k tym BCAA, tu je moje poznanie (nie som vsak ziadny odbornik :wink: )
BCAA su myslim vetvene aminokyseliny, ktore chrania sval pred "rozpadom", teda posobia antikatabolicky... okrem toho, posobia anabolicky, ale myslim, co je pre nas cyklistov dolezite - tiez regeneracne... preto je odporucane davkovat ich aj pred vykonom, aj po vykone... su k dispozicii v tekutej aj tabletkovej forme, pricom je jasne, ze tekuta forma ma rychlejsi ucinok. stretla som sa aj s tym, ze si to pretekar davkoval napr. do camelbagu na pretek... ja som zvykla BCAA sypat vtedy, ak som vedela, ze idem na preteky 2 dni po sebe, prip. chystam sa na nejaky vyjazd na druhy den po preteku, alebo ked som po maratone citila, ze som si celkom dala do tela (a z mojich skusenosti tie tabletky naozaj splnili svoj ucel). BCAA je vsak potrebne uzit takmer hned po vykone, myslim, ze sa odporuca do max. 20 min po vykone, aby to splnilo svoj ucel... a tiez co sa tyka davkovania, oficialne odporucane davkovanie sa moze lisit v porovani s tym, co vam povie predajca, ze vraj to davkovanie napisane na flasticke musi byt take kvoli "uradnikom"... predajca obycajne odporuci davkovania vyssie. a v podstate je to asi aj na cloveku samom, s akym ucelom BCAA sype... ci za ucelom regeneracie po vykone, alebo za ucelom podpory budovania a narastu svalovej hmoty ap.

takze tolko moje poznatky, ja som o tom donedavna nevedela takmer nic, len co som na marotonoch vyzistila od predajcov... mna v podstate zaujimali nejake pripravky vhodne na regeneraciu po vykone. Niektori odporucali tiez rozne gainer-i, alebo cisty maltodextrin...ja som sa nakoniec rozhodla pre BCAA. ak mate niekto skusenosti s gainerom alebo maltodextrinom, hodte to sem... myslim, ze pri gaineroch je tiez "riziko" mierneho narastu telesnej vahy, neviem, ci je to pravda...
16.10.2008 - 11:49:10
00
a mna naduva-nadmernejsie( nie tragicky) prave pri bajkovani-teda asi ten iontak-ktory pijem stale,lebo müsli nejem vzdy :wink: ..
16.10.2008 - 12:04:42
00
odteraz jazdim shickmo len pred tebou radsej, len musim prist na to ako sa pred teba dostat.. :) co sa tyka naduvania, bavil som sa o tom so svojim doktorom, odporucil vynechat z jadalnicka papriku a z doplnkov Lcarnitin.. bez papriky viem zit :)
16.10.2008 - 12:54:35
00
Neviem, či Berco nájde túto tému, ale o vetroch z ionťákov a tyčiniek by vedel porozprávať.
16.10.2008 - 13:30:33
00
... ja som zvykla BCAA sypat vtedy, ak som vedela, ze idem na preteky 2 dni po sebe, prip. chystam sa na nejaky vyjazd na druhy den po preteku, alebo ked som po maratone citila, ze som si celkom dala do tela (a z mojich skusenosti tie tabletky naozaj splnili svoj ucel)

...myslim, ze pri gaineroch je tiez "riziko" mierneho narastu telesnej vahy, neviem, ci je to pravda...

Uz viem, co si kupim na dalsiu sezonu okrem Gelo-3 complexu. No predsa BCAA tablety (hlavne kvoli viacdnovkam). :)

Gainer som sa snazil chvilu uzivat, ale som velmi neodpovedny, takze sa u mna nemohol realne prejavit efekt v dostatocnej miere. Ale ano, ak sa Gainer uziva tak ako ma, tak nastava narast svalovej hmoty a teda samozrejme aj vahy (co by som dal za to, keby stacilo zozrat jednu tabletku denne a rastli by mi svaly, ten gainer treba zarobit a vypit a to ma nebavilo). :lol:
16.10.2008 - 21:05:23
00
...mna naduva prave ryza...



