A keby tam nesiel, tak simecka ma u prdwle osud tejto krajiny, pretoze treba sanovat katastrofalny stav tejto krajiny po predchadzajucich, vratane odorovej vlady. A simecka nema ani tolko narodneho citenia aby prisiel si premiera a predsedu najsilnejsej strany vypocut.
A (mozno niekto iny, nie ty, ale "fero od susedov") by povedal ze a preto fico bude simeckovi vkladat vyjadrenia a skutky ktore nikdy nespravil. To ze "nemal by fiko tolko nabojov", (bez zameru ta urazat/zhadzovat) mne pride skor ako len hranica predstavivosti. Pretoze fakticke a logicke argumenty v tomto niesu. Toto je len o manipulovani casti obyvatelstva

Proste, pristupil si na ficovu hru a hras podla jeho pravidiel. Tak taketo komenty vidim ja.
24.09.2024 - 12:39:45
02
Keby nesiel, zas by to bolo, ze opozicia stiahla chvost, lebo vie, ze on (Fico) ma pravdu s recami o vinnikovi. Fico by aj tak povedal co chce, akurat by to nenezacinalo tym, ze "Simecka povedal...", ale "Simecka svojou absenciou uznal...".
24.09.2024 - 12:47:42
05
Ako volič PS podporujem skôr prístup SaS, vrátane prvého verejného priznania, že treba zrušiť 13.dôchodky či iné dávky. (dnes u Závodského). Ak sa bude politická naivita PS stupňovať a SaS udrží tuto líniu (bez návratu Sulíka), budem ich zvažovať pri ďalších voľbách.
24.09.2024 - 13:03:15
011
a presne dokazal co chcel, rozdeli a rozhada volicov PS na hluposti, a je jedno ci tam isiel alebo by nesiel, vzdy by sa to hralo na dve strany
24.09.2024 - 13:23:34
03
Mal im len poslať list s opatreniami a nezúčastniť sa osobne :)
24.09.2024 - 13:23:47
01
inak to by som ocakaval, ze PS a SAS da nejaky zoznam ako alternativu, ale to by sa aj tak tiez len zvrtlo proti nim :-)
24.09.2024 - 13:26:46
01
Podla mna tu je napisane vsetko podstatne. Podla mna by malo teraz este PS zautocit na Fica, ze konsolidaciu nezvlada a nech im prenecha vladu. Jasne, ze by to Fico neurobil, ale aspon by Ficovolicom dali spravu, ze Fico nie je vo forme a rozpravali sa o prenechani vlady.

Prílohy:

minuta.png
minuta.png 217.33 KiB thumb_up0thumb_down

24.09.2024 - 13:43:34
15
Jo, teraz by sa oplatilo zaútočiť... Kľudne aj s tým prenechaním vlády, že sa fico sťažoval že už nechce vládnuť (a aby sa zaručili, že mu nesiahnu na dôchodok :) a podobne :)
24.09.2024 - 13:57:26
02
mathoso napísal:
inak to by som ocakaval, ze PS a SAS da nejaky zoznam ako alternativu, ale to by sa aj tak tiez len zvrtlo proti nim :-)


ale ved Ficova vlada uz dostala od Odora "lego kocky", a sam vies ako ich pouzila
24.09.2024 - 14:17:38
02
mathoso napísal:
a presne dokazal co chcel, rozdeli a rozhada volicov PS na hluposti, a je jedno ci tam isiel alebo by nesiel, vzdy by sa to hralo na dve strany


Nemyslím si, že to nejako rozdeľuje voličov PS. Ja nie som nejaké "tvrdé jadro PS", takže ak nebudú naplňovať moju predstavu o politike, tak ich voliť nebudem a zvolím inú "prodemokratickú" stranu. Vždy to bude väčší či menší kompromis, každopádne voliť budem a to je dôležité!!!
24.09.2024 - 14:33:10
01
skorpion napísal:
Fico hovoril na tlacovke, ze Simecka suhlasil s konsolidaciou a aj s tym, ze byvale vlady (teda aj Odorova) zanechali financnie v katastrofalnom stave. Trocha som to zjednodusil, ale takto si to ludia zapamataju. Ci to na stretnuti naozaj zaznelo, uz nie je podstatne. Fico povie co chce. Simecka takto "stratil kontrolu" nad svojimi slovami. Fico mu bude teraz vkladat do ust vyjadrenia, ktore vobec nemuseli zazniet. Staci mu povedat, ze sa takto Simecka vyjadril na osobnom stretnuti. Fico by samozrejme kritizoval Simecku aj keby neprisiel, ale aspon by nemal tolko nabojov, ktore teraz dostal zadarmo.


No určite súhlasil ....

