Davorin XCM Slovenský raj

18. 9. 2010
15. kolo - Cyklomaratónska séria
MTB maratón
Hrabušice - Podlesok (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Foto
Zúčastnených bikerov (29)
CraObsdrotarGreywolfjasopetojfabJožoŠjurajko1975KockaKotolnikBBkubaslegimagic7Maniacmaparmartin81martinko76MaTThomilsumisenooboronkoKuborichardlestevolcthomashko2Tomas2707tritolvankes
Aká trasa je pre mňa vhodná?
jazdím ako šialenec a pri jazde sa kvôli muškám zásadne neusmievam 34% [ 31 ]
som pohodový jazdec a včas dám prednosť okolo idúcemu medveďovi 49% [ 45 ]
som mimozemšťan a v pohode zvládnem trasu ET 16% [ 15 ]
Celkový počet hlasov : 91
Porovnavat dve uplne odlisne trate je dost komplikovane. Ale ked si dal Kralovsky tak v pohode das aj tento. SINTESI XCM neobsahuje sice narocne technicke single ale ma ine chutovky v podobe prejazdu Tiesninou a kratky cca 100 - 150 m dlhy usek vedeny kamenistym korytom potocika v Betlanovskej doline ( ten sme vsetci zbehli :wink: ) Samozrejmostou su aj viac a menej narocne vyslapy ci uz z Klastoriska smerom na ustie Suchej Belej alebo pasaz v Betlanovskej doline. Nieje tam nic co sa neda zvladnut. Prid, uvidis a sam porovnas :wink:
27.08.2009 - 15:55:29
00
Super, dik za dodanie "odvahy" :)
28.08.2009 - 09:19:10
00
tak, hoci som to povodne neplanoval, prihlasil som sa...v kazdom pripade idem len 40km, kolecka nie su moje oblubene, po dlhsej dobe si skusim tlacenicu na polovicnej trati, naposledy to bolo pred nejakymi dvoma rokmi v Zlatej Bani...
28.08.2009 - 11:35:16
00
Muffin a potom pozor na upal alebo dehydrataciu, aby si znova nepotreboval "kubik" rovno do zily hehe :D :D :D
28.08.2009 - 11:53:34
00
no, myslim, ze to nepojde tolko po lukach, okrem toho 40km a 1100m do kopca by nemalo byt problemom...a hlavne si asi vezmem vlastny jontak a na obcerstvovackach budem pit len vodu...pre istotu...:P
28.08.2009 - 12:10:18
00
Je to jediny pretek naš domaci Spišiacky, preto by bola skoda ak by nefungoval aj v buducnosti.

zabudol si na Mlynky :wink:
29.08.2009 - 16:55:10
00
inac ja som sa tiez pobavil, pri citani tohto fora, esteze som cital odzadu dopredu :shock: ,
v slovenskom raji som este nebajkoval, tak sa tesim velmi velmi, tak nech nam vyjde pocasie, a ked nevyjde, nevadi, aspon zapadnem v osade pri Letanovskom Mlyne, nebudem podozrivy :oops:

drzim palce organizatorom, uvidime sa

PS. ozaj tie mlynky som si vsimol az teraz, kua musim postudovat, to musi byt tiez supa
29.08.2009 - 17:10:45
00
Ahojte, :wink:
ponukam startovne pre 2 osoby vratane prezentacneho balicka, cena 11 EUR / 1 startovne. Nemal by niekto zaujem?
30.08.2009 - 19:56:10
00
Správa z trate: DNES TREBALO ROBIŤ MARATÓN :D :D :D

dnes po včerajších výdatných lejakoch boli naši prejsť časť PROFI A REKRE trate v Betlanovskej doline.

Pomer blato a ostatné 5 ku 95 %.

Hubárskym tempom to prešli čistí ako slza - na Podlesku stretli Drotára - môže potvrdiť akí boli "nezablatení"

Pri svižnom tempe však nejaké to blatko na ksichte bude :-)

Betlanovská sa teda aj po dažďoch pôjde.

Iba v prípade dažďa v deň pretekov skracujeme, ale pri skrátení bude iný variant ako minulého roku - nikde sa nebudú pretekári míňať.

To karinka: keď nebudeš môcť prísť - baliček zasielam poštou :-)
30.08.2009 - 20:14:00
00
zabudol si na Mlynky :wink:

Tak tie dva by som netrufol porovnavat ani organizacne ani vyberom trate :wink: Mlynky su skor taka Ľudova veselica :lol:
TO Petos : ano dosvedcujem vysledky prejazdu :lol: ucastnici boli viac cisty ako ja :lol:
30.08.2009 - 20:21:09
00
Tak tie dva by som netrufol porovnavat ani organizacne ani vyberom trate :wink: Mlynky su skor taka Ľudova veselica :lol:
TO Petos : ano dosvedcujem vysledky prejazdu :lol: ucastnici boli viac cisty ako ja :lol:


Tu budem oponovať - z roka na rok sú Mlynčania organizačne lepší, robia maratón srdcom a robí ho skoro celá obec, no a tie trate majú prekrásne výhľady.

Okrem Slovenského raja, Kráľovej Hole a Tatier vidno aj Gemer

Samozrejme keď nie je tma alebo počasie ako minulého roku :-)
30.08.2009 - 20:39:57
00
no, minulý rok to na to, že v piatok pršalo, to v sobotu bolo celkom fajn. v slov . raj máte veľmo dobrý podklad.
30.08.2009 - 21:02:44
00
Tu budem oponovať - z roka na rok sú Mlynčania organizačne lepší.....
Je to mozne ja som to hodnotil subjektivne pohladom po absolvovani prveho rocnika. A som si povedal, ze raz krat stacilo :D ale skusim si tento rok svoj nazor opravit.
30.08.2009 - 21:06:34
00
To drotar : ja som ich neporovnaval, len som konstatoval, ze podlesok nieje jediny. A co sa tyka kvality organizacie a vybere trate tak na to mam vlastny nazor :-(. Tento rok uz asi nie ale dufam ze nabuduci rok si uz nechaju poradit aj od niekoho kto sa mtb maratonov ucastnil, lebo pokial viem doteraz s maratonom ( okrem toho na mlynkach ) nemal nikto s organizatorov skusenost. Btw: uz je spusteny web : mtbmlynky.sk
30.08.2009 - 21:53:26
00
Dnes sme absolvovali v zlozeni Matthus, Siki, Marek a ja zakladne vyznacenie trate maratonu v oblasti Betlanovskej doliny. Musim povedat ze to bude pecka :sweat: Uvodne stupanie je vedene podmocenou cestou a nieje sanca ze to obschne :lol: je to ale slapatelne, takze dobre plaste nebudu na zahodenie. Trat sme precistili od konarov po tazbe a v priebehu tyzdna sa este maju pokosit travnate zarastene useky. Zaverecny usek v koryte potoka je uplne zmeneny a isli sme dole dost opatrne, takze :!: bacha. trat je zatial vyznacena červeno-bielymi faborkami ale samozrejme este pribudne znacenie sprayom a vsetky zakazy odbocenia budu vysypane vapnom. Aktualne info este dam po doznaceni trate v svrtok a po kontrole v piatok.

Prílohy:

Komentár súboru: Koryto potoka
DSCN6084.JPG
DSCN6084.JPG 190.52 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Značkari
DSCN6083.JPG
DSCN6083.JPG 173.35 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Uvod Betlanovskej doliny
DSCN6082.JPG
DSCN6082.JPG 187.64 KiB thumb_up0thumb_down

06.09.2009 - 20:06:35
00
keyboard_arrow_up