Gusto0 napísal:
epileptici mozu soferovat?


Nie. Ale ak je už evidovaný, tak už nemal mať vodičák.
Ten sa odoberá.
Resp ani nedostane vodičak.


Ale prave pred rokom dostala pri mne kolegyna prvý zachvat....a v 35 rokoch.
Nič príjemné..

Ale u nej , je otec . Takze tam to je ..len otazka kedy a cim sa to spusti.
03.10.2024 - 13:23:56
00
takze by mali pankovi na dozivotie zobrat vodicak
03.10.2024 - 13:27:34
01
Ani nie. Epileptici môžu VP aj získať späť.
03.10.2024 - 13:33:23
00
juju_pepe napísal:
Nie
Taky zachvat ale nevznika len ked mas epilepsiu
Tazko mu dokazes, ze ho nemal.. mozno ak by sa nejaky neurolog vyjadrl, ci v tele nezostanu po zachvate na cas nejake markery, podla ktorych by sa to dalo zistit.

Tiež ma to napadlo, vraj ano. Nechápem.
03.10.2024 - 13:39:02
00
https://www.aktuality.sk/clanok/176885/epileptici-ziskaju-vodicsky-preukaz-lahsie-ako-v-minulosti/
03.10.2024 - 13:40:03
00
juju_pepe napísal:
Nie
Taky zachvat ale nevznika len ked mas epilepsiu
Tazko mu dokazes, ze ho nemal.. mozno ak by sa nejaky neurolog vyjadrl, ci v tele nezostanu po zachvate na cas nejake markery, podla ktorych by sa to dalo zistit.


Nie som neurológ, ale zo skúsenosti: Mama dostala následkom SDH (subdurálny hematóm) záchvat, ktorý pripomínal epi pôvod... SDH odstránili, záchvat sa už neopakoval, avšak ešte tri roky bude musieť brať antiepileptiká, lebo podľa naurológa nie je možné jednoznačne určiť pôvod (príčinu)... Takže asi to spätne jednoznačne dokázať nepôjde...
03.10.2024 - 13:52:09
00
Kamarát nasimuloval na vojne epilepsiu, uspel, pustili ho z vojny s modrou knižkou. Len vodičák nemal ďalších 15 rokov. Po 10 rokoch, keď ho nemohli už zavolať na ZVS, začal reklamovať, že už nemáva záchvaty (však ani nikdy nemal) a trvalo to ďalších 5 rokov, kým mu ho vydali.
03.10.2024 - 15:43:54
00
Kto si pamätá na Rasťa Žitného? Ten tiež simuloval záchvat, neviem aký a dokonca mal aj lekárske potvrdenie. V tom čase som robil na Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, tak som podal podnet na lekára, že mu v takom zdravotnom stave nezakázal viesť motorové vozidlá. V dokumentácii našli, že ho vyšetroval, ale ani slova o poučení, že nesmie šoférovať. Pána doktora potom za to popoťahovali. A Žitný dostal pár rokov natvrdo. Keby tam našli poznámku o poučení, tak by dostal viac.
03.10.2024 - 15:47:37
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up