09:11 pred stretnutím

Ficov konsolidačný balíček ostro odmietame, hovorí pred stretnutím s premiérom predseda PS Michal Šimečka. Kritizuje, že sa premiér chce zrazu rozprávať o konsolidácii s opozíciou, hoci iné kroky vlády s ňou nekonzultoval. Podľa Šimečku chcel premiér takto hodiť zodpovednosť na opozičné strany.

Šimečka nazýva konsolidačné opatrenia „Ficovou drahotou“ a na stretnutí chce premiérovi povedať, že PS nebude nijako asistovať pri tomto „asociálnom balíčku“. Koalícia mala podľa neho konzultovať návrhy na jar.

Na stretnutí chce Šimečka Ficovi poradiť, aby vláda jasne povedala, ako má konsolidácia vyzerať, a nech premiér vydá pokyn ministrom, aby našli úspory na svojich ministerstvách. Zároveň vyzýva vládu, aby si znížila platy a zrušila doživotné renty.
24.09.2024 - 14:48:59
04
Stary mafian zas ukazal, ako sa to robi. Lepsi psycholog a politicky marketer siroko daleko nie je. Tymto sa jeho "konsolidacny" balicek berie ako fakt. To sa uz neriesi. Co sa riesi je podhodena kost, ci mal alebo nemal ist simecka na stretko. Darmo, ma to zmaknute najlepsie siroko daleko. A ludia z oboch taborov mu tieto hovna donekonecna zeru a este ich to aj bavi. Show must go on...
24.09.2024 - 14:55:10
011
Je úplne fuk, čo Fico rozpráva. Tu ide o tú armádu idiotov, ktorá ho volí. Tam nepotrebuješ marketing, ale "charizmu" náčelníka dezolátov.

Zdražovanie si vláda odhlasuje či by Šimečka prišiel alebo nie. Ale čo je podstatné, pocítia to všetci a ako to už v tejto krajine chodí, keď už sa niečo zvyšuje, zavádzajú nové dane, tak žiadna budúca vláda to už nezruší, lebo však ľudia si zvyknú a bude zabudnuté. Takže sa môžeme tešiť na nevídané vyciciavanie štátom. Hlavne tá daň z transakcií by nás mala trápiť. Odtiaľto je naozaj krôčik k plošnému zavedeniu takejto výpalníckej dane, pretože je to o tom, že ľudí nalomíte postupne, zvyknú si... Chýba už len doraziť druhý pilier a život v tejto banánovej republike stráca zmysel.
24.09.2024 - 15:01:32
01
Žiadne hlasy to ficovi nevezme, lebo vinník je jasný /PS, Odor, Heger, Matovič a Soroš/. A on len zachraňuje republiku.
24.09.2024 - 15:25:53
03
Srsen napísal:
No určite súhlasil ....

09:11 pred stretnutím

Ficov konsolidačný balíček ostro odmietame, hovorí pred stretnutím s premiérom predseda PS Michal Šimečka. Kritizuje, že sa premiér chce zrazu rozprávať o konsolidácii s opozíciou, hoci iné kroky vlády s ňou nekonzultoval. Podľa Šimečku chcel premiér takto hodiť zodpovednosť na opozičné strany.

Šimečka nazýva konsolidačné opatrenia „Ficovou drahotou“ a na stretnutí chce premiérovi povedať, že PS nebude nijako asistovať pri tomto „asociálnom balíčku“. Koalícia mala podľa neho konzultovať návrhy na jar.

Na stretnutí chce Šimečka Ficovi poradiť, aby vláda jasne povedala, ako má konsolidácia vyzerať, a nech premiér vydá pokyn ministrom, aby našli úspory na svojich ministerstvách. Zároveň vyzýva vládu, aby si znížila platy a zrušila doživotné renty.

takto to Fico prezentoval na tlacovke, resp. svojim volicom. Je uplne jedno, ci Simecka suhlasil, alebo nie. Bolo to za zatvorenymi dverami a Fico si moze povedat co chce. Nikto z nas nevie, co tam odznelo. Je to len o interpretacii kazdeho zucastneneho. Preto som pisal, ze Simecka "stratil kontrolu" nad svojimi slovami. Fico to moze prekrutit akokolvek a povedat, ze to Simecka tvrdil na osobnom stretnuti. Keby sa k tomu Simecka vyjadroval len na tlacovkach, alebo v parlamente, je o tom zaznam. Takto nema nic. A okrem toho, Fico takto hodil tarchu konsolidacie aj na PS. Simecka mi pride niekedy strasne naivny. Po odvolani zostril, zdalo, sa, ze chyta nejaku iniciativu a potom spravi toto. Za mna proste politicka a takticka chyba.
24.09.2024 - 15:31:46
05

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up