peterbabnic napísal:
Ja to mam tiez tak. V com je to nebezpecne ?


vacsia paka
Fox:
WARNING: If you're installing a steerer tube-mounted stem, the total height of spacers used on a FOX steerer tube should never exceed 30 mm, as this condition can cause the steerer tube to fail, causing a loss of control resulting in SERIOUS INJURY OR DEATH.


RockShox:
No more than 30 mm
of spacers should be
installed below the stem.
11.10.2024 - 23:35:20
11
Podložky pod predstavcom majú 35 mm-je to len prvá skúšobná jazda,krk sa ešte trochu zreže,podložky budú mať 25 mm.
Inak to doporučenie je trochu zvláštne,iné sily na krk vidlice pôsobia,keď sa niekto len tak vozí,a niekto skáče v bike parku 10 metrové dropy ;)
Mohli to trochu upresniť podla typu jazdenia :^)

edit:

keď som ten krk skracoval rezačkou na ocelové rúrky,tak to dalo dosť zabrať,to je materiál jak prasa,neverím že by sa len tak lahko zlomil-skôr by podla mňa rupli tie karbónové rajdy alebo predstavec
12.10.2024 - 07:30:10
02
Inak zaujímavé je že výrobcovia riešia koľko mm položiek môže byť pod predstavcom ale už neriesia aká vysoká je vrchná krytka hlavaku... 🤔
12.10.2024 - 07:51:19
04
áno,skôr to vyzerá,že je to nejaké právnicke krytie,ak by sa niečo stalo
12.10.2024 - 07:55:50
03
FiLus napísal:
Inak zaujímavé je že výrobcovia riešia koľko mm položiek môže byť pod predstavcom ale už neriesia aká vysoká je vrchná krytka hlavaku... ?


A co vyska predstavca ? Sak maju uplne rozne vysky. Je to divne. Ked dam 30 mm a vysoky predstavec tak paka je vacsia . Rajdy 800. Asi nechapem
12.10.2024 - 08:24:25
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up