Nokian su silne na snehu, ale slabsie na vode a suchu. Podla testov.
04.10.2024 - 09:03:20
00
Inak, ako človek ktorý 12 mesiacov jazdí po celom Slovensku (vrátane horských oblastí a aj vrátane lesných a poľných ciest, jazdím komótne, dodržiavam obmedzené rýchlosti, keď prší, tak idem pomalšie atď. ) a dostal na novom aute celoročky, tak som zistil, že mi zatiaľ úplne stačia.
Ba dokonca najmenej dvakrát ma tie celoročky v snehu vytiahli z takých situácií, že som bol presvedčený, že musím ísť do najbližšej dediny zháňať traktor(ale je pravda, že boli relatívne nové).
04.10.2024 - 09:09:50
03
Už som to tu spomínal dávnejšie. Tiež asi 2-3 roky jazdím celoročky Hankook Kinergy 4S2 a za mňa veľká spokojnosť. Veľmi dobré chovanie aj na snehu, reťaze dávam tam kde som musel dať aj so zimnými pneumatikami. Prestalo ma baviť prezúvať a vyhadzovať zimné pneumatiky len kvôli tomu, že už boli tvrdé. Povedal som si tak ako bolo spomenuté vyššie, že radšej čerstvejšia celoročka ako odležaná zimná guma.
04.10.2024 - 09:18:38
02
Pneuvranik má zimné protektory Green Diamond. Ale pneuvranik je taký, mal som protektory, jednu som reklamoval, lebo hádzala, poslali novú, preplatili dopravu a tá netesnila na disku ale už sa mi nechcelo znova riešiť tento proces tak som dal dušu a pohoda.
Najbližšie ale kúpim celoročné nejaké poriadne a basta
04.10.2024 - 09:25:16
00
Tiez som to sem uz pisal, celorocky vozim na oboch autach uz minimalne 8 rokov. Nebavilo ma 2x do roka to prezuvat (najskor som si to prehadzoval sam, kedze som mal aj druhu sadu diskov). Taktiez, rocny najzad na oboch autach je taky, ze gumy skor zostarnu ako sa zjazdia. Mne sa osvedcili Michelin Crossclimate, na snehu ozaj vyborne. Teraz som bol "donuteny" obnovit vozovy park, tak ma caka nakup novych celorociek. Namensie auto chcem vyskusat Pirelli CINTURATO ALL SEASON SF3, podla testov vyborne na vode. Na vacsom (4x4) ostanem asi verny Micheline Crossclimate, kedze to sa kazdy rok dostane aj na sneh. Otazka do plena (mozno hlupa), na 4x4 nemusim kupovat 2 sety retazi, ci? Viem si predstavit, ze pohon 4x4 by retaze len na jednej naprave mohli trosku zblbnut.
04.10.2024 - 09:30:52
00
Pri 4x4 davas retaz na prednú nápravu. Nemyslím si, ze by si pohon zblbol
04.10.2024 - 09:33:46
00
Dávam na 4x4 na prednú nápravu. Tak je to uvedené aj v návode k autu. Buď obe nápravy alebo len predná. Len zadnú neodporúčajú.
04.10.2024 - 09:36:57
00
Presnejšie na permanentne poháňanú nápravu.
Ja som teda nikdy nerobil, v živote som na 4x4 nemal reťaze, ale asi by bol dobré aj zamknúť medzinápravový diferák, teda z AUTO prepnúť na fulltime 4x4, ak je to možné, nie?
04.10.2024 - 09:37:24
01
Trosku ina tema - nabijacka.
Aktualne mam uz dlhe roky tu najmensiu z LIDLU (mody 6V-12V), ale ta ma problem, ze nevie deteknut baterku, ak je prilis vybita.
Pozical som si od kamosa Kauflandacku Myproject (12V,24V 10A) . Ta je v pohode a podla navodu sa chyta uz od 2V. Vyzera byt identicka s tymto https://www.lidl.sk/p/ultimate-speed-nabijacka-autobaterii-ulgd-10-a1/p100361587

Otazka je, ci kupit ten Lidl, alebo ma zmysel kupovat nieco drahsie? Napr. marketingovy hype CTEK MXS 5.0 , pripadne odporucite nejaku "znackovu" Cinu.
04.10.2024 - 09:47:15
00
Zrovna mesiac dozadu som riesil podobnu situaciu ked replikant nechal v noci svietit svetla a rano bola baterka na nule, aj real napatie bolo 0,0 nic, a lidlonabka vobec nevedela ze je pripojena. Stacilo do mrtvej baterky na chvilu kopnut inym zdrojom napatia, ja som pouzil laboratorny zdroj, ale rovnako by zafungovalo aj pripojenie na inu nastartovanu karu cez startovacie kable. Po polhodke sa uz lidlonabka chytila a baterka vyzera byt zachranena. Bohuzial od samej radosti z naplneneho predpokladu som zabudol zmerat napatie pri ktorom bola schopna zacat nabijaci cyklus ...
04.10.2024 - 09:56:56
01
Myslím, že mám tú lidlackú. Keď budem doma tak môžem kuknúť, ale najskôr až v pondelok. Keď je baterka hlboko vybitá, tak sa tvári, že ju nedetekuje, ale nehám pripojenú a povedzme za hoďku-dve sa chytí a nabíja. Prípadne pomáha prepnúť na vyšší výkon.
04.10.2024 - 09:59:30
00
ja mam starsiu z lidla https://img.kupi.cz/kupi/thumbs/nabijecka-autobaterii-ultimate-speed_box_1200_1200.png spokojne pouzivam niekolkokrat rocne, kedze malo jazdim. uz mi raz aj baterku ozivila - je tam daky mod ktory sa zapne pred samotnym nabijanim ked je baterka mrtva.
04.10.2024 - 10:01:09
00
No dali ste mi chrobaka do hlavy s tymi celorockami.
04.10.2024 - 10:07:26
00
Jaroh napísal:
Presnejšie na permanentne poháňanú nápravu.
Ja som teda nikdy nerobil, v živote som na 4x4 nemal reťaze, ale asi by bol dobré aj zamknúť medzinápravový diferák, teda z AUTO prepnúť na fulltime 4x4, ak je to možné, nie?

Mam permanentnu stvorkolku (Subaru) so zakladnym prerozdelenim 60:40, takze asi na prednu.
04.10.2024 - 11:03:13
00
Celoročné gumy sú úplne super, len asi je ozaj dobré keď sú čerstvé. Ja mám Nokian Weatherproof 2019 a už sú slabšie napriek tomu, že dezén nie je ani na polovici. Zvažujem kúpiť Michelin CrossClimate2, lebo na tých Nokianoch mi auto na diaľnici v určitých rýchlostiach hrozne hučí, ale neviem či to nie je aj nejaký iný problém, ale skúsim asi gumy ako prvú príčinu...

Ešte k tým nabíjačkam...ak niekto chce poriadnu nabíjačku doma do garáže, tak potom nabíjačky CTEK.
04.10.2024 - 11:12:19
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up