT alebo hľadať niečo iné. V Colafite nie je žiaden Glukosamín ani Chondroitin? :^) Myslíte že Colafit bude na prevenciu stačiť? Do látkových premen sa absolútne nerozumiem tak neviem či v tom Colafite bude Gluk. a Chondr. chýbať alebo nie.
31.01.2010 - 10:23:52
00
Páčia sa mi niektoré názory sú vtipné, mile rád by som chcel aby mi vysvetlili, čo tým mysleli.
Rád sa poučím a určite aj ostatný. :lol:

LL: lepšie ako sypať - je poriadne po záťaži regenerovať.

Čím poriadne zregeneruješ?

tulenik: čo ste schopní do seba dostať aj normálnou stravou.

Čo je to normálna strava?
31.01.2010 - 18:26:09
00
Zas bude na mňa zle že vám ruším placebo ale nedalo mi to a pozrel som si pár publikácií na túto tému nie v Muscle&Dumbness ale karentovaných lekárskych plátkoch. Efekty sú v podstate malé až stredné a aj to sa skúmajú skôr u už postihnutých než v prevencii a je to dané hlavne tým, že využiteľnosť tých zložiek je, jemne povedané, mizivá. Keďže však nie som farmaceut (hoci mám 1 publikačnú položku aj vo farmaceutickom plátku), oslovil som moju spoluautorku, ktorá farmaceutka je, a tuná je prepis dialógu:

Kód:
(21:00:59) tulenik starká? vieš mi povedať nejaký ako-tak odborný názor na "kĺbovú výživu"?
(21:01:09) 20360 igen
(21:01:13) tulenik glukozamín, chondroitín, msm
(21:01:27) 20360 ze vacsina glukozaminu a chondroitinu ma minimalnu biologicku dostupnost do klbu :(
(21:01:41) tulenik to som si všimol :D
(21:01:52) tulenik chondráč 0-13 %
(21:01:59) 20360 takze nejaky velky vyznam by som tomu nepripisovala
(21:02:14) 20360 ak ma clovek OK pecen a oblicky OK, ale inak bych nedrazdila certa :)
(21:02:53) 20360 skor bych povedala, ze pestra strava a tony salatu to istia
(21:02:56) 20360t masko ee
(21:03:01) tulenik :D
(21:03:10) tulenik a tony rýb? hehe
(21:03:15) 20360 vobec klbiky a slachy ked sa doondia moooc vela aminokyseliniek nerobi dobrotu
(21:03:18) 20360 rybicky OK
(21:03:22) 20360 neni tolko mastnoty :)
(21:04:05) tulenik ok v podstate si mi potvrdila moje podozrenia :)
31.01.2010 - 21:10:02
00
Čím poriadne zregeneruješ?


-strečing
-masáž
-hydromasážna kúpeľ
-škótske streky
-lynfodrenáž
- ...
31.01.2010 - 21:31:05
00
tuleník-o štúdiach by sme sa mohli rozprávať do rána, každá vyvracia teóriu tej druhej.
Rozhovor čo si dal, neviem ale mne nič nedal, akurát to že mám jesť ryby a čo ďalej. Ryby ktoré morské, minule písali že obsahujú olovo a takto by sme si mohli vyvracať jednu vec druhou.
Pre mňa platí jednoduchá rovnica-Príjem a výdaj. Ak športuješ len pre radosť, stačí aj tvoja normálna strava. Ak chceš športovať vrcholovo, tak k tomu musíš upraviť stravu a doplnky, ináč budeš vyzerať ako 90% športovcov na Slovensku, ktorí sú v 30 rokoch invalidi. Tréningové metódy a výživa v športe je u nás 100 rokov za opicami.

LL- áno je to regenerácia ale na svaly , ale kĺby tým nezregeneruješ. Strečing,masáže pomôžu svalstvu aby nedochádzalo k skracovaniu, viď príklad niektorí futbalisti a hokejisti-nohy do O, v takom prípade dochádza k odieraniu kĺbov na jednej strane, pretože nie je v ideálnej osi.
31.01.2010 - 22:10:30
00
mal som problemy s kolenamy a lekar mi predpisal condrosulf , teraz preventivne beriem artrostop rapid.citim ze to nema az taky ucinok ako condrosulf , ale je to lepsie ako nic.mne osobne to zabera aj na bolesti chrbta a hlavne krizov :y:
31.01.2010 - 22:36:19
00
johny, to o tých štúdiách je taký sympatický a veľmi skreslený laický názor, z dikcie mi je jasné, že okolo prírodných vied buď nechodíš ani náhodou, alebo ak aj, tak sa z nich na teba veľa nelepí - pravidlá slušného experimentu a jeho slušnej interpretácie sú etablované asi tak od 18. storočia (v podstate by sme mohli ísť aj ďalej do minulosti, v podstate už do Grécka, ale od 18. stor. tu máme nepretržitú tradíciu vedeckého publikovania v "modernej" podobe - časopisy, oponenti, ...)
tuná nejde o nijaké "teórie", ale o klasický dvojitý slepý pokus (polka ľudí berie danú vec, polka placebo a nikto nevie, čo berie, dokonca to nevedia ani lekári, čo im to podávajú), čo je osvedčená a jedine správna metodologická platforma... takisto aj biologická dostupnosť látky v kĺboch je relatívne jednoducho merateľná a sú to veci ktoré sa vydiskutovali po stránke metódy už dávnejšie, takže sa v podstate len zhromaždia a štatisticky vyhodnotia fakty
základná informácia, čo v tom našom úryvku je viditeľná každému, je tá, že chondroitín sa do kĺbu prakticky nedostane (0-13 %) a tomu zodpovedá význam jeho požierania... koniec, bodka (bodaj by sa dostal, keď sa počas trávenia zhydrolyzuje na monoméry!!!)
glukózamín je na tom zľahka lepšie, ale naozaj len zľahka
čo rybičky obsahujú, závisí od lokality, od druhu a zďaleka nie (iba) od antropogénneho znečistenia
01.02.2010 - 00:25:06
01
Condrosulf alebo artrodar, tri mesiace brať, tri mesiace pauza. Je to na predpis, čiže len pri vážnejšom stave. Bolesti obmedzenie hybnosti. Tie veci , ktoré nie sú na predpis sú pravdepodobne výživové doplnky, brať podľa príbalového letáka. Podľa mňa majú takú účinnosť ako medvedíky gumené, huspenina-tie sú chutnejšie. Kryokomora má tiež svoje čaro. (momentálne za oknami-teda aspoň na východe :lol: ) Sauna každého druhu. Plávanie.
01.02.2010 - 00:37:37
00
keyboard_arrow_up