Rozdali stare BVPcka, T72 (za ktore mame teraz Leopardy 2 A4), doslova sme sa zbavili stareho nepotrebneho srotu aby sa Ukrajinci s tym mohli ako tak branit. Nasich vojakov by som v tych tenkych absolutne nemodernych plechoviach nechcel vidiet. Zbrani mame stale dost, bolo to vidno na oslavach SND. Poslalo sa prebytocne, stare, nepotrebne. A hlavne bolo spravne pomoct Ukrajine, lebo to robi dobry clovek, pomaha slabsim. My nemame Patrioty ani CV 90 ani Leopardy aby sme im tam posielali, tak aspon to, co sa dalo.
Ty sa hnevas, ze napadnutemu statu sa poslala stara technika, ale si s tym uplne v pohode, ze teraz zbrane za 100vky milionov sa vyraba a posiela na Ukrajinu?
Moralku a rozum mas GDE prosim ta? Akoze niekto ma ustipnite, mne sa sniva z tychto myslitelov...


Naposledy upravil Strenki dňa 30.09.2024 - 20:58:52, celkovo upravené 1 krát.

30.09.2024 - 20:52:59
320
nemo1 napísal:
Snáď nemôžu firmám zakázať podnikať a predávať......a to je rozdiel medzi vašimi kamarátmi minulej vlády..ty rozdali všetko


Štátne firmy riadi štát, takže nejde o zákaz, ale skrátka o riadenie firmy ako každej inej: kúpime nové auto, zvýšime sociálny fond, vymaľujeme zasadačku, nebudeme predávať na Ukrajinu.
30.09.2024 - 20:58:12
06
nemo1 napísal:
Snáď nemôžu firmám zakázať podnikať a predávať......a to je rozdiel medzi vašimi kamarátmi minulej vlády..ty rozdali všetko


Zbrane vacsinou podliehaju exportnej licencii ktoru udeluje stat. Inak povedane, keby chcu, tak mozu vyvazat "vo velkom" aj sovietovi (to ze svk to "na tajnasa" a do nejakej miery robi je ina tema), akorat za chvilu by asi nemali co, kedze by ich zapad odstrihol. Ale ze toto znalci mieru ani troska neovladaju? .... Ojojooooj. Ale hlavne ze by ste byvalu vladu na sibenocu hnali za vybarterovany nefunkcny protilietadlovy system a rozpadnute 2apol stihacky.
30.09.2024 - 21:10:59
313
nemo1 napísal:
Snáď nemôžu firmám zakázať podnikať a predávať......a to je rozdiel medzi vašimi kamarátmi minulej vlády..ty rozdali všetko


Ani tým s väčšinovým podielom štátu?

A čo Vaši kamaráti - kde a za koho vlád odišlo 900 tankov z útvarov a skladov?
kde a za koho vlád odišlo 20 SU22?
kde a za koho vlád odišlo 12 SU25?
kde a za koho vlád odišlo 8 vlakov munície pre tieto lietadlá?
ktoré vlády kolaborantov sa postarali o to aby z 18 ks migov 29 zostali letuschopné 4?
ktoré vlády kolaborantov S 300 nikdy nemodernizovali, po strelbách v roku 2015 nezapezpečili jej opravu, uložili do skladov a naplánovali jej vyradenie na rok 2024 BEZ NÁHRADY???
30.09.2024 - 21:19:32
39
A,neboli by odveci si zistiť aký podiel vlastní štat,v tej súkromnej firme ktorá predáva náboje na Ukrajinu,kto o tom rozhoduje,a komu z toho idú zisky.
30.09.2024 - 21:22:00
01
Mtnt napísal:
A,neboli by odveci si zistiť aký podiel vlastní štat,v tej súkromnej firme ktorá predáva náboje na Ukrajinu,kto o tom rozhoduje,a komu z toho idú zisky.
:clap:
Prípadne prečo a za koľko štátna zbrojovka predáva českej súkromnej ktorá následne predáva ukrajincom. :lol:
30.09.2024 - 21:29:32
02
Táto úplná vymletosť chcimírov ma neskutočne nasiera,
história sa opakuje, v našich končinách sa opäť prebudili latentní ľudáci a klérofašisti , ale najviac ma šokuje ich počet
30.09.2024 - 21:45:31
09
Rudov backflip už aj so zvukom :lol:
https://www.instagram.com/reel/DAindfitZoY/?igsh=MThkdjkzZDQybWU3dQ==
30.09.2024 - 21:54:36
01
Srsen noe som si istý, ci ide o úplnú vymletost, snahu zahviezdit (svojim nazorom/vedomostami...) alebo prachsproste podplatenie

tuto jeden1 svojimi parslovnymi ledva jednovetovymi 'vystrelmi do tmy' len 'zamestnal' viacerých oponujucich, no (zvycajny) ciel takehoto (na prvy, druhy aj dalsi pohlad uleteného) prispevku je povzbudit ostatnych s vlastnou 'praudou'

inymi slovami: confirmation bias, resp. ked nieco podporuje môj názor/pohlad na vec, vnímanie reality, tak na to pocuvam a ignorujem fakty, argumenty, realitu

ps: aby bolo jasne, tiez ma to nasrdzuje - len vysvetlujem...a na trojslovne vyrony (zvycajne) nereagujem, az kym pohar nepretecie...
30.09.2024 - 22:25:31
01
Ale samozrejme, že ide o absolútnu vymletosť a úplne pokrivené chápanie morálky a logiky
Darovať zbrane - nie, lebo zabíjajú atď .... dobre, s odretými ušami - dajme tomu pacifista (u nás je to ale všeobecne najagresívnejší druh)
Predať zbrane, aha - ale to je niečo úplne iné - áno nech zabíjajú, keď zaplatia nevidím tam žiadny morálny problém, hlavne že ich nedarujeme ....
niečo ako odpustky a spovede - zaplatíš a si morálne čistý :facepalm:
30.09.2024 - 22:47:31
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up