čo si kupil za bicykel ?
02.10.2024 - 11:33:28
00
V dobe korony sa aj na kúsky cez 1000€, a nielen domacich značiek, hádzali no name čínske veci lebo výrobca mal v podstate len 2 možnosti... A to predať aspoň niečo a radšej riešiť následne reklamacie alebo nepredat nič kvôli nedostupnosti komponentov... Čínske boli najčastejšie brzdy, kazety, stredy, reťaze... Na neuznani reklamácie stredu nevidím nič zle, pokiaľ by to prasklo hneď po kúpe tak sa dá baviť o nejakej vade... Ak to začne praskať s odstupom času tak tu už do toho vstupuje veľa premenných, a s predajcom je to len tvrdenie proti tvrdeniu... napríklad ja si v piatok zoservisujem bajk, všetko ide potichu, cez víkend si zajazdim a v pondelok už zasa praská... To by som podľa tejto logiky mal chodiť každý týždeň do servisu reklamovať praskanie lebo bajk mám ešte v zaruke?
02.10.2024 - 13:03:02
00
Ono ten stred a všeobecne niektoré súčiastky by bolo super, aby vydržali viac ako 3 týždne. Skutočne sú stredy, ktoré od nova vydržia tak 3 týždne a takáto záležitosť by podľa mňa mala byť na reklamáciu a reklamácia by mala vytvoriť zamyslenie výrobcu, že asi niekde robí chybu. Ale dlabe sa na to a každý si kúpi bez rečí iný stred a ten vydrží o mesiac dlhšie a takto dookola..Ale okrem výnimočne drahých kúskov v cene súčiastok na luxusnejšie autá sú bicyklové diely dosť veľké nepodarky.....Ja napríklad, keď tak premýšľam, tak si nemám šancu ani za 1000 eur kúpiť akýkoľvek spoľahlivý cyklopočítač....v podstate reklamácie idú dookola..aktuálne mám 4 kus a 2 generácie...ochotne to vždy vymenia za nový kus a výrobca si absolútne z tých chýb nerobí ťažkú hlavu....verím, že keď vyjde model 550 tak to bude robiť stále tie isté chyby + nové nedostatky...Takže toľko k spoľahlivosti cyklo dielov.
02.10.2024 - 13:52:16
01
Caute potrebujem radu kedze som sa stym este nestretol.. Shimano XT 4piest packa.

Predpokladam ze bol zavzdusneny system a pri roztahovani piestikov pred vymenou kolies (rozne opotrebovane kotuce :) ) mi cosi puklo v pake a trosku oleja vytieklo. Neriesil som to kedze brzda brzdila relativne ok po napumpovani. . Naposledy som mal ale bike hore nohami, opat som menil kolesa a roztahoval piesty a tentoraz na zemi uz ostala slusna svrna od oleja. Paka uplne makka. Dala sa napumpovat ale zmakla opat.
Skusal som doliat cez lievik ale uz som ju nedokazal spravne natlakovat, takze den na to som odjazdil pretek s brzdou ktoru som pred pouzitim musel 3-4 stlaceniami napumpovat aby sa chytila :lol:

Predvcerom som komplet vymenil olej sposobom ze som odspodu tlacil cisty olej cez striekacku do bleed portu na prasati ..zamer bol len odvzdusnit ale az potom som zistil aky znecisteny je stary olej tak som to opakoval az dokym nebol olej uplne cisty. Nebol to idealny sposob ale tak co uz.

Brzda teraz funguje uspokojivo.

A teda moja otazka co s tou pakou, treba nieco vymenit tu? Aby sa unik oleja uz neopakoval?

Prílohy:

20240930_212049.jpg
20240930_212049.jpg 152.51 KiB thumb_up0thumb_down

02.10.2024 - 14:53:28
00
no pozeram ze som si asi nasiel odpoved..
thumb_up0thumb_down

A diel dostupny na MTBkeri..
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/diely-a-adaptery/shimano-membrana-olejovej-nadrzky-pre-bl-m9100-p213224.html
02.10.2024 - 15:01:28
00
ja dam skusenost s hope - nemam sa cim chvalit, ale pre porovnanie - roztahoval som piesty a jeden sa vzdy vratil naspat. nedoslo mi to - az ked som vsetky chytil a ten jeden poriadne zatlacil, dotka striekala z pod krytky vyrovnavajucej nadrzky :lol: hope prezilo bez ujmy
ono ked dotka casom nabera vodu asi aj zvacsuje svoj objem, ci? :-D
02.10.2024 - 15:11:12
01
povrava sa to o nej.. :)
02.10.2024 - 15:20:52
00
Ako moze nabrat vodu ked je to uzavrety okruh?
02.10.2024 - 17:27:32
00
cez piesty
02.10.2024 - 17:29:31
00
vid shimano servis navod ze pri roztahovani piestov treba mat nasrobovany lievik.
inak membrana bum.
je to logicke najma ked casom odvzdusnujes ci inak doplnujes hladinu
02.10.2024 - 19:05:27
01
nj teraz uz viem..ale napr pri MT-200 s tymto problem nebol..a teda tych platniciek som uz vymenil hodne.
Na XT je bud slabsia membrana alebo som to mal ovela viac zavzdusnene..
02.10.2024 - 19:14:35
00
Stretol sa niekto s kolisavym vykonom trickstuff štandard platničiek? Raz brzdia normálne a chvíľu nato sa chovajú ako nezabehnute platničky bez ohľadu nato či sú zohriate alebo studené. Žiadne iné platničky mi toto zatiaľ nerobili. Kde môže byť problém?
02.10.2024 - 19:36:31
00
To su asi napäťové platnicky, drzia ta v napeti ci zabrzdis alebo nie :D
Daco podobne mi trocha robili zelene magury.. Tak ich mam iba na jednej strane prasata a na druhej mam kool stopy a je to naparadu 8)


Naposledy upravil libizaho dňa 02.10.2024 - 20:12:36, celkovo upravené 1 krát.

02.10.2024 - 19:41:56
00
*Napätie*

K téme ja som buchol membránu, keď som chcel trošku napumpovať okruh pre bite point
Keďže som nemal čas to do výjazdu vyriešiť zalepil som vyrovnavac epoxidom a ešte celú sezónu v kľude dojazdili :)
kokos ma nenapadlo, že sa dá kúpiť len membrána, no nič budem múdrejší nabudúce
02.10.2024 - 19:47:47
00
K tej membráne taký malý postreh. Ono je to v podstate balónik čo sa vplyvom podtlaku vo vnútri nádržky nafukne pri stlačení páčky. Teoreticky keď teda zapchaš ten otvor ono ta brzda bude fungovať, ale nie už tak ako by mala.
A tu ešte video kde Vojto opisuje shigury čo jazdí. Niekde okolo 20 tej min.
thumb_up0thumb_down
02.10.2024 - 20:38:16
00
keyboard_arrow_up