No a preto si dnes ryžu nedávaj. Dnes máš nárok na šampaňské, kaviár,tiramisu, zapečené holúbäcie stehienka a takéto dobrotky, veď si oslávenec.
Chcem tým povedať, že Ti srdečne blahoželám k dnešným narodkám. A to máš okrúhle?
17.10.2008 - 10:55:51
00
ooo, dakujem velice pekne :-)
skusim sa tej ryzi vyhnut dnes...je 35 okruhle?
(to uz mam tolko? :shock: )
17.10.2008 - 11:12:47
00
ooo, dakujem velice pekne :-)
skusim sa tej ryzi vyhnut dnes...je 35 okruhle?
(to uz mam tolko? :shock: )



Jasné, že je to okrúhle, tiež už nie si žiadny mladík.Tak teda pooslavuj a neprežeň to, aby sme nemuseli zajtra na fóre riešiť ďaľšie zdravotné problémy.
17.10.2008 - 11:16:58
00
Jasné, že je to okrúhle, tiež už nie si žiadny mladík.Tak teda pooslavuj a neprežeň to, aby sme nemuseli zajtra na fóre riešiť ďaľšie zdravotné problémy.


Žiadny mladík :?: :shock: To mu ani nehovor,spláca ako žeravý... :mrgreen: Ale na kráse mu to neubudlo..keď nie je ryšavý s pehami a môže vyjsť na slnko je dobre.. :) . :mrgreen: Alenka,len Ty pekne rieš,na čo Ťa tu máme.. :wink:
18.10.2008 - 08:45:52
00
Neviem, či Berco nájde túto tému, ale o vetroch z ionťákov a tyčiniek by vedel porozprávať.

o tom sa netrozprava :evil: to sa preziva :lol:
18.10.2008 - 12:58:14
00
akurát som zistil, že som "vyhral" zápal vedľajšej nosovej dutiny :cry: aspoň príznaky tomu nasvedčujú...budem musieť ísť po x-rokoch aj k doktorovi :roll: alenka ako sa toho čo najrýchlejšie zbavím :?:
19.10.2008 - 08:54:09
00
akurát som zistil, že som "vyhral" zápal vedľajšej nosovej dutiny :cry: aspoň príznaky tomu nasvedčujú...budem musieť ísť po x-rokoch aj k doktorovi :roll: alenka ako sa toho čo najrýchlejšie zbavím :?:


Teda, prišiel na psa mráz. Pokiaľľ je to nekomplikovaný zápal prínosových dutín, ja Ti odporúčam nasledovné:
Treba si zadovážiť nejaké nosné kvapky, ktoré Ti pustia sople.Som za Olynth HA, Okrem toho je dobre vykonávať si NETTY kúpeľ- to sú preplachy nosa fyziologickým roztokom. Tieto ale môžeš nahradiť sprayom s morskou vodou- som za MAR Plus.
Ako hlavný prípravok si treba zadovážiť SINUPRET tbl.
Ak máš možnosť požičaj si od niekoho známeho Bioptron a svieť si obe nosné krídla, aj čelové dutiny. To je ako pomocná liečba výborná vec.
Ak by si večer nemohol dýchať, pridaj Disophrol tbl., alebo Clarinase.
Takže zhrnutie:
Olynth HA 3krát 1 vstrek
Mar Plus často aj 5 krát 1 vstrek
Sinupret tbl. 4 krát 1 užívať
Večer v príp. potreby Disophrol, al Clarinase
Doplnková liečba- Bioptron svietiť 2 krát denne
Tak sa teda opatruj a nech Ťa trochu prelieči aj blondýna.
19.10.2008 - 18:09:54
00
poslal som ti ss :wink:
19.10.2008 - 18:20:26
00
: ...všetky strukoviny,všetká zelenina začínajúca na K / kel, karfiol, kaleráb,kapusta/...

Zaujímavé... Ale čo Čehúni? Tí kapustu môžu?
kel = kapusta
karfiol = květák
kaleráb = kedlubna
kapusta = zelí!!!
Alebo majú iný metabolizmus? A čo potom nemci, maďari, angličania...
Takže to asi nebude dobrá téza.
19.10.2008 - 22:09:58
00
Na zapal dutin je najlepsi cesnak a ne zadne blosti.
19.10.2008 - 22:46:53
00
keyboard_arrow_up