Nazdar hosi, potrebujem tipy na bajk pre babu (160cm vyska)
cena cca 650EUR
horsky
hardtail
na sportove jazdenie v terene v lese 80%
V-brake brzdy nie cerveny :lol:
s lepsou vybavou (min. alivio, najlepsie Deore)

dikes Pistelny
01.06.2009 - 18:34:09
00
skús sa popozerať po niakej meride... napr. juliet- to je niečo pre ženy....
01.06.2009 - 21:31:10
00
contesy od scotta sú parádne a sú knim aj prilby s rovnakým babským designom
02.06.2009 - 08:36:59
00
a cerveno-biely :roll:

viewtopic.php?f=14&t=19343
02.06.2009 - 08:58:08
00
http://www.bikeshop.sk/katalog/action/productdetail/oc/996.xhtml

alebo 2009

http://www.bikeshop.sk/katalog/action/productdetail/oc/1574.xhtml

ak ti teda nevadia tie kotuce... :-)
02.06.2009 - 09:01:57
00
v kaktus bajku maju este Specialized Myka Expert za 672 €... je sice cerveny, ale...

http://www.specialized.com/us/en/bc/SBCBkModel.jsp?arc=2008&spid=34189
02.06.2009 - 09:59:13
00
...a čo tak Kona Lisa?... alebo niečo z Author ASL? ..Kinetic... :?:
02.06.2009 - 10:21:26
00
nie cerveny :lol:


Hehe, presne s touto požiadavkou som kupovala cesťák, hádajte, aký mám... :mrgreen:

Horák už vyšiel. Žiadna červená. 8)

:lol: :lol:
02.06.2009 - 10:23:34
00
...a čo tak Kona Lisa?... alebo niečo z Author ASL? ..Kinetic... :?:


:) vdaka za tipy, pozriem.. uz sme pozerali v nejakych obchodoch v BA, takze lez rozhadzujem siete a zbieram tipy.) moj tip je spec myka comp.. ma to radenie sram SX-5 ake je to v porovnani so shimanom nevies?
dik.)
02.06.2009 - 12:35:59
00
Predavač aj mne onehda radil full so Sramom, podľa jeho slov je to špička. Osobne to zrovnať neviem, nič na Sram-e som doteraz nejazdila. Možno budú vedieť ďalší. :oops:

Keď som si v zime vyberala (ale fulla) mne osobne radili Konu Four Lisa, dizajnovo je to šperk. Je - aspoň podľa mňa krajšia ako Lisa HT, ale Ty vyberáš pevný. Mojím ďalším kandidátom bola Myka FSR Wmn, tiež dizajnovo nesmierne pekná.
02.06.2009 - 12:51:14
00
No niečo vyberieme, ale speciky su dizajnovo najkrajsie a tie babske uplne.. :) Je to alchymia, hlavne vyberat bajk pre vyskovo nizsie kategorie je tazsie, lebo niektore vYzeraju ako detske:) a este k tomu aj kriterium farba- uz teraz sa potim:)) Ale predsa sa Ta este spytam na velkost ramu, podla toho, co pises asi vela jazdis v terene.. velkost ramu nam vsetci predavaci odporucali aby bol 2-5cm pod rozkrokom ked stojis.. koli lepsej ovladatelnosti bajku hlavne pri agresivnejsom jazdeni, prave preto je problem zohnat adekvatny ram pri nizsej postave..
Ake mas skusenosti? vdaka



Predavač aj mne onehda radil full so Sramom, podľa jeho slov je to špička. Osobne to zrovnať neviem, nič na Sram-e som doteraz nejazdila. Možno budú vedieť ďalší. :oops:

Keď som si v zime vyberala (ale fulla) mne osobne radili Konu Four Lisa, dizajnovo je to šperk. Je - aspoň podľa mňa krajšia ako Lisa HT, ale Ty vyberáš pevný. Mojím ďalším kandidátom bola Myka FSR Wmn, tiež dizajnovo nesmierne pekná.
02.06.2009 - 14:59:16
00
No niečo vyberieme, ale speciky su dizajnovo najkrajsie a tie babske uplne.. :) Je to alchymia, hlavne vyberat bajk pre vyskovo nizsie kategorie je tazsie, lebo niektore vYzeraju ako detske:) a este k tomu aj kriterium farba- uz teraz sa potim:)) Ale predsa sa Ta este spytam na velkost ramu, podla toho, co pises asi vela jazdis v terene.. velkost ramu nam vsetci predavaci odporucali aby bol 2-5cm pod rozkrokom ked stojis.. koli lepsej ovladatelnosti bajku hlavne pri agresivnejsom jazdeni, prave preto je problem zohnat adekvatny ram pri nizsej postave..
Ake mas skusenosti? vdaka


Ako píšeš, je to naozaj alchýmia. :) Ale na "zadanie presnej veľkosti" nebudem dobrý radca, zo mňa mali predavači hlavu v ťažkom smútku. 8) Mám tiež Spešla, láska na prvé pojazdenie, kupovala som, čo som testovala a čo predajňa vypredávala. A mne na 163 výšku "sadol" mamut. Veľkosť rámu M, čo je myslím 19stka. Ale sadol dokonale, nikdy mi žiaden tak nesedel. Proste tam čakal na mňa, ako dobre. :oops:
02.06.2009 - 15:14:43
00
velkost ramu nam vsetci predavaci odporucali aby bol 2-5cm pod rozkrokom ked stojis..


Hmm..podľa tohto mi môj obrí milášek pasuje akurát... :roll: ale horná rámová trubka je "skosená" dole...ako sa to potom meria u bikov, ktoré ju majú fest "skosenú" :?: Taký S-works Epic, alebo Stumpjumper...:idea: :idea: Ale spomínané sú "pánske".
02.06.2009 - 15:22:57
00
Hmm..podľa tohto mi môj obrí milášek pasuje akurát... :roll: ale horná rámová trubka je "skosená" dole...ako sa to potom meria u bikov, ktoré ju majú fest "skosenú" :?: Taký S-works Epic, alebo Stumpjumper...:idea: :idea: Ale spomínané sú "pánske".


hej veď to je tá alchýmia :D
ale asi ide všeobecne o to aby mal človek dobrý pocit z jazdy-že bicykel neovláda jeho ale naopak, čiže celková geometria vs. konkrétny človek.. no a s-works, epic a stumpjumper ma dostali.. nemal som ich vidieť v obchode:) Ja jazdím na pomerne lacnom hardtaili CTM- zephyr vela aj v zime, tak mám teraz chrobáka v hlave na niečo nové-celoodpružené:)
02.06.2009 - 16:02:15
00
keyboard_arrow